پشتیبانی: 09182096785
چگونه بهترین تراز لیزری را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین تراز لیزری را انتخاب کنیم؟

  • 14 خرداد 1401
  • سامان موسوی

همه ترازهای لیزری مانند هم نیستند. هنگام انتخاب یک تراز لیزری فاکتورهای زیادی وجود دارند که باید قبل از خرید تراز لیزری به آنها توجه کنید تا بتوانید بهترین تراز لیزری را که متناسب با کارتان است خریداری کنید. آیا به یک الگوی افقی، عمودی یا درجه بندی نیاز دارید؟ پروژه شما در داخل خانه است یا در فضای باز؟ برای اطمینان از اینکه دستگاه مناسب انتخاب می کنید باید ماهیت پروژه خود را کاملاً درک کنید، زیرا حتی یک تراز لیزری درجه یک ممکن است فقط برای بعضی عملکردها مناسب و براخی برخی دیگر کاربردی نداشته باشد. هنگام خرید، ویژگی های فیزیکی ابزارهای مختلف زیر را با نیازهای پروژه خود مقایسه کنید و بر اساس آن تصمیم خود را بگیرید.

 

تراز لیزری نقطه زن

ابتدایی ترین نوع تراز لیزری نقطه زن یا تراز لیزری نقطه ای نامیده می شود و معمولاً برای کارهای ساده تر مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع تراز لیزری نقطه ای از نور را روی سطح می تاباند که با چرخش آن می توان نقطه ها را جابجا کرد.


-    ازجمله بهترین تراز های لیزری نقطه زن می توان به تراز لیزری نقطه زن ماکوتا اشاره کرد

 

تراز لیزری خطی

اگر پروژه شما نیاز به تراز در هر دو سطح افقی و عمودی دارد باید یک تراز لیزری خطی خریداری کنید که روی یک سطح یا سه پایه ثابت می شود تا خطوط متقاطع عمودی و افقی را نشان دهد. این ابزار سطح لیزر متحرک نیست و برای تغییر خطوط پیش بینی شده باید به صورت دستی از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل شود. پیشرفت‌های فناوری باعث شده است که تراز لیزری خطی نصب آسان‌تر داشته باشد، اما نسبت به تراز لیزری نقطه زن یا نقطه ای قیمت گرانتر و دوام بیشتری دارند.


-    ازجمله بهترین تراز لیزری خطی می توان به تراز لیزری دیوالت 360 درجه اشاره کرد.

 

تراز لیزری 4 بعدی

این نوع تراز از نظر عملکرد دقیقا شبیه تراز لیزری خطی است، با این تفاوت که به جای دو یا سه خظ لیزر دارای 4 خط لیزر می باشد. به این نوع تراز، تراز لیزری 4 بعدی نیز می گویند که اخیرا از طرفداران زیادی برخوردار شده است. 2 خط افقی، یک خط عمودی و یک خط مماس تعداد خط های این نوع تراز هستند.


-    خرید تراز لیزری 4 بعدی دیوالت می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 

تراز لیزری چرخشی

در نهایت، تراز لیزری چرخشی برای پروژه‌های پیچیده و بزرگ که نیاز به اندازه‌گیری بسیار دقیق در فواصل خاص دارند توصیه می‌شود. تراز لیزری دوار که بر روی یک سه پایه سازگار تنظیم شده است، با یک موتور چرخشی که خطوط نور را در کل منطقه می چرخد، کار می کند.

 

محدوده پرتو لیزر

به محدوده تراز لیزر که به فضایی که قصد تراز کردن آن را دارید بسیار دقت کنید. پرتوی که فراتر از محدوده خود پرتاب می شود دقت خود را از دست می دهد و برای اهداف تسطیح بی فایده خواهد بود.

 

روشنایی و رنگ لیزر

پروژه های ساختمانی در فضای باز یا فضای بسته با نور زیاد مستلزم داشتن یک تراز لیزری با پرتو پر رنگ می باشد. در این مورد باید تراز لیزری با نور سبز را انتخاب کنید. معمولا ترازهای با نور قرمز از طرفداران کمتر و قیمت پایین تری نسبت به نور سبز قرار دارند. البته اگر کار شما فقط در داخل ساختمان است نور قرمز نیز کفایت می کند. مراقب شفافیت تراز لیزری که خریداری می کنید باشید تا بتوانید پرتو آن را در محیط های مختلف مشاهده کنید.

 

سایر فاکتورها

اگر به صورت مکرر از تراز لیزری استفاده می کنید باید دستگاهی را انتخاب کنید که دوام و پایداری بیشتری داشته باشد. تمامی ترازهای لیزری از باتری برای تامین انرژی خود استفاده می کنند، به همین جهت داشتن باتری با کیفیت و حتی باتری یدک می تواند استرس خاموش شدن ناگهانی دستگاه و درنتیجه تعطیلی کارتان را به صورت چشمگیری کاهش دهد. قبل از خرید تراز لیزری اطمینان حاصل کنید که تراز لیزری بر روی چه سطوحی قابل نسب است. زیرا بعضی از دستگاه ها فقط به وسایل آهنی چسپانده می شوند و برخی دیگر گزینه های بیشتری برای چسپاندن دارند.
اینکه آیا ابزاری را انتخاب می کنید که به صورت دستی یا خودکار سطح بندی می کند به تخصص و صبر شما بستگی دارد. عملکرد خود تراز سطوح لیزری خودکار می تواند در زمان نسبتاً زیادی صرفه جویی کند، اگرچه برخی از متخصصان ترجیح می دهند هر دو گزینه را در یک دستگاه داشته باشند.


قیمت تراز لیزری بسته به امکانات و ویژگی هایی که دارد متفاوت است، شما می توانید قیمت انواع تراز لیزری را در سایت بانه ناب مشاهده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha