پشتیبانی: 09182096785
8 نکته مهم که در هنگام خرید ابزار آلات صنعتی باید بدانید؟

8 نکته مهم که در هنگام خرید ابزار آلات صنعتی باید بدانید؟

  • 1 اردیبهشت 1400
  • سامان موسوی

اگر وسیله ای که می خرید مناسب کارتان نباشد بی مصرف بوده و باعث می شود هزینه زیادی را دور بیاندازید. به همین جهت لازم است که قبل از خرید هر وسیله ای در مورد آن کاملا تحقیق کرده و ببینید که کدام دستگاه با چه مشخصاتی برای کارتان مناسب است. به همین دلیل در این مقاله از سایت بانه ناب به بررسی 8 نکته مهم خواهیم پرداخت که هنگام خرید ابزار آلات باید بدانید.

 

چیزی که می خواهید بخرید در کدام دسته قرار دارد؟

تنوع ابزار آلات صنعتی بسیار زیاد است و ممکن است هر کسی آنها را به گونه ای متفاوت دسته بندی کند. اما رایج ترین دسته بندی بر اساس نوع کار به شکل زیر می باشد:
ابزار مخصوص برش: ازجمله این ابزارها می توان به مواردی همچون سنگ فرز، مینی فرز، عمود بر، افقی بر، اور فرز و اره اشاره کرد.
ابزار آلات بادی: ازجمله این ابزار آلات می توان به بکس بادی، پیچ گوشتی، دریل، منگنه کوب بادی، میخکوب بادی و کمپرسور باد اشاره کرد.
ابزار آلات پرتابل: این دسته از ابزار آلات شامل ابزارهایی همچون گرد بر، اره میزی، پروفیل بر و فارسی بر می باشند.
ابزار آلات برقی و شارژی: ازجمله ابزارهای برقی و شارژی می توان به تراز لیزری، متر لیزری، فرز، دریل شارژی ، پولیش، چکش تخریب، اتو لوله و قیچی شارژی اشاره کرد.
ابزار آلات دستی: ابزار آلات دستی شامل ابزارهایی است که با نیروی دست کار می کنند، ازجمله آنها می توان کیف و جعبه ابزار،ست آچار و پیچ گوشتی، سمپاش و غیره را نام برد.

توجه: تمامی ابزار آلاتی که در بالا نام برده شد در فروشگاه اینترنتی بانه ناب موجود هستند.

 

داشتن ابزار زیادتر به معنای بهتر بودن نیست
داشتن ابزارهایی که هیچ وقت از آنها استفاده نمی کنید ممکن است با کلاس به نظربرسد اما صرفه اقتصادی ندارد. به همین جهت بهتر است یک بازنگری در خرید خود انجام داده و فکر کنید اکنون واقعا به چه ابزاری نیاز دارید و فقط آن را بخرید. همچنین بهتر است کیفیت را به کمیت ترجیح دهید، مثلا به جای خریدن ابزارهایی که ممکن است سالی یک بار هم از آن استفاده نمی کنید ابزارهای با کیفیتی که امروز به آنها نیاز دارید را بخرید.

 

همیشه خرید ابزارهای گرانتر به معنای خرید بهترین ها نیست
این ذهنیت در بین افراد بوجود آمده که خرید ابزارهای گران به معنای خرید ابزارهای بهتر است. هیچ وقت از اولین فروشگاه خرید نکنید، چه فروش اینترنتی باشد و چه فروشگاه فیزیکی. سعی کنید ابزاری که می خرید را از چند جا قیمت بگیرید تا قیمت دست تان باشد و سرتان کلاه نرود. همچنین بعضی اوقات نیاز نیست که بهترین ها را داشته باشید، مثلا اگر برای کارهای خانگی به دنبال یک پیچ گوشتی شارژی می گردید و ممکن است ماهی یک بار با آن کار کنید لازم نیست پول بیشتری بابت خرید محصول با کیفیت تر بپردازید. یک ابزار معمولی نیز کار شما را راه می اندازد.

 

از جاهای معتبر خرید کنید
اگر می خواهید به صورت اینترنتی ابزار آلات خود را خریداری کنید بهتر است قبل از هر چیز از معتبر بودن سایت مطمئن شوید، ببینید که آن فروشگاه اینترنتی چه مجوزهایی دارد، آدرس دفتر فروش و شماره تلفن ثابت را در سایت ثبت کرده یا نه؟ (تمامی مجوزها و آدرس دفتر فروش بانه ناب در پایین صفحه قرار دارند). اگر می خواهید به صورت سنتی خرید کنید و به فروشگاه فیزیکی می روید قبل از اینکه پول ابزار مورد نظرتان را پرداخت کنید آن را در دست گرفته و روشن کنید، ببینید از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است و می تواند کار شما را راه بیاندازد یا نه.

 

مشخص واقعا چی می خواهید؟
تنوع زیادی در جنس و قدرت و توان ابزارها وجود دارد. باید قبل از هر چیز مشخص کنید که از آن ابزار برای چه کارهایی می خواهید استفاده کنید؟ برای مغازه و کارهای صنعتی به دنبال ابزار مورد نظر هستید یا فقط برای کار خانگی می خواهید خرید کنید. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید هر چیزی کاملا در مورد آن تحقیق کرده و ببینید که برای کارتان مناسب است یا نه؟

 

ابزارهای شارژی دارای باتری زاپاس باشند
بطور معمول ابزارآلات برقی نسبت به ابزار آلات شارژی از قدرت بیشتری برخوردار هستند. اما اگر برای کارتان نیاز به یک دستگاه شارژی می گردید بهتر است دستگاهی که می خرید دارای باتری یدک باشد تا در جاهایی که به برق دسترسی ندارید و شارژ باتری تان تمام شد کارتان لنگ نشود و به کمک باتری یدک کارتان را تمام کنید. اگر همراه دستگاهی که می خرید باتری یدک نبود بهتر است بصورت جداگانه آن را خریداری کنید. جالب است بدانید که تمامی ابزار آلات شارژی موجود در فروشگاه اینترنتی بانه ناب دارای باتری یدک هستند.

 

ابزاری که می خرید دیمر دار باشد
بطور معمول اکثر دریل ها، پیچ گوشتی های برقی و اره ها دیمر دار هستند. با کمک دیمر می توانید ولتاژ خروجی دستگاه را بسته به کاری که انجام می دهید کم و زیاد کنید. این کار نه تنها باعث می شود که فشار کمتری برای کارهای سبک به دستگاه وارد شود بلکه در ابزار آلات شارژی نیز باعث می شود که شارژ باتری آن دیرتر تمام شود.

 

بطور مرتب ابزار آلات خود را سرویس کنید
نگهداری و سرویس مرتب ابزار آلات باعث می شود که طول عمر بیشتری داشته باشند. بهتر است بعد از هر بار استفاده ابزار مورد نظرتان را تمیز کنید. ازجمله کارهایی که باعث می شود طول عمر دستگاه تان بیشتر شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:


-    سعی کنید ابزارهایی که نیاز به تیز بودن دارند را بطور مرتب چک کنید و از تیز بودن آن مطمئن شوید.
-    ابزار های برقی و یا شارژی را در کیف مخصوص نگهداری کنید تا هم گرد و غبار بر روی آنها ننشیند و هم بدور از نور خورشید و رطوبت باشند.
-    قطعات متحرک در دستگاه تان را بطور متوالی روغن کاری کنید.
-    پس از هر با استفاده ابزارتان را تمیز کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha