پشتیبانی: 09182096785
راهمای خرید دریل در بانه ناب

راهمای خرید دریل در بانه ناب

  • 20 فروردین 1401
  • سامان موسوی

دریل یکی از پر مصرف ترین ابزار آلاتی است که می توان آن را نه تنها در کارگاه ها دید بلکه برای کارهای خانگی نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اگر قصد خرید دریل برای کارهای خانگی یا صنعتی را داشته باشید ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که برای انتخاب و خرید دریل باید به چه نکاتی توجه کنید. معمولا از دریل ها برای سوراخکاری و استفاده به عنوان پیچ بند استفاده می شود. در ادامه این مقاله از سایت بانه ناب به شما کمک خواهیم کرد که خرید دریل تان را راحت تر انجام دهید. همچنین می توانید قیمت دریل و قیمت ابزار آلات صنعتی در بانه ناب را اینجا مشاهده کنید.

 

1- نکته اول- منبع تامین انرژی

اولین نکته ای که هنگام خرید دریل باید به آن توجه کنید این است که انرژی آن از چه طریق تامین می شود. از نظر تامین انرژی دریل ها به دو دسته دریل شارژی و دریل برقی دسته بندی می شوند. از نظر عملکرد، این دو دسته یک کار را انجام می دهند اما دریل های برقی از قدرت و سرعت بیشتری نسبت به دریل های شارژی برخوردار هستند. به همین جهت اگر در یک جای ثابت ساکن هستید و همیشه به پریز برق دسترسی دارید بهتر است دریل برقی را خریداری کنید. اما اگر زیاد جابجا می شوید و به پریز برق دسترسی ندارید می توانید خرید دریل شارژی را در اولویت قرار دهید.
-    یکی از بهترین دریل های برقی موجود در بازار که می توانید از آن برای کارهای خانگی و صنعتی استفاده کنید دریل برقی دیوالت است. جهت خرید دریل برقی دیوالت 1250 وات اینجا کلیک کنید.
-    اگر قصد خرید دریل شارژی برای کارهای خانگی را دارید می توانید خرید دریل شارژی 21 ولت دیوالت یا خرید دریل شارژی دیوالت 36 ولت را در بانه ناب انجام دهید.

 

2- نکته دوم- توان یا قدرت

منظور از قدرت و توان، سرعت چرخش مته است که معمولا آن را بر اساس تعداد دور در دقیقه میسنجند. همانطور که در بالا اشاره کردیم سرعت و قدرت دریل برقی نسبت به دریل شارژی بهتر است. این بدان معنا نیست که دریل شارژی بکار نمی آید، دریل شارژی برای انجام کارهای خانگی و نیمه صنعتی هیچ مشکلی ندارند. میزان توان دریل برقی برای کارهای خانگی در بازه 400 تا 700 وات مناسب است. برای دریل شارژی نیز این مقدار 21 و 36 ولت است.

 

3- نکته سوم- گشتاور دریل

منظور از گشتاور، نیروی وارده به پیچ است که آن را بر حسب نیوتون متر محاسبه می کنند. این ویژگی برای باز و بسته کردن پیچ ها کاربرد دارد. معمولا در انتهای دستگاه یک ترکمتر چرخشی وجود که می توان به وسیله آن میزان گشتاور دستگاه را تنظیم کرد. در دریل های معمولی ترکمتر آن از 1 تا 13 و در دریل های حرفه ای از 1 تا 25 درجه بندی می شود.

 

4- نکته چهارم- دیمردار بودن دریل

منظور از دیمر کنترل سرعت چرخش مته است. در بعضی از دریل ها دیمر آن را می توان به وسیله چرخاننده ای که بر روی آن قرار دارد تنظیم کرد. معمولا دریل های شارژی دارای دیمر اتومات می باشند، بدین صورت که هر اندازه کلید دریل را بیشتر فشار دهید سرعت چرخش دستگاه بیشتر می شود. این قابلیت هم برای حالت سوراخکاری و هم برای پیچ بند کاربرد دارد.

 

5- نکته پنجم- داشتن حالت چکشی و چپ گرد و راست گرد

منظور از حالت چکشی این است که در هنگام سوراخکاری ضرباتی وارد می کند و آن را بر اساس تعداد ضربه در دقیقه می سنجند. این قابلیت برای سوراخکاری بخصوص سوراخکاری اجسام سخت مانند بتن کاربرد دارد. معمولا دریل های امروزی هر دو حالت چپ گرد و راست گرد را دارند، چراکه برای باز و بسته کردن پیچ به هر دو حالت نیاز است. معمولا حالت چپ گرد و راست گرد دریل را به وسیله کلیدی که در قسمت چپ و راست دریل قرار دارد تنظیم می کنند.

 

6- نکته ششم- نوع سه نظام دریل

از نظر نحوه عملکرد، سه نظام ها به دو دسته سه نظام آچار خور و سه نظام اتوماتیک دسته بندی می شود. در سه نظام آچار خور همانطور که از اسمش پیداست سری مته یا پیچ بند را به وسیله آچار مخصوص در سه نظام قرار داده و محکم می کنند. معمولا دریل های برقی دارای سه نظام آچار خور هستند. سه نظام اتومات نیز که بیشتر در دریل های شارژی قرار دارد نیازی به آچار نداشته و سری مته یا پیچ بند را به راحتی می توان در دستگاه قرار داد. از نظر جنس نیز سه نظام ها به دو دسته سه نظام پلاستیکی و سه نظام فلزی دسته بندی می شوند. برای دریل شارژی مخصوص کارهای خانگی سه نظام پلاستیکی کفایت می کند. معمولا قیمت دریل با سه نظام فلزی بیشتر از دریل سه نظام پلاستیکی است.

امیدواریم با ارائه نکات بالا به شما برای خرید دریل کمک کرده باشیم. قیمت دریل شارژی و برقی با هم تفاوت دارند. برای خرید انواع دریل های شارژی و برقی در بانه ناب اینجا کلیک کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha