پشتیبانی: 09182096785
دوربین های خودرو چه آپشن هایی دارند؟

دوربین های خودرو چه آپشن هایی دارند؟

  • 4 اردیبهشت 1400
  • سامان موسوی

به احتمال زیاد ویدیوهایی از کشورهای خارجی در فضای مجازی دیده اید که در آن ها دوربینی که بر روی داشبورد یا شیشه ماشین نصب شده صحنه های تصادفات را ضبط کرده اند. در کشورهای خارجی بسیاری از شرکت های بیمه صاحبان خودروها را ملزم به نصب دوربین بر روی ماشین شان می کنند تا در صورت تصادف بتوانند مدرکی قابل استناد داشته باشند. اخیرا در کشور ما هم این امر رواج پیدا کرده و افراد زیادی به دنبال نصب دوربین های بر روی خودروشان هستند. با وجود آمار بالای تصادفات در کشور می توان این کار را منطقی و آینده نگرانه دانست.

 

دوربین خودرو


دوربین های ماشین در مارک ها و مدل های مختلفی ساخته شده اند، اما در کل می توان آنها را به دو دسته دوربین جلو ماشین و دوربین عقب ماشین تقسیم بندی کرد. دوربین جلو ماشین که پرطرفدار ترین دوربین بین ماشین بازان است قادر به ثبت وقایع اطراف ماشین بوده و در صورت ایجاد مزاحمت یا تصادف می توانید فیلم ضبط شده را به پلیس ارائه دهید. البته این دوربین کاربردهای بیشتری دارد و فقط برای ثبت وقایع ناراحت کننده بکار نمی روند، برای مثال با خانواده تان سفری به بانه انجام می دهید، این دوربین بطور خودکار تمام مسیر و اطراف ماشین را ضبط کرده و بعدا می توانید آن را به عنوان یک خاطره نگه دارید.
دوربین های ثبت وقایع  آپشن های زیادی دارند که می توان به مواردی همچون: داشتن قابلیت GPS – سیم کارت خور بودن- قابلیت دید در شب- داشتن اپلیکیشن برای اتصال به تلفن همراه- ساپورت کارت حافظه با حجم بالا و غیره اشاره کرد. مطئنن داشتن هر کدام از این آپشن ها باعث بالا رفتن قیمت دوربین می شود. معمولا دوربین های جلو ماشین در زیر آینه وسط یا بر روی داشبورد نصب شده و می توانند تا زاویه 170 درجه را پوشش دهند. اگر به دنبال یک دوربین با کیفیت هستید می توانید انواع دوربین ها را در فروشگاه اینترنتی بانه ناب مشاهده کرده و آنها را با هم مقایسه کنید.

دوربین خودرو

معمولا بعضی از دوربین های خودرو دارای باطری هستند، اما باطری آنها تعریف چندانی ندارد و از کیفیت پایینی برخوردار است. به همین جهت لازم است دوربین همیشه با استفاده از شارژر مخصوص به جا فندکی اتومبیل متصل شود. معمولا کابل شارژ این دوربین ها به قدری دراز است که بتوانید آن را از گوشه ها سیم کشی کرده و به شارژر وصل کنید نه اینکه آویزان باشد و چهره شلخته به ماشین تان بدهد.
اگر بودجه بیشتری برای خرید دوربین ماشین در نظر گرفته اید بهتر است دوربینی را انتخاب کنید که سیم کارت خور بوده و دارای GPS باشد. سیم کارت خور بودن دوربین به این معنا است که در هر جایی که باشید می توانید با استفاده از اپلیکیشن مخصوص دوربین به آن متصل شده و فیلم های ضبط شده یا تصاویر زنده دوربین را مشاهده کنید. داشتن GPS نیز کمک می کند تا هر لحظه مکان دقیق ماشین تان را بدانید و یا هنگامی که در سفر هستید و در دوربین در حال ضبط فیلم است مکان فیلم نیز قابل نمایش باشد.
ظرفیت کارت حافظه قابل پشتیبانی توسط دوربین ها نیز متفاوت است و معمولا از 8 گیگ شروع می شود. پیشنهاد می کنیم دوربینی را انتخاب کنید که حداقل ظرفیت ساپورت 16 یا 32 گیگ را داشته باشد. در صورتی که کارت حافظه نیز پر شود معمولا فیلم های جدید بر روی قدیم ترین ها ذخیره شده و به نوعی قدیمی ترین فیلم ها پاک شده و به جای آن جدیدترین ها ذخیره می شوند. به همین دلیل اگر می خواهید ویدیوهای ضبط شده را نزد خود نگه دارید بهتر است هر چند وقت یکبار آن را به کامپیوتر یا لب تاپ تان متصل کرده و فیلم های ضبط شده مورد نظر را به رایانه شخصی تان انتقال دهید.

 

دوربین ضبط خودرو


دوربین های عقب خودرو نیز مانند دوربین جلو قادر به ضبط تصاویر هستند، اما بهترین کارایی آنها برای زمان پارک کردن ماشین است، بطوریکه وقتی دنده عقب می گیرید اگر ماشین تان دارای مانیتور یا آینه مانیتوردار باشد بتوانید پشت ماشین را ببینید و پارک بی نقصی داشته باشید.
اگر می خواهید دوربین جلو و عقب خودرو را با هم داشته باشید پیشنهاد می کنیم که ست آینه مانیتوردار را که دارای دوربین جلو و عقب خودرو است خریداری کنید. می توانید برای خرید این دوربین به این بخش از فروشگاه بانه ناب مراجعه کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha