پشتیبانی: 09182096785
تفاوت تراز لیزری نور سبز با نور قرمز در چیست؟ (بخش دوم)

تفاوت تراز لیزری نور سبز با نور قرمز در چیست؟ (بخش دوم)

  • 28 مرداد 1401
  • سامان موسوی

اگر به تراز لیزری علاقه دارید و یا قبلا با آن کار کرده اید مطمنن تراز لیزری با نور قرمز را نیز دیده اید. این نوع از تراز لیزری به دلیل قیمت مقرون به صرفه تر و عمر باتری طولانی تر، محبوب ترین هستند. البته تراز لیزری نور قرمز دید کمتری نسبت به گزینه سبز دارند. در مقاله قبلی در مورد مزایای تراز لیزری با نور سبز پرداختیم، در این بخش نیز به بررسی تراز لیزری با نور قرمز خواهیم پرداخت.


- همچنین اگر قصد خرید تراز لیزری نور سبز یا خرید تراز لیزری نور قرمز را دارید می توانید به این بخش از سایت بانه ناب مراجعه کنید.

 

میدان دید تراز لیزری نور قرمز

همانطور که قبلا ذکر کردیم، رنگ قرمز در انتهای طیف نور مرئی قرار می گیرد. این باعث می شود که رنگ قرمز بسیار دشوارتر از رنگ سبز دیده شود. تراز لیزری نور قرمز دارای فاصله طول موج 700 تا 635 نانومتر و بازه فرکانسی 430 تا 480 هرتز است. این بدان معناست که رنگ قرمز چهار برابر کمتر از رنگ سبز نمایان است. البته اگر از تراز لیزری برای محیط های داخل منزل استفاده می کنید نور قرمز مشکلی ایجاد نمی کند.

 

تراز لیزری نور قرمز


هنگام کار در داخل خانه، می توانید رنگ قرمز را بین 20 تا 30 فوت ببینید. اگر در مناطق زیر 50 فوت در فضای بسته کار می کنید، لیزر نور قرمز می تواند مناسب باشد. به طور کلی، این حقایق به این معنی است که سطوح لیزر قرمز، دید کمتری نسبت به همتایان سبز دارند. اما اگر در فضای بسته و نیمه روشن کار می کنید، این مسئله چندان مشکل ساز نخواهد بود. اما اگر در فضای بزرگتر و روشن تر کار می کنید انتخاب تراز لیزری نور قرمز چندان مناسب نیست.

 

ساخت تراز لیزری نور قرمز

حتی اگر سطوح لیزر قرمز دید کمتری را ارائه می‌دهند، یکی از مناطقی که سطوح لیزر سبز را شکست می‌دهند، ساختمان این دستگاه است. تراز های لیزری قرمز به قطعات کمتری نیاز دارند زیرا آنقدر قدرتمند نیستند. این ویژگی ساخت آنها را آسان تر و مقرون به صرفه تر می کند.

 

قیمت تراز لیزری نور قرمز

از آنجایی که ساخت تراز لیزری نور قرمز ساده تر و مقرون به صرفه تر است، قیمت تراز لیزری قرمز نیز مقرون به صرفه تر است. کسانی که بودجه کمی دارند به ویژه به دلیل مقرون به صرفه بودن به سطح لیزر قرمز متمایل می شوند. خرید تراز لیزری نور قرمز و یک آشکارساز لیزر که دیدن نور قرمز را آسان‌تر می‌کند، اغلب مقرون به صرفه‌تر از خرید تراز لیزری نور سبز است. البته قیمت تراز لیزری به تعداد خطوط لیزر نیز بستگی دارد.

 

عمر باتری تراز لیزری نور قرمز

قدرت کمتر تراز لیزری قرمز به این معنی است که عمر باتری بیشتری دارد. این برای کسانی که نمی خواهند به طور مکرر باتری را تعویض کنند یا فقط قصد دارند به صورت پراکنده از سطح لیزر استفاده کنند و نمی خواهند به باتری فکر کنند عالی است. همچنین می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند زیرا نیاز به خرید باتری های کمتری دارید.

 

مناسب برای...

تراز لیزری قرمز برای کسانی که بودجه کمی دارند و در جاهای کوچک کار می کنند بهترین انتخاب است. این نوع تراز به دلیل اینکه برد کمتری دارد بیشتر در محیط های بسته کاربرد دارد. به همین جهت، داشتن قیمت مقرون به صرفه و عمر باتری طولانی انتخاب تراز لیزری نور قرمز می تواند یکی از گزینه ها باشد. با این حال، اگر در مناطق جادارتر کار می کنید، باید سطح لیزر قرمز را رها کنید و به جای آن یک رنگ سبز انتخاب کنید. دید کمتر آن به این معنی است که در صورت استفاده برای محدوده های گسترده تر، ذاتاً بی فایده خواهد بود.

 

نتیجه گیری

هرچند در چند سال اخیر میزان استفاده از تراز لیزری نور قرمز بسیار زیاد بود اما جدیدا ترازهای لیزری نور سبز نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار شده اند. تراز لیزری نور سبز باعث افزایش دید می شوند، اما گران تر هستند و عمر باتری کمتری دارند. در مقابل، تراز لیزری قرمز، دید کمتری را ارائه می دهند، اما هزینه کمتری دارند و عمر باتری بیشتری دارند.
با در نظر گرفتن همه این موارد، پرتو رنگی سطح لیزر را بر اساس محدوده کاری و بودجه مورد نظر خود انتخاب کنید. محدوده‌های بزرگ‌تر به تراز لیزری نور سبز نیاز دارند، در حالی که جاهای کوچک‌تر برای تراز لیزری قرمز مناسب‌تر است.

 

-    با خرید شیب سنج لیزری دیجیتال ATuman می توانید از آن به عنوان زاویه سنج دیجیتال و تراز لیزری استفاده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha