پشتیبانی: 09182096785
تفاوت بین تراز لیزری خط سبز و قرمز چیست؟

تفاوت بین تراز لیزری خط سبز و قرمز چیست؟

  • 4 آذر 1401
  • سامان موسوی

لیزرهای خط پرتو قرمز سالهاست که در محل کار استاندارد بوده اند، اما لیزرهای پرتو سبز جدیدتر تا چهار برابر روشن تر از پرتوهای قرمز هستند. ترازهای با نور سبز بهترین دید را در محیط های روشن برای شما فراهم می کنند. ترازهای قدیمی‌تر لیزر سبز از فناوری تبدیل رنگ لیزری استفاده می‌کردند که یک پرتو لیزر سبز را از یک دیود لیزر قرمز تولید می‌کرد. با این حال، اکنون لیزرهای سبز واقعی وجود دارد.
در ادامه این مقاله از سایت بانه ناب به بررسی سوالاتی خواهیم پرداخت که هنگام خرید تراز لیزری ممکن است برای شما هم پیش بیاید. همچنین می توانید قیمت تراز لیزری نور سبز را در لیست بهترین ترازهای لیزری موجود در فروشگاه اینترنتی بانه ناب مشاهده کنید.

 

چگونه می توانیم تشخیص دهیم که تراز نور سبز برای کارمان بهتر است یا نور قرمز؟

شرایط کار و محیط، بزرگترین فاکتور در انتخاب بین تراز لیزر قرمز یا سبز هستند. در بسیاری از موارد، لیزر پرتو قرمز و سبز هر دو کار را انجام می دهند، اما مواردی وجود دارد که پرتو سبز مزایایی را ارائه می دهد. این شامل برنامه هایی است که به فواصل بیشتر نیاز دارند و مشاغلی که نور محیط در آنها مورد توجه است. به ویژه در این دو مورد، پرتو سبز رنگ برتر است زیرا دید بیشتری برای چشم انسان دارد.

 

آیا کاربردهایی وجود دارد که پرتوهای قرمز نسبت به لیزرهای پرتو سبز کاربرد بیشتری داشته باشند؟

تراز لیزری نور قرمز هنوز هم برای کارهای مختلف کاربرد زیادی دارد. لیزرهای پرتو سبز برای کاربردهایی با شرایط نور روشن، مانند قاب کردن خانه ای که در آن هیچ دیواری وجود ندارد و نور خورشید به داخل می تابد بهترین است. اما اگر در محیط های تاریک با ترازتان کار می کنید و به برد زیادی نیاز ندارید خرید تراز لیزری نور قرمز می تواند به صرفه باشد.

 

خرید تراز لیزری

 

چرا تراز لیزری نور سبز بسیار گرانتر از نور قرمز هستند؟

دیودهای سبز گران تر هستند زیرا تعداد محدودی از تامین کنندگان وجود دارد، و تقاضای کمتری در مقایسه با دیودهای قرمز وجود دارد زیرا صنعت با فناوری جدید بیشتر آشنا می شود. علاوه بر این، یک مسئله کوچکتر این است که دیودهای سبز گرمای بیشتری تولید می کنند و انرژی بیشتری مصرف می کنند، که چالش هایی را نیز ایجاد می کند. با این حال، امروزه پیشرفت‌های طراحی جدیدی مانند فناوری VisiMax بوش وجود دارد که به طور خودکار مصرف برق را تنظیم می‌کند و مصرف انرژی اضافی مورد نیاز برای استفاده از دیودهای سبز را جبران می‌کند.

 

اولین بار چه وقت از ترازهای نور سبز استفاده شد؟

لیزرهای سبز چندان جدید نیستند. تفاوت در حال حاضر این است که تکنولوژی به این محصولات اجازه می دهد تا بسیار مقرون به صرفه تر باشند. فناوری دیود، هم بهبود یافته هم قیمت آن کاهش یافته و هم برای مخاطبان وسیع تری قابل دسترسی است. ابزارهایی که از لیزر سبز استفاده می‌کنند، حدود ۲۵ درصد گران‌تر از دستگاه‌های مشابه با پرتو قرمز بسته به نوع و مدل هستند. به طور سنتی، لیزر سبز انرژی بیشتری نسبت به لیزر قرمز جذب می کند. در طول سال‌ها، فناوری لیزر و بهبود منبع انرژی، گزینه تراز لیزری خط سبز را برای تقریباً هر گزینه لیزری کاربردی‌تر کرده است.

 

قیمت تراز لیزری

 

فرض می‌کنم که لیزرهای سبز به دلیل فرکانس بالاتر از لیزرهای قرمز، برد طولانی‌تری دارند، اما چرا فقط الان بالا می‌آیند؟


پرتو سبز تا چهار برابر بیشتر از پرتو قرمز سنتی برای چشم انسان قابل مشاهده است. این برای همه کاربردهای داخلی صادق است، به ویژه در محیط های با نور زیاد. به دلیل خروجی بالای لیزرهای سبز، آنها در دماهای بالاتر عمل می کنند. به عنوان مثال، دیود را نسبت به گرمای محیط مانند نور مستقیم خورشید حساس تر می کنند. این گرما می تواند به دیود آسیب برساند.
تراز لیزری بوش از فناوری VisiMax برای رفع این مشکل استفاده می کند. این فناوری انحصاری دائماً دمای لیزر را کنترل می‌کند تا اطمینان حاصل شود که دیودها یکپارچگی عملیاتی خود را حفظ می‌کنند و بهترین دید خط را با حفظ عمر ابزار ارائه می‌دهند.

 

برخی از پیشرفت های مرتبط با لیزر در آینده نزدیک چیست؟

در اینجا یک ویژگی منحصر به فرد که برای تراز لیزری بوش وجود دارد: فناوری VisiMax با نظارت مداوم دمای لیزر، روشن ترین خط ممکن را برای شرایط فراهم می کند. این بدان معناست که کاربران حداکثر روشنایی پرتو مورد نیاز خود را بر اساس نور اتاق دریافت می کنند و به طور خودکار قدرت را تنظیم می کنند. این فناوری دو کار را انجام می دهد: اول، با نظارت مداوم دمای ابزار، VisiMax  از دیودهای لیزر در برابر گرم شدن بیش از حد محافظت می کند، که عمر ابزار را افزایش می دهد. دوم، با تنظیم خودکار برق، عمر باتری را برای استفاده طولانی تر افزایش می دهد. این یک برد-برد است. این فناوری به زودی به سایر مدل های دیگر تراز لیزری نیز خواهم آمد. همچنین قیمت تراز لیزری به مرور کاهش خواهد یافت.

در ادامه به معرفی بهترین ترازهای لیزری موجود در بازار خواهیم پرداخت. در صورت تمایل به خرید می توانید روی لینک هر کدام از ترازها کلیک کرده تا به صفحه معرفی ابزار و فروش آن منتقل شوید.

 

-    تراز لیزری دیوالت 4 بعدی، 360 درجه و بلوتوث دار مدل 4D-360Degree


-    تراز لیزری 4 بعدی ماکیتا 360 درجه و بلوتوث دار همراه با سه پایه بلند مدل Makita-3.7V


-    تراز لیزری 4 بعدی زوبر 16 لاین مدل KLL_G_16_TQ


-    تراز لیزری 360 درجه ماکیتا 4 بعدی و چمدانی مدل 4D-B04-16G


-    متر لیزری 100 متری ماکیتا مدل E-100

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha