پشتیبانی: 09182096785
راهنمای خرید قیچی باغبانی شارژی

راهنمای خرید قیچی باغبانی شارژی

  • 20 خرداد 1402
  • سامان موسوی

قیچی شارژی عملکردی مانند قیچی دستی دارد، با این تفاوت که هنگام کار با آن خسته نمی شوید. این ابزار معمولا با یک باتری قابل شارژ عرضه می شوند. یک ماشه بر روی قیچی قرار دارد که با فشار دادن آن می توانید برش را انجام دهید. این قیچی برای نگهداری درختان و پرچین ها مناسب است. همچنین برای کسانی که مشکلات جسمانی دارند و زیاد نمی توانند به دست شان فشار وارد کنند این وسیله بسیار عالی است.
قدرت باتری به شما این امکان را می دهد که برش هایی دقیق و تمیز انجام دهید. حتی برای برش شاخه های درخت که با استفاده از قیچی دستی به سختی انجام می شوند می توانید در کسری از ثانیه با قیچی شارژی آن را ببرید. این بدان معناست که می توانید هرس های تمیزی انجام داده و درخت تان سالم می ماند.

 

قیچی باغبانی شارژی


از نظر نوع باتری نیز قیچی های شارژی به دو دسته تقیسیم می شوند. اولین نوع دارای باتری های داخلی هستند که برای شارژ کردن آنها شارژر را به قیچی متصل کنید. قیمت این قیچی مقرون به صرفه است. نوع دوم نیز دارای باتری های خارجی هستند که برای کار کرد قیچی باید در قسمت مخصوص خارجی قیچی جای بگیرد. برای شارژ کردن نیز باید از قیچی خارج شود. وزن این قیچی ها با باتری کمی زیاد است اما قدرت بیشتری دارند. قیمت این قیچی ها نیز بیشتر از نوع اولی است.

 

نحوه انتخاب بهترین قیچی شارژی باغبانی

برای خرید بهترین قیچی شارژی می توانید به راهنمایی هایی که در ادامه برایتان خواهیم گفت توجه کرده تا بتوانید قیچی که با نیازتان سازگار است را انتخاب کنید. در پایین نکاتی که باید هنگام انتخاب قیچی شارژی در نظر بگیرید را ذکر کرده ایم.

 

اندازه تیغه

یکی از اصلی ترین قطعات قیچی شارژی تیغه آن است. جنس و اندازه تیغه یکی ملاک هایی است که هنگام خرید قیچی باغبانی شارژی باید در نظر بگیرید. معمولا اندازه تیغه قیچی باغبانی از 15 میلیمتر تا 45 میلیمتر شروع می شود. اگر قیچی را تنها برای کارهای خانگی و برش شاخه های اضافی گلهای باغچه تان می خواهید انتخاب قیچی با کمترین اندازه به صرفه است. اما اگر باغدار هستید می خواهید از قیچی برای برش انواع شاخه های درختان استفاده کنید بهتر است قیچی باغبانی را انتخاب کنید که اندازه تیغه آن بیشتر باشد.

راهنمای خردی قیچی شارژی باغبانی

سهولت استفاده

همانطور که اشاره کردیم قیچی های شارژی برای افرادی که آرتروز یا مشکلات حرکتی دارند بسیار مناسب است. با کمک قیچی شارژی می توانید شاخه های محکمی که با قیچی دستی به سختی برش می خورند و به دست تان آسیب می رسانند را در یک ثانیه برش دهید.

 

عمر باتری

یکی از ویژگی های کلیدی که قیچی باغبانی دارد باتری آن است. به دنبال قیچی هایی باشید که باتری آنها 2 تا 5/2 آمپر باشد. هر اندازه ظرفیت باتری بیشتر باشد می توانید بیشتر از آن کار بکشید.  بهتر است بدانید که قیچی های شارژی باغبانی موجود در بانه ناب دارای باتری یدک هستند. داشتن باتری یدک سرعت عمل بیشتری برای انجام کارهایتان به شما می دهد. قیچی هایی که دارای باتری داخلی هستند ظرفیت شارژ کمتری دارند.

 

قیمت و برند

عده ای هستند که به برندهای خاصی علاقه دارند. قیمت قیچی شارژی باغبانی رابطه مستقیمی به برند آن داد. البته ویژگی هایی مانند اندازه تیغه، باتری و جنس بدنه در قیمت گذاری آن موثر است. در ادامه به معرفی دو نوع قیچی شارژی خواهیم پرداخت: با کلیک روی عنوان هر کدام از قیچی های شارژی می توانید وارد صفحه مربوطه شوید و آن را خریداری کنید.

 

قیمت و خرید قیچی شارژی باغبانی

 

همانند قیچی های دستی این نوع قیچی ها نیز نیاز به مراقبت دارند تا طول عمرشان طولانی تر شود. قیچی باید در جای خشک، بدور از رطوبت  و دور از نور خورشید نگهداری شوند. همچنین روغن کاری مداوم آن می تواند عملکرد آن را افزایش دهد.

 

- قیچی شارژی باغبانی ماکیتا 36 ولت

 

- قیچی باغبانی شارژی دیوالت 36 ولت

 

نکته بسیار مهم: قیچی باغبانی شارژی بسیار قوی است و می تواند هر شاخه ای را ببرد. هیچ وقت حتی برای امتحان انگشت تان را بین تیغه ها قرار ندهید. همچنین اگر می خواهید آن را سرویس و روغنکاری کنید باید باتری آن خارج شده باشد. این دستگاه را دور از دسترس کودکان نگه دارید. در مواقعی که کارتان با آن تمام شد حتما باتری را خارج کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha