پشتیبانی: 09182096785
13 تعمیر خانگی که خودتان می توانید انجام دهید

13 تعمیر خانگی که خودتان می توانید انجام دهید

  • 26 اردیبهشت 1403
  • زمانه جوانمردی

ممکن است برخی این تصور را داشته باشند که تعمیرات خانه خارج از توانایی آنها است. اما بعضی کارها هستند که افراد مبتدی نیز بدون داشتن مهارت خاصی می توانند از پس آن برآیند. درنتیجه نیازی به آوردن تعمیرکار نداشته و به میزان زیادی در هزینه و زمان صرفه جویی می کنید. در این مقاله به بیان این تعمیرات ساده خواهیم پرداخت.


ازجمله ابزارهایی که اکثر افراد برای کارهای خانگی لازم دارند دریل شارژی 36 ولت دیوالت پک کامل و دریل شارژی 24 ولت دیوالت نیم پک است که ابزارهایی همراه دارند که برای انجام این کارها مناسب هستند.


همچنین برای مشاهده لیست قیمت و خرید دریل شارژی های موجود در بانه ناب، بر روی لینک کلیک کنید.

 

1- تعمیر چمن تکه شده

 

1- تعمیر چمن تکه شده

 

دستیابی به یک چمن سرسبز نیازی به مبارزه دائمی ندارد. مجبور نیستید برای یک سرویس چمن کاری پول زیادی بپردازید تا حیاط خود را با مواد شیمیایی آغشته کنید. پرورش چمن سالم و سبز عمدتاً به این بستگی دارد که بدانید چه چیزی را چه زمانی به چمن تان بدهید.

 

2- از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی

 

 از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی

 

بوهای بد ماشین ظرفشویی را با تمیز کردن ضایعات مواد غذایی از دریچه و استفاده از ماشین ظرفشویی در یک چرخه متوقف کنید. تعمیر ماشین ظرفشویی بدبو یک کار خانگی نسبتاً ساده است که خودتان می توانید از پس آن برآیید.

 

3- درهای کابینت با صدای بلند را تعمیر کنید

 

درهای کابینت با صدای بلند را تعمیر کنید

 

از گوش دادن به صدای بسته شدن درهای کابینت خسته شده اید؟ ضربه گیرهای درب و کشو را جدا کنید و بچسبانید راه حلی برای کابینت های آشپزخانه با صدای بلند است. مطمئن شوید که پشت در تمیز است تا ضربه گیرها بچسبند، سپس یکی را در گوشه بالا و دیگری را در پایین قرار دهید. راه حل دیگر این است که لولا را روغنکاری کنید.

 

4- تعمیر سردوش های شل

 

تعمیر سردوش های شل

 

در اینجا یک راه حل آسان برای خانه آورده شده است که می تواند فراتر از حمام استفاده شود. یک سر دوش لرزان یا هر لوله متلاطمی را با چند قطره فوم منبسط کننده ثابت کنید. فوم لوله را در دیوار می پوشاند و آن را در جای خود قفل می کند و لرزش را از بین می برد، بنابراین سر دوش شما مانند روز اول کار می کند. آیا می توانید راه حل ساده تری برای آن بیابید؟

 

5- قطع کننده مدار

 

قطع کننده مدار

 

خاموش شدن تصادفی فیوزها هنگام نصب وسایل برقی چیز غیر معمولی نیست. به صاحبان خانه توصیه می شود که قطع کننده مدار خود را بررسی کنند تا مطمئن شوند که مشکل به سادگی روشن کردن یک سوئیچ نیست. قطع کننده مدار معمولاً در گاراژ قرار دارد، اگرچه در برخی از خانه ها، کلید مدار را می توان در زیرزمین، راهرو یا انباری یافت.

 

6- جلوگیری از اتلاف دما

 

جلوگیری از اتلاف دما

 

اگر پشت در بسته خانه تان می توانید روشنایی بیرون را ببینید به این معنی است که هوا نیز به راحتی داخل می آید. چند بسته از فوم چسبنده بردارید و تمام در و پنجره هایی را که به بیرون منتهی می شود آب بندی کنید. این کار بخصوص در فصل زمستان از اتلاف گاز جلوگیری کرده و با دیدن قبض گاز شوکه نمی شوید.

 

7- رفع گرفتگی فاضلاب

 

رفع گرفتگی فاضلاب

 

بیشتر انسداد مجاری فاضلاب به دلیل مو یا کثیفی چرب ایجاد می شود و می توانید خودتان آنها را پاک کنید. پاک کننده شیمیایی را رها کنید و یک پیستون بگیرید تا گرفتگی را پاک کنید. حتی گرفتگی های جدی فاضلاب در نقاط دوردست لوله کشی شما را می توان بدون متخصص تعمیر کرد. اگر با این روش باز هم گرفتگی برطرف نشد این بار می توانید از محلول لوله باز کن استفاده کنید.

 

8- جلوگیری از نشتی های کوچک

 

جلوگیری از نشتی های کوچک

 

پیدا کردن برخی از نشتی های سقف دشوار است. گاهی اوقات آب در نقطه ای از سقف دور از نشتی ظاهر می شود. اگر سقف شما دارای مانع بخار پلاستیکی بین دیوار خشک و عایق زیر شیروانی است، عایق را کنار بزنید و به دنبال لکه های جریان روی پلاستیک باشید. اگر هیچ علامت جریان مشخصی را نمی بینید، و از آنجایی که لکه نسبتاً کوچک است، به قسمت زیرین سقف نگاه کنید.

 

9- تعمیر دستگیره کابینت شل شده

 

تعمیر دستگیره کابینت شل شده

 

هر دسته یا دستگیره ای که یک بار شل شود به احتمال زیاد دوباره شل خواهد شد. با استفاده از یک چسپ قطره ای و نخ کوچک می توانید دستگیره ها را سفت کنید. نگران نباشید؛ اگر می خواهید در آینده قسمت هایی از کابینت را تعویض کنید، دستگیره ها همچنان با پیچ گوشتی جدا می شوند.

 

10- درز کاغذ دیواری را برطرف کنید

 

درز کاغذ دیواری را برطرف کنید

 

اگر درز کاغذ دیواری دارید که در حال جدا شدن است، خمیر را در اطراف شکاف با پارچه ای خیس شده در آب گرم دوباره فعال کنید. پارچه را برای یک یا دو دقیقه روی آن ناحیه نگه دارید و سپس با احتیاط شکاف را کمی بزرگتر باز کنید تا فضای بیشتری برای سیلر داشته باشید. درزگیر (چسب سفید به صورت یک گیره عمل می کند) را در شکاف فشار دهید و کاغذ را با غلتک به دیوار فشار دهید. سیلر اضافی را با یک اسفنج تمیز کنید.

 

11- فیلتر هوای موتور را تعویض کنید

 

فیلتر هوای موتور را تعویض کنید

 

فیلتر هوای موتور خودرو خود را بررسی و تعویض کنید. برای انجام این کار فقط پیچ های نگهدارنده جعبه فیلتر هوا را باز کرده و فیلتر قدیمی را بردارید. فیلتر را در برابر نور خورشید نگه دارید، اگر فقط 50 درصد یا کمتر نور خورشید از فیلتر عبور کرد به این معنی است که باید آن را تعویض کنید. این یکی از ساده‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای تعمیر خودروها انجام دهید.

 

12- تعمیر و تعویض در

 

تعمیر و تعویض در

 

مشکلات مختلفی ممکن است برای درهای خانه شما رخ دهد، به خصوص درهای قدیمی که ممکن است شروع به افتادگی، چسبندگی، لق شدگی یا مشکلات دیگر کنند. تعمیر یا تعویض یک درب به خوبی در توان اکثر صاحبان خانه است، به خصوص اگر شریکی برای کمک داشته باشید. از نصب عایق جدید گرفته تا تعویض قفل، می‌توانید از پس آن برآیید.

 

13- پنچرگیری لاستیک ماشین

 

پنچرگیری لاستیک ماشین

 

یکی از مشکلاتی که برای صاحبان خودرو پیش می آید پنچری لاستیک آن است. با کمی کمک، اکثر افراد می توانند تعمیر و نگهداری لاستیک خودرو را خودشان انجام دهند. فشار باد لاستیک را بررسی کنید و ببینید سوراخی که در آن ایجاد شده قابل تعمیر است یا باید از لاستیک زاپاس استفاده کنید.


اگر نگران این مشکل هستید با خرید پمپ باد فندکی دو سیلندر خودرو ماکیتا مدل Japan-12v به راحتی می توانید از پس این کار بر آیید. با استفاده از چسب و ابزاری که همراه این پک است می توانید سوراخ ایجاد شده را ترمیم و سپس با استفاده از پمپ باد می توانید لاستیک تان را باد کنید.


اگر سوراخ لاستیک به اندازه ای بزرگ بود که ناچار به تعویض آن هستید برای انجام راحت تر آن پیشنهاد می کنیم خرید آچار بکس شارژی دو کاره 88 ولت هیوندایی را انجام دهید. با استفاده از این بکس شارژی به راحتی و بدون نیاز به نیروی اضافی می توانید کارتان را پیش ببرید.

 

 


    

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha