پشتیبانی: 09182096785
تاریخچه دریل

تاریخچه دریل

  • 15 شهریور 1400
  • سامان موسوی

تاریخچه استفاده انسان از ابزار آلات به هزاران سال برمی گردد. مته نیز از این قاعده مستثنی نیست. یکی از اولین مته ای که اختراع شد در حدود 3000 سال قبل از میلاد در مصر بود. مته بعدی که اختراع شد، مته چنگک بود. این مته که هنوز هم در حال استفاده است در دوران رومی اختراع شد. حتی مته برقی که امروزه استفاده می شود تقریباً دراوایل تاریخ اختراع شد. در این پست قصد داریم در مورد مته ها و کمی بیشتر در مورد دریل های شارژی صحبت کنیم.
اگر قصد خرید دریل شارژی را دارید می توانید انواع دریل های شارژی را در سایت بانه ناب خریداری کنید. همچنین اگر قصد مشاهده قیمت ابزار آلات صنعتی را دارید می توانید اینجا کلیک کنید.

 

اولین دریل برقی چه زمانی اختراع شد؟

دریل برقی ممکن است یک اختراع مدرن به نظر برسد که بیش از چند دهه عمر ندارد اما در واقع بسیار قدیمی است. اولین مته برقی در سال 1889 اختراع شد. این اختراع به دو مخترع استرالیایی  نسبت داده می شود، آرتور آرنوت و ویلیام برایان. آنها طرحی ارائه کردند که اجازه می دهد موتور الکتریکی با طرح مته سنتی جفت شود. این نمونه اولیه از دریل برقی برای حرکت از جایی به جای دیگر بسیار بزرگ بود. این دستگاه فقط برای کارهای ثابت یا در محلهای کاری که دارای قدرت کافی برای کار بودند استفاده می شد. مته برقی به سرعت مورد توجه کارگران قرار گرفت و مردم را به این فکر انداخت که مرزهای ماشین آلات و ابزارها تا چه اندازه قابل پیشروی است. در نتیجه تنها 5 سال بعد ویلهلم فاین و کارل فاین توانستند مته برقی را به یک دستگاه قابل حمل تبدیل کنند. این ایده، انقلابی در صنعت ایجاد کرد و این امکان را به پیمانکاران داد تا کارهای گسترده تری را در صنایع خود انجام دهند.
پس از معرفی دریل برقی قابل حمل در سال 1894عصر دریل های برقی شروع به شکوفایی کرد. پیمانکاران به سمت این رزمایش جدید و انقلابی هجوم آوردند. علاوه بر این، تحقیقات جدیدی در زمینه انجام تداوم و توسعه طراحی دریل برقی انجام شد. شرکت های مختلف نظر خود را در مورد ابزار جدید اعلام کردند اما تا سال 1917 طراحی مته برقی انقلابی بعدی به وجود نیامد. در این سال بلک و دکر با استفاده از مته برقی جهان را شوکه کردند.
آنها اولین مدل دریل برقی را که دارای کلید ماشه ای بود طراحی کردند. این طرح به سرعت مورد استقبال پیمانکاران و کارگران ساختمانی قرار گرفت. علاوه بر طراحی دریل، بسیاری از شرکت ها شروع به توسعه اتصالات کردند که می تواند علاوه بر مته مورد استفاده قرار گیرد. این به آنها این امکان را می دهد که مته ها را متنوع تر و قابل استفاده برای کاربردهای مختلف بکنند. با افزایش قابلیت های دریل ها با این پیشرفت ها و کشفیات جدید تقاضا برای مته ها نیز افزایش یافت.

 

اولین دریل شارژی چه زمانی ساخته شد؟

معرفی اولین دریل شارژی به بازار دریل های برقی تفاوت چشمگیری در نحوه انجام کار ایجاد کرد. در حال حاضر پیمانکاران نه تنها می توانند ابزارهای خود را به محل کار خود ببرند و قدرت موتور الکتریکی بیشتری برای کار با آنها دارند حتی دیگر نیازی به محدوده حرکتی خود ندارند. مخترع اولین دریل شارژی با بحث و جدل های زیادی ایجاد کرده. بسیاری بلک و دکر را اولین سازنده دریل شارژی در سال 1961 می شناسند.
این دریل های شارژی تا حد زیادی برای شرکت های صنعتی و تجاری به بازار عرضه شد. با این حال برخی هستند که می گویند این Makita بود که دارای اولین طراحی دریل شارژی در سال 1978 بود. بسیاری این اعتراض را با اعتبار بخشیدن به طرح دریل شارژی اصلی بلک و دکر و اعتباراولین طرح دریل شارژی ماکیتا که در دسترس عموم قرار گرفت دارند.

 

چه موقع قطعه مته اختراع شد؟

کارشناسان قدمت حفاری را به دوران ماقبل تاریخ باز می دارند و معتقدند که انسان هومو ساپینز در 35000 سال قبل از میلاد از این ابزار استفاده می کرد. این ابزارها برای ایجاد انواع مختلف مواد مورد استفاده قرار گرفتند. آنها با گذشت قرن ها به پیشرفت خود ادامه دادند و پیچیده تر شدند.
با این حال، تا قرن سیزدهم ما شروع به دیدن قطعات مته ای کردیم که به جای چوب، استخوان یا پوسته از فلز ساخته شده بودند. این مته های فلزی بیشتر شبیه مته های مدرن هستند که ما از آنها استفاده می کنیم. از قرن سیزدهم، مته ها به پیشرفت خود در ابزارهایی ادامه می دهند که امروزه برای ما آشنا هستند. رونیکس همچنین جدیدترین فناوری ها را برای تولید دریل های با کیفیت و درجه یک برای استفاده طولانی به کار گرفته است.
امروزه دریل های شارژی در برندها و طرح های مختلفی ساخته می شوند. اگر به دنبال خرید دریل شارژی می گردید پیشنهاد می کنید خرید دریل شارژی دیوالت 36 ولت و دریل شارژی ماکیتا 36 ولت را در اولویت قرار دهید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha