پشتیبانی: 09182096785
تراز لیزری نور سبز در مقابل نور قرمز، کدامیک بهتر است؟

تراز لیزری نور سبز در مقابل نور قرمز، کدامیک بهتر است؟

  • 30 آبان 1401
  • سامان موسوی

قصد خرید تراز لیزری را دارید؟ هنوز در مورد اینکه تراز لیزری نور سبز بخرید یا نور قرمز مردد هستید؟ اگر در این زمینه تازه کار هستید، انتخاب تراز لیزری مناسب برای سرمایه گذاری می تواند دلهره آور باشد. وقتی نوبت به انتخاب رنگ پرتو لیزر می رسد باید بدانید کدام رنگ برای انجام کارتان مناسب تر است؟ این راهنما با ارائه ویژگی های ضروری لیزرهای سبز در به دست آوردن کیفیت مورد نظر در کار به شما در تصمیم گیری کمک می کند.

 

-    تراز لیزری نور سبز دیوالت 360 درجه یکی از بهترین ترازهای موجود در بازار است

 

چشم انسان به "نور مرئی" که متعلق به یک ناحیه کوچک الکترومغناطیسی است بسیار حساس است. دید لیزرها معمولاً با طول موج و توان خروجی آنها تعیین می شود. طول موج نور مرئی در محدوده 400 تا 700 نانومتر با رنگ از بنفش تا قرمز است. با در نظر گرفتن تراز لیزری با توان خروجی یکسان، طول موج‌های نزدیک به ۵۵۵ نانومتر روشن‌تر هستند. ترتیب روشنی رنگ ها سبز، قرمز، آبی و بنفش است.
از سوی دیگر، با توجه به یکسان بودن طول موج‌ها، آنهایی که توان خروجی بالاتری دارند روشن‌تر به نظر می‌رسند، مانند تراز لیزری 650 نانومتر که در کمتر از 5 میلی‌وات روشن‌تر از محصول لیزری با 650 نانومتر در کمتر از 1 میلی‌ولت است.

 

تراز لیزری دیوالت

 

چرا به جای لیزر پرتو قرمز رنگ سبز را انتخاب کنید؟

اکثر مشتری هایی که به دنبال خرید تراز لیزری هستند رنگ پرتو لیزر سبز را انتخاب می کنند که اغلب در طول موج 532 نانومتر در کلاس IIIA کار می کنند. تراز لیزری نور سبز در مقایسه با تراز لیزری قرمز 4 برابر بهتر قابل تشخیص است. در شرایط بهینه، آنها برای هزاران فوت کمتر از 5 میلی وات قابل مشاهده هستند. سبز همچنین به مرکز طیف مرئی نزدیکتر است و آن را برای چشم انسان بیشتر قابل مشاهده است و از محاسبه انرژی بیشتر برای فاصله دید طولانی تر استفاده می کند.
لیزر ساطع شده توسط دیود سبز را می توان در فاصله طولانی تری بدون نیاز به آشکارساز حس کرد و می تواند به عنوان یک خط ثابت از لیزر در حال چرخش دیده شود که به آن برتری عالی در کارهای داخلی می دهد. از آنجایی که پرتو نور سبز می تواند مسافت بیشتری را پوشش دهد، به معنای زمان کمتری برای راه اندازی و صرفه جویی در زمان بیشتری برای پروژه است.
تولید دیودهای سبز 20 تا 25 درصد هزینه بیشتری نسبت به لیزرهای قرمز دارد و هزینه بیشتر کریستال های KTP، دیودها و اجزای بیشتر در این نوع لیزر را شامل می شود. لیزر سبز در عملکرد خود از توان بیشتری استفاده می کند که در مقایسه با لیزر قرمز به زمان کل عملیات کمتری نیاز دارد. به همین جهت قیمت تراز لیزری نور سبز نسبت به نور قرمز بالاتر است.

 

تراز لیزری ماکیتا

 

-    می توانید خرید تراز لیزری نور سبز 360 درجه ماکیتا را در بانه ناب انجام دهید

 

چه زمانی از تراز لیزر نور سبز استفاده کنیم؟

لیزر سبز برای کار بر روی دیوارهای خشک، سقف های کاذب و هنگام ترکیب کارهای بیرونی و داخلی ارجح ترین انتخاب در برای انجام پروژه ها است. تراز لیزری نور سبز در ساخت و ساز داخلی بسیار توصیه می شود اما در کارهای بیرونی حتی با توان خروجی بالا دارای معایبی است زیرا پرتو سبز به راحتی در نور روز از بین می رود.
اگر قصد دارید از تراز لیزری تان برای محیط بیرون استفاده کنید باید ترازی را انتخاب کنید که برای همین کار ساخته شده باشد، زیرا بعضی از ترازهای لیزری که برای محیط های بسته هستند حتی با آشکار ساز نیز در زیر نور خورشید چندان قابل رویت نیستند.

 

جمع بندی

هنگام خرید تراز لیزری توجه داشته باشید که ترازی که می خواهید خریداری کنید برای کارتان مناسب باشد. ترازهای با رنگ  پرتو سبز، قرمز، آبی و بنفش در بازار هستند که رنگ سبز آن کاربرد بیشتری داشته و توجه کاربران زیادی را جلب کرده است. در انتخاب نهایی، باید هدف عملیاتی خود را از این ابزار روشن کنید، مثلاً آیا بیشتر برای فضای داخلی، خارجی یا ترکیبی از هر دو شرایط استفاده می شود؟ لیزرهای سبز و قرمز که معمولا در پروژه های ساختمانی استفاده می شود، لیزر سبز با دید و فاصله خود برتری دارد.
چشم های ما به لیزرهای سبز حساس تر هستند و در مقایسه با لیزر قرمز می توانند فضای بیشتری را پوشش دهند. تراز نور سبز به بهترین وجه در کارهای داخلی در مقیاس بزرگ استفاده می شود و همچنین می توان از آن برای پروژه های بیرونی نیز استفاده کرد، مشروط بر اینکه حالتی که استفاده می کنید دارای عملکرد مشخص شده در فضای باز باشد.

 

می توانید بهترین ترازهای لیزری را در بانه ناب مشاهده کنید.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha