پشتیبانی: 09182096785
متر لیزری چگونه کار می کند؟

متر لیزری چگونه کار می کند؟

  • 17 مرداد 1401
  • سامان موسوی

متر لیزری و تراز لیزری دو ابزار پرکاربرد لیزری هستند که به کمک آنها می توانید کارهایتان را خیلی سریع تر و دقیق تر انجام دهید. اگر تاکنون به این فکر افتاده اید که متر لیزری چگونه کار می کند در این مقاله می توانید پاسخ سوالتان را بیابید. دانستن اینکه چگونه متر لیزری کار می کند نه تنها می تواند به شما در پیدا کردن مدل مناسب کمک کند، بلکه می تواند به شما کمک کند بیشترین بهره را از آنها ببرید. همچنین اگر به دنبال خرید بهترین متر لیزری یا بهترین تراز لیزری هستید می توانید آنها را در این بخش از سایت بانه ناب مشاهده کنید.
لیزر پرتویی از نور است که بر روی یک نقطه خاص متمرکز شده است و از یک فرآیند تقویت ویژه برای ایجاد یک پرتو بسیار متمرکز استفاده می کند. لیزر را می توان برای برش اشیاء، انجام جراحی و همچنین برای اندازه گیری دقیق و جمع آوری داده ها استفاده کرد. همچنین پرتو لیزر مهمترین بخش متر لیزری است زیرا وقتی دکمه را فشار می دهید، یک نور مادون قرمز به سمت هدف شما شلیک می شود و بلافاصله به دستگاه باز می گردد. متر لیزری مدت زمانی را که طول می کشد تا پرتو لیزر به عقب بازگردد را اندازه گیری می کند و از آن برای محاسبه فاصله تا جسم مورد نظر استفاده می کند.

 

خرید بهترین متر لیزری ورکس


یکی دیگر از مواردی که لیزرها را بسیار مؤثر می کند چیزی به نام «واگرایی پرتو» است که معیاری است برای میزان تمرکز پرتو لیزر بر روی فاصله یاب. اگر زمانی متوجه شدید که چگونه پرتو چراغ قوه با دورتر شدن از منبع خود پخش می شود، متوجه خواهید شد که واگرایی پرتو چگونه کار می کند. با گسترش پرتو لیزر، شروع به واکنش به اجسام بیشتری می کند. اگر می‌خواهید فقط روی یک نقطه خاص تمرکز کنید، لازم نیست زیاد از هم جدا شود. به عنوان یک قاعده کلی، یک تیر محکم تر برد بیشتری خواهد داشت.

 

چیزی که یک متر یا فاصله یاب لیزری می بیند


هنگامی که دکمه دستگاه را فشار می دهید، مجموعه ای از لیزرها را به سمت هدف شما می فرستد که هر چیزی را که در داخل محدوده قرار دارد پرتاب می کند. این فرآیند فوراً اتفاق می‌افتد، بنابراین شما می‌توانید از لحظه فعال کردن آن فاصله را مشاهده کنید. در حالی که برخی از فاصله‌یاب‌ها فقط نزدیک‌ترین شی را محاسبه می‌کنند، برخی دیگر از همان نوع ابزارهای اندازه‌گیری لیزری، هنگام حرکت به سمت یک هدف خاص، به بزرگترین مقدار قرائت‌ها نگاه می‌کنند.
برخی به دورترین شی در محدوده نگاه می کنند، در حالی که برخی دیگر دارای ویژگی های داخلی هستند که هر قلمویی را که بین شما و هدف قرار دارد نادیده می گیرد. هر یک از این ابزارهای اندازه گیری داده ها را کمی متفاوت تفسیر می کنند. بنابراین اگر به خرید هر نوع متر لیزری، فاصله‌یاب یا هر نوع دستگاه اندازه‌گیری لیزری فکر می‌کنید، باید به این فکر کنید که آیا ویژگی‌های آن‌ها مناسب کار شما است یا خیر.
اگر به دنبال بهترین تراز لیزری، متر لیزری و یا سایر ابزارهای اندازه گیری لیزری هستید، حتماً به سری به فروشگاه اینترنتی بانه ناب بیاندازید. البته در پایین بهترین ها هر حوزه را به شما معرفی می کنیم:

 

- متر لیزری 100 متری ماکیتا مدل E-100

 

- متر لیزری ورکس 70 متری مدل WX089 (اصل)


-  تراز لیزری دیوالت 4 بعدی، 360 درجه و بلوتوث دار مدل 4D-360Degree

 

تراز لیزری 4 بعدی ماکیتا 360 درجه و بلوتوث دار همراه با سه پایه بلند مدل Makita-3.7V

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha