پشتیبانی: 09182096785
دریل شارژی چکشی چگونه کار می کند؟

دریل شارژی چکشی چگونه کار می کند؟

  • 9 آبان 1401
  • سامان موسوی

اگر بر روی پروژه های سخت مانند ساختمان سازی، نجاری و غیره کار می کنید به یک دریل چکشی نیاز دارید. دریل چکشی شارژی ابزاری است که برای سوراخکاری و بستن سریع تر پیچ ها مورد استفاده قرار می گیرد. یک دریل ضربه ای شارژی مشابه دریل های عادی کار می کند، با این تفاوت که وقتی موتور محرک مقاومت را تشخیص می دهد، مکانیسم ضربه چکش با فشار دادن یک فنر داخلی به عقب فعال می شود و باعث می شود چکش به سمت جلو شیرجه بزند و به سندان برخورد کند. این مکانیسم به طور قابل توجهی گشتاور را افزایش می دهد و به شما امکان می دهد پیچ ها را از طریق مواد متراکم و مقاوم به راحتی سوراخ کنید.

 

دریل شارژی

 

تفاوت دریل شارژی عادی با دریل شارژی چکشی

گشتاور خروجی از یک دریل شارژی مستقیماً به مته اعمال می شود، در حالی که گشتاور از یک دریل چکشی در جهت عمود بر آن اعمال می شود. در نتیجه، تغییر از مته به چکشی، حالت عمل را چالش برانگیزتر می کند.

مزیت شیرین دریل شارژی عادی از نقطه نظر عملی، شامل موارد زیر است:
-    توانایی سوراخ کردن مواد نرم
-    بستن پیچ ها در مواد نرم
-    باز و بسته کردن پیچ هایی که به گشتاور بالایی نیاز ندارند.

به همین جهت می توان نتیجه گیری کرد که دریل های شارژی در کارهایی که نیاز به سوراخ کردن و فشار دادن پیچ ها به مواد نرم با سرعت ثابت دارند، عملکرد بهتری دارند.

اما دریل چکشی شارژی نسبت به دریل عادی مزایای بیشتری دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:
-    قابلیت سوراخ کاری در مواد نرم و سخت
-    توانایی باز کردن پیچ هایی که سفت بسته شده اند.
-    داشتن سرعت بیشتر در سوراخکاری و پیچ بندی

 

خرید دریل چکشی شارژی

اگر برای انجام کارهای خانگی نیاز به دریل دارید خرید دریل شارژی عادی می تواند کارهای شما را پیش برده و هزینه خرید را برایتان کمتر کند. اما اگر کارتان به گونه ای است که با مواد سخت سر و کار دارید و می خواهید کارتان با سرعت بالایی انجام شود بهتر است به فکر خرید دریل چکشی باشید. اگر قیمت دریل شارژی برایتان مهم نیست حتی برای کارهای خانگی نیز داشتن دریل چکشی بسیار ایده آل است.
مدل های مختلفی از دریل های شارژی که دارای حالت چکشی هستند در بازار وجود دارد. معمولا این دریل ها 3 کاره بوده و به وسیله آنها می توانید هم پیچ ها را باز و بسته کنید، هم سوراخکاری کنید و هم از حالت چکشی استفاده کنید. این 3 حالت را می توانید با استفاده از چرخاننده ای که بر روی سه نظام دستگاه است تنظیم کنید.
دریل های معرفی شده در پایین را می توان به عنوان پیچ بند شارژی یا همان پیچ گوشتی شارژی استفاده کرد. این دریل ها در جعبه محکم قرار داشته و دارای ست کامل مته، بکس، پیچ بند و رابط فنری هستند.

 

-    دریل شارژی ماکیتا 24 ولت موتور براشلس مدل Makita.Brushless-24V

 

-    دریل شارژی 24 ولت دیوالت موتور براشلس


-    دریل شارژی 36 ولت دیوالت با پک کامل لوازم مدل 36VX


-    دریل شارژی دیوالت 21 ولت سه حالته مدل DF.222

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha