پشتیبانی: 09182096785
تفاوت تراز لیزری نور سبز با نور قرمز در چیست؟ (بخش اول)

تفاوت تراز لیزری نور سبز با نور قرمز در چیست؟ (بخش اول)

  • 26 مرداد 1401
  • سامان موسوی

ترازهای لیزری دارای دو نوع پرتو سبز و نور قرمز هستند. این پرتوها به شما کمک می کنند تا دقیق ترین نتایج را به روشی آسان، کارآمد و راحت به دست آورید. اما کدام رنگ لیزر تراز لیزری را باید تهیه کنیم؟ بسیاری از مردم تصور می کنند که گزینه های رنگی تفاوت چندانی در عملکرد ارائه نمی دهند، اما این دور از واقعیت است. برای اینکه دقیقا متوجه شوید تراز لیزری با نور سبز و قرمز چقدر متفاوت هستند، ادامه مطلب را بخوانید. این مقاله مقایسه ای هر دو رنگ پرتو را به طور گسترده پوشش می دهد و در مورد نحوه انتخاب بین این دو توصیه می کند.

اگرچه تا مدتی پیش تراز لیزری با نور قرمز محبوب‌تر از همتای سبز خود بود، اما جالب است بدانید که سطوح لیزر سبز آسان‌تر استفاده می‌شوند، برد بیشتری دارند و قدرتمندتر هستند. این تا حدی به این معنی است که تراز لیزری نور سبز شامل جزئیات بیشتری است، گران‌تر است و سریع‌تر کار می کند.

 

تراز لیزری نور سبز

 

میدان دید تراز لیزری نور سبز

وقتی در مورد دید هر یک از رنگ های پرتو لیزر صحبت می کنید، باید به کلاس علوم دبیرستان خود فکر کنید. رنگ سبز درست در وسط طیف نور مرئی قرار دارد. حتی اگر معنی این را به خاطر نیاورید، اشکالی ندارد. فقط باید بدانید که این امر باعث می شود که رنگ سبز برای چشم انسان راحت تر دیده شود. پس از نظر دید تراز لیزری نور سبز بهتر از نور قرمز است. از آنجایی که رنگ سبز راحت‌تر دیده می‌شود، لبه‌های واضح‌تر و دید بیشتری دارد. برای مثال رنگ سبز دارای فاصله طول موج 560 تا 520 نانومتر و بازه فرکانسی 540 تا 580 هرتز است.
اگر شما یک فرد متوسط هستید، احتمالاً این اعداد برای شما معنی ندارند. به بیان ساده: به این معنی است که نور سبز آن چهار برابر نور قرمز میدان دید بهتری دارد. هنگام کار در داخل ساختمان، سطوح لیزر سبز محدوده دید 50 تا 60 فوتی خواهند داشت. حتی بسیار چشمگیرتر، سطوح لیزر سبز را می توان هنگام کار بیش از 60 فوت در فضای باز مورد استفاده قرار داد. در مجموع، سطوح لیزر سبز دارای دید و محدوده دید عالی هستند.


-    اگر به دنبال خرید تراز لیزری نور سبز هستید پیشنهاد می کنیم خرید تراز لیزری دیوالت نور سبز 360 درجه را از سایت بانه ناب انجام دهید.

 

ساخت تراز لیزری نور سبز

از آنجایی که ترازهای لیزری سبز بسیار قدرتمند هستند، قطعات بیشتری نسبت به تراز لیزری نور قرمز دارند. به عنوان مثال، تراز لیزری نور سبز دارای یک دیود 808، یک کریستال دوبرابر فرکانس و غیره خواهند بود. در نتیجه، ساخت تراز لیزری سبز به قطعات، زمان و هزینه بیشتری نسبت به رنگ لیزر قرمز نیاز دارد.

 

تراز لیزری دیوالت 360 درجه

 

قیمت تراز لیزری نور سبز

همانطور که گفتیم با توجه به افزایش قطعات، تراز لیزر سبز گرانتر از لیزرهای قرمز هستند. به همین جهت است که افرادی که قیمت تراز لیزری برایشان در اولویت قرار دارد ترجیح می دهند نور قرمز آن را خریداری کنند. ساخت تراز لیزری نور سبز گرانتر بوده و به زمان بیشتری نیز نیاز دارد. در واقع قیمت تراز لیزری نور سبز حدود 20 تا 25 درصد بیشتر از نور قرمز آن است.

 

عمر باتری تراز لیزری

بار دیگر، قدرت شدید سطح لیزر سبز با سقوط دیگری همراه است. طول عمر باتری تراز لیزری نور سبز بسیار کمتر از همتایان قرمز است. هر اندازه که شارژ باتری کمتر شود دید خطوط تراز نیز کاهش می یابد.


-    البته اکثر ترازهای لیزری مانند تراز لیزری زوبر نور سبز و 360 درجه دارای باتری یدک هستند. داشتن باتری یدک کمک می کند تا این اختلاف زیاد به چشم نیاید.

 

خرید تراز لیزری نور سبز

 

بهترین برای...

اگر اولین اولویت شما دید بهتر خطوط تراز است پیشنهاد می کنیم خرید تراز لیزری نور سبز را انجام دهید. برای مثال، هنگام کار در فضای باز، سطح لیزر سبز برنده واضح است. اگر به دید بهتر نیاز دارید و به عمر باتری و قیمت اهمیتی نمی دهید، تراز لیزری سبز را انتخاب کنید. در مقابل، اگر بودجه کمی دارید، باید از تراز لیزری نور سبز اجتناب کنید. از آنجایی که ترازهای نور سبز بسیار گرانتر از نور قرمز هستند، کسانی که بودجه کمی دارند احتمالاً نمی توانند تراز لیزری سبز را خریداری کنند.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha