پشتیبانی: 09182096785
هر آنچه که باید در مورد تاتو بدانید

هر آنچه که باید در مورد تاتو بدانید

  • 25 خرداد 1400
  • سامان موسوی

سازمان غذا و داروی آمریکا طی اطلاعیه ای از تمامی جوانان خواسته که قبل از اینکه بخواهند روی بدن خود تاتو یا خالکوبی کنند بهتر است کامل به آن فکر کنند. زیرا نه تنها خالکوبی روی بدن عوارض زیادی دارد بلکه پاک کردن آن نیز دشوار و خیلی درد آور است. بسیاری از جوانان بنا به جوی که در آن قرار دارند تصمیم به خالکوبی گرفته و پس از مدتی از آن خسته می شوند.
اخیرا مراکز زیادی برای خالکوبی دایر شده اند که بیشتر آنها غیر قانونی بوده و مجوز ندارند. همین عدم نظارت کافی روی این مراکز ریسک انتقال بیماری هایی مانند ایدز، هپاتیت و انواع بیماری های پوستی افزایش یابد. ازجمله مشکلاتی که افرادی که تاتو کرده اند با آن مواجه می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:


-    ممکن است پوست بدن نسبت به موادی که داخل آن می شود حساسیت نشان داده و تورم یا عفونت کند
-    کسانی که خالکوبی کرده اند هر وقت MRI بدهند درد زیادی را باید تحمل کنند، زیرا امواج دستگاه MRI بر روی موادی که وارد پوست کرده اید تاثیر گذاشته و منجر به ایجاد درد و سوزش می شود.
-    افرادی که اگزما، بیماری های پوستی و یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند بهتر است به هیچ وجه سراغ خالکوبی و تاتو نروند.
-    همانطور که گفتیم بسیاری از افراد پس از مدتی از تاتوی خود خسته و پشیمان می شوند و برای پاک کردن آن به مراکز غیر مجاز یا آرایشگاه ها می روند، بهتر است این کار را در مراکز دارای مجوز و معتبر انجام دهید.
-    ممکن است در ابتدا بدنتان هیچ واکنشی به خالکوبی نشان ندهد اما پس از چند ماه بدنتان شروع به خارش کرده و حساسیت زیادی ایجاد شود.

خوشبختانه یک جایگزین بسیار خوب برای تاتوی دائم وجود دارد، این جایگزین تاتوی موقت است. تاتوی موقت نه تنها عوارض تاتوی دائم را ندارد بلکه به راحتی می توان آن را پاک کرده و طرح های دیگری رو بدن تان بچسپانید. در ادامه این پست از سایت بانه ناب به معرفی چند تاتوی موقت خواهیم پرداخت، شما می توانید با کلیک روی عنوان هر محصول به صفحه مورد نظر رفته و فیلم نحوه انجام تاتو را مشاهده کرده و در صورت تمایل آن را سفارش دهید.

 

اسپری تاتوی موقت با بیش از 100 طرح زیبا

 

اسپری تاتوی موقت

 

با کمک این اسپری تاتو می توانید هر طرحی را که دلتان می خواهد چاپ کرده و بر روی بدنتان بچسبانید. این اسپری همراه 4 برگ A4 پر از طرح های زیبای دخترانه و پسرانه اس. روش انجام تاتو بدین صورت است که ابتدا قسمتی از بدن مانند ساعد دست را شسته و کاملا خشک کنید. سپس با اسپری تاتو جایی که می خواهید تاتو را بچسپانید خیس کنید. طرح مورد نظرتان را با قیچی بریده و بر روی جایی که با اسپری خیس کرده اید چسپانده و چند ثانیه با کف دست به آرامی فشار دهید.
فقط به یاد داشته باشید که هنگامی که با کف دستتان روی تاتوی را فشار می دهید به هیچ عنوان کاغذ تکان نخورد چراکه باعث به هم ریختگی طرح و زشت شدن آن می شود. ماندگاری این تاتو به این بستگی دارد که چه اندازه به آن قسمت از بدنتان آب بخورد، ولی بطور معمول 4 تا 5 روز ماندگاری دارد. اگر هم خواستید تاتو را روی بدنتان پاک کنید با همان اسپری که تاتو را چسپانده اید می توانید محلی که تاتو را چسپانده اید خیس کرده و با دستمال پاک کنید، به همین راحتی تاتو پاک می شود.

 

تاتوی موقت با حنا

 

تاتوی موقت با حنا

 

تاتوی موقت با حنا از قدمت بسیار زیادی برخوردار است، ممکن است این نوع تاتو را در فیلم های هندی دیده باشید. مدتی است که این نوع از تاتو در بین جوانان ایرانی نیز باب شده است. هر ست تاتو شامل یک حنای قیفی و یک برگ A4 پر از شابلون های زیبا می باشد. نحوه تاتو کردن با حنا بدین صورت است که هر کدام از شابلون ها را که دوست داشتید از برگه کاغذ جدا کرده و روی دستتان می گذارید. سپس با حنای قیفی که همراه دارید جاهای خالی شابلون را پر از حنا کنید. پس از اینکه کامل فضای بین شابلون را حنا زدید حدود 20 دقیقه صبر کنید تا حنا کامل خشک شود، سپس شابلون را برداشته و با دستمال مرطوب حنای اضافی روی دست تان را پاک کنید. به همین راحتی تاتوی شما آماده می شود.
البته به یاد داشته باشید که قبل از اینکه حنا کامل خشک نشده شابلون را برندارید، زیرا باعث پخش شدن حنا شده و طرح تان زشت می شود. ماندگای تاتوی حنا نیز مانند اسپری تاتو حدود 4 تا 5 روز است. البته اگر هر روز دستتان را بشویید طرح روی پوست تان کمرنگ تر شده و به مرور محو می شود.


تاتوی رنگی موقت شیمر

 

تاتوی موقت شیمر

 

نحوه کار با تاتوی موقت شیمر نیز تقریبا همانند تاتوی حنا است، با این تفاوت که به جای حنا از رنگ های اکلیلی استفاده کرده و طرح تان رنگی می شود. هر ست شامل چند برگ شابلون، چند رنگ، ماده رقیق کننده و قلم مو است. برای تاتو ابتدا قلم مو را در ماده شیری شکل قرار داده تا خیس شود، سپس مانند آبرنگ قلم مو را بر روی رنگهای مورد نظر برده و سپس داخل شابلون بکشید. در این روش می توانید از شابلون های تاتوی حنا نیز استفاده کنید. بر عکس تاتوی اسپری که طرح ها یکبار مصرف هستند در تاتوی حنا و تاتوی شیمر می توان چندین بار از شابلون ها استفاده کرد.

این تاتوهای موقت بسیار شیک و زیبا بوده می توانید از آنها برای مجالس عروسی و مهمانی ها استفاده کرده و بدرخشید. برای مشاهده انواع تاتوی موقت در این قسمت کلیک کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha