پشتیبانی: 09182096785
روش های رفع موهای زائد

روش های رفع موهای زائد

  • 13 مهر 1400
  • زمانه جوانمردی

بسیاری از افراد موهای ناخواسته دارند. در بالای لب، چانه، گونه ها، پشت، پاها ، انگشتان ، پا و انگشتان پا رایج است. این می تواند دلایل زیادی داشته باشد از جمله ژنتیک و داروهای خاص مانند استروئیدها سطوح بالاتر هورمون های خاص و سندرم تخمدان پلی کیستیک.


روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد. با اکثر روش ها  حداقل برخی از موها در نهایت دوباره رشد می کنند.

 

اصلاح

اصلاح برای موهای ساق پا، بازو و صورت بهترین است. با این حال  می تواند باعث رویش موها شود  به ویژه در ناحیه تناسلی.

 

کشیدن مو

برداشتن یا کشیدن مو ممکن است دردناک باشد اما اگر فقط چند تار مو دارید که می خواهید آنها را بردارید ممکن است گزینه خوبی باشد. زمان هایی که ممکن است بخواهید آنها را بردارید شامل مواردی است که ابروهای خود را تغییر شکل می دهید یا چند موی سرگردان را که روی صورت شما ظاهر می شود بیرون می کشید. با این حال نباید از این روش حذف مو برای مناطق بزرگ استفاده کنید. این کار می تواند باعث رشد موها یا زخم شود.

 

کرم های موبر

کرم های موهای زائد که به کرم های موبر نیز معروف هستند بدون نسخه در دسترس هستند. همه آنها شبیه هم نیستند بنابراین حتماً برچسب را بخوانید. به عنوان مثال شما نباید از کرم موهای زائد مخصوص موهای ناحیه تناسلی برای از بین بردن موهای صورت خود استفاده کنید.
مواد شیمیایی موجود در این محصولات ساقه مو را حل می کند. استفاده نامناسب از کرم برای مثال  استفاده طولانی مدت از آن  می تواند پوست شما را بسوزاند. اگر سابقه واکنش های آلرژیک دارید  ابتدا باید کمی از کرم را در ناحیه کوچکی از بازوی خود آزمایش کنید تا مطمئن شوید که واکنش بدی نسبت به آن ندارید. حتما دستورالعمل های روی کرم را رعایت کنید.

 

اپیلاسیون داغ

می توانید این کار را در خانه انجام دهید یا می توانید آن را توسط یک متخصص در سالن انجام دهید. اپیلاسیون داغ می تواند نامرتب و دردناک باشد و ممکن است برخی از موها را پشت سر بگذارد زیرا می تواند از بین برود. عفونت یکی از عوارض جانبی است که باید مراقب آن باشید. اگر موم خیلی داغ باشد ممکن است دچار سوختگی شوید. در صورت استفاده از انواع خاصی از کرم های آکنه یا مصرف ایزوترتینوئین نباید از این روش استفاده کنید. اگر این کار را بکنید  موم پوست شما را جدا می کند. بسیاری از خانم ها از این روش حذف موهای زائد در ناحیه بیکینی و برای برداشتن موهای بالای لب استفاده می کنند.

 

نخ زدن

نخ زدن یک روش سنتی هندی برای از بین بردن موهای زائد است که برخی از سالن ها آن را ارائه می دهند. متخصصانی که نخ را انجام می دهند از نخ هایی استفاده می کنند که به صورت الگو پیچیده و موهای ناخواسته را بیرون می کشند.

 

لیزر موهای زائد

این یکی از طولانی ترین روش ها است اما به طور کلی به چهار یا چند درمان با فاصله 4 تا 6 هفته نیاز دارد. فقط می تواند روی موهای تیره موثر باشد.
 پرتو لیزر یا نبض نور باعث از بین رفتن پیاز مو می شود. این درمان می تواند گران و گاهی دردناک باشد، اما می تواند در بسیاری از قسمت های بدن که موهای ناخواسته ظاهر می شوند مورد استفاده قرار گیرد. اطمینان حاصل کنید که پزشک یا تکنسینی را انتخاب کرده اید که بسیار آموزش دیده و آگاه است.
اگر حوصله و وقت کافی برای رفتن به کلینیک های زیبایی برای لیزر موهای زائد خود ندارید می توانید با خرید دستگاه لیزر خانگی این کار را در خانه خود و هر زمانی که خواستید انجام دهید. اگر به دنبال خرید یک دستگاه لیزر موهای زائد با کیفیت هستید پیشنهاد می کنیم خرید دستگاه لیزر موهای زائد لسکلتون مدل T009 را در اولویت قرار دهید.

 

الکترولیز

الکترولیز توسط یک متخصص انجام می شود که یک سوزن کوچک با جریان الکتریکی را در فولیکول مو قرار می دهد. دو روش اصلی حذف مو با الکترولیز وجود دارد: گالوانیک و ترمولیتیک.
-    حذف موهای گالوانیک فولیکول مو را از نظر شیمیایی از بین می برد.
-    حذف ترمولیتیک از گرما برای از بین بردن فولیکول استفاده می کند.
در هر صورت  مطمئن شوید که یک متخصص حرفه ای و دارای مهارت بالا را پیدا کرده اید.
شما می توانید الکترولیز را در هر قسمتی از بدن انجام دهید.

 

داروها و موهای زائد

اگر هیچ یک از این روش های رفع موهای زائد کمکی نکرد ، ممکن است بخواهید از پزشک خود بخواهید. داروهایی هستند که مانع رشد مو می شوند.
اسپیرونولاکتون قرصی است که ممکن است رشد موها را در مناطقی که مو نمی خواهید کند کند یا کاهش دهد. موهای سر را از بین نمی برد و ممکن است در واقع رشد را در آنجا تحریک کند
یک کرم تجویزی به نام Vaniqa وجود دارد که توسط FDA برای کاهش رشد موهای صورت در زنان تأیید شده است. این کرم رشد را کند می کند ، اما موها را از بین نمی برد. دو بار در روز آن را روی ناحیه مورد نظر بمالید. پس از قطع استفاده از کرم ، موها دوباره رشد می کنند.

با خرید دستگاه لیزر موهای زائد لسکلتون مدل T009 به راحتی می توانید در خانه و هر زمانی که دوست داشتید موهای زائد خود را با این دستگاه از بین ببرید. این دستگاه دارای دو سری است. یکی از سری ها مخصوص حذف موهای زائد بوده که دارای ظرفیت 300 هزار شات می باشد. سری دیگر برای جوانسازی پوست است که دارای 100 هزار شات می باشد. یکی از مزایای داشتن دستگاه لیزر موهای زائد خانگی این است که می توانید آن را با سایر اعضای خانواده نیز به اشتراک بگذارید.
پس از حذف موهای زائد ممکن است از سیاهی بعضی از قسمت های بدن تان ناراضی باشید. بهترین گزینه برای رفع سیاهی قسمت هایی مانند زیر بغل، آرنج، قوزک پا، نواحی تناسلی، کشاله ران و غیره می توانید با خرید سفید کننده زیر بغل و واژن آیچون بیوتی (اصل و درجه یک) از شر سیاهی های پوست خلاص شده و اعتماد به نفس بیشتری بدست بیاورید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha