پشتیبانی: 09182096785
تاریخچه و راهنمای خرید تاتو

تاریخچه و راهنمای خرید تاتو

  • 10 مرداد 1400
  • سامان موسوی

اگر نگاهی به فیلم های باستانی انداخته باشید مطمنن افراد و قبایلی دیده اید که روی بدنشان خالکوبی کرده اند. همچنین پیدا کردن یک مومیایی در کوههای آلپ که روی بدنش خالکوبی کرده و قدمتی 6000 ساله دارد نشان می دهد که تاتو یا خالکوبی قدمتی تاریخی دارد. حتی در مصر باستان از تاتو یا خالکوبی برای التیام بعضی از مریضی ها مانند ناراحتی روده استفاده می کردند.
در بسیاری از قبایل از تاتو و خالکوبی برای زیبایی بیشتر زنان استفاده می شد. کار تاتو و خالکوبی در زمان های قدیم بسیار دردناک و زجر آور بود. نحوه انجام تاتو بدین صورت است که جوهر یا رنگدانه را با استفاده از سوزن به لایه دوم پوست تزریق می کنند. کار سوزن زدن را باید هزاران بار انجام داد تا در نهایت به شکل و فرم مورد نظر دربیاید. اما امروزه پیشرفت تکنولوژی منجر به بوجود آمدن وسایل مخصوص خالکوبی شده است. همانطور که در عکس ها و فیلم ها دیده اید خالکوبی را با استفاده از وسیله ای به نام تفنگ تاتو یا تفنگ خالکوبی انجام می دهند. کار با این دستگاه ساده بوده و نسبت به روش سنتی هم درد کمتری دارید و هم سریع تر کارتان انجام می شود.
اما تاتو با وجود زیبایی هایی که دارد دارای معایب زیادی نیز است. از جمله معایب تاتو می توان به موارد زیر اشاره کرد:


-    اولین عیب تاتو که بسیار مهم است دائمی بودن آن است. ممکن است پس از مدتی از خالکوبی پشیمان شده یا از طرح تان خسته شوید. گرچه امروزه به وسیله لیزر می توان خالکوبی های قدیمی را پاک کنید اما این کار بسیار دردآور و هزینه بردار است.
-    به دلیل اینکه جوهر وارد خون می شود پس از خالکوبی نمی توانید خون اهدا کنید.
-    برخی از ادیان و فرهنگ ها تاتو یا خالکوبی را عملی ناشایست می دانند و نسبت به شخصی که تاتو کرده دیدی نامناسب دارند.
-    احتمال داشتن عوارضی مانند عفونت های پوستی، انتقال بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت، تداخل در نتیجه MRI ، سرتان پوست، گرفتگی عضلات و غیره اشاره کرد.

اخیرا تاتو یا خالکوبی در بین جوانان ایرانی نیز طرفداران زیادی پیدا کرده و افراد زیادی به آن روی آورده اند. مراکز خالکوبی نیز دایر شده اند تا این کار را به روشی حرفه ای و بهداشتی انجام دهند. اما اگر شما نیز یکی از علاقه مندان به تاتو هستید اما نمی خواهید از تاتوهای دائمی استفاده کنید یک جایگزین مناسب برایتان وجود دارد که هم بدون درد است و هم کاملا بهداشتی است. این جایگزین تاتوی موقت است که می توانید در کمترین زمان ممکن از آن استفاده کنید. در ادامه به معرفی دو نوع تاتوی موقت خواهیم پرداخت که شما می توانید هر کدام از آنها را در فروشگاه بانه ناب خریداری کنید. همچنین می توانید با کلیک بر روی عنوان هر کدام وارد صفحه محصول شده و فیلم آموزش تاتو را مشاهده کنید.

 

تاتوی موقت با حنا

 

 

تاتو با حنا


این نوع تاتو که در بین خانم ها از محبوبیت بالایی برخوردار است به وسیله حنا انجام می شود. همراه این پکیج یک حنای قیفی و یک برگ A4 پر از شابلون با طرح های زیبا است. نحوه انجام تاتو در این روش این است که ابتدا هر کدام از شابلون ها را که مورد علاقه تان بود برداشته و بر روی جاییکه می خواهید تاتو کنید بگذارید. سپس حنای قیفی شکل را برداشته و داخل شابلون را پر از حنا کنید. پس از انجام اینکار حدود 20 دقیقه صبر کنید تا حنا کامل خشک شود. سپس شابلون را برداشته و حنای باقیمانده را با دستمال پاک کنید.
یکی از مزیت های این روش این است که می توانید چندین بار از شابلون ها استفاده کنید. این تاتو معمولا بین 4 تا 7 روز بر روی بدن تان باقی می ماند. البته زمان پاک شدن تاتو به این بستگی دارد که چقدر آب به آن می خورد، هر اندازه بیشتر خیس شود زودتر پاک می شود.

 

اسپری موقت تاتو

 

 

اسپری تاتوی موقت


این پکیج شامل یک اسپری تاتو و 4 برگ A4 پر از طرح های زیبای دخترانه و پسرانه می باشد. نحوه تاتو در این روش این است که ابتدا طرح مورد نظرتان را انتخاب کرده و با قیچی ببرید. سپس آن را بر روی قسمتی از بدن تان که می خواهید تاتو کنید قرار داده و سپس آن را با اسپری خیس کرده و چند ثانیه کف دستتان را بر روی کاغذ فشار داده و سپس کاغذ را بردارید.
زمان ماندگاری در این روش نیز مانند تاتوی حنا بوده و هر اندازه بیشتر خیس شود زودتر پاک می شود. اما اگر بخواهید زودتر آن را پاک کنید می توانید همان اسپری را بر روی تاتو بپاشید و با دستمال پاک کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha