پشتیبانی: 09182096785
7 باور اشتباه در مورد شستشوی خودرو

7 باور اشتباه در مورد شستشوی خودرو

  • 23 خرداد 1401
  • سامان موسوی

احتمالا شما نیز در شبکه های اجتماعی نکاتی را برای مراقبت و نگهداری خودرو خوانده اید. اما، ما نمی دانیم که آیا این نکات درست هستند یا نه. امروزه تشخیص غلط و درست بسیار دشوار شده است. برای جلوگیری از به خطر انداختن وسایل نقلیه خود، فقط باید توصیه های متخصصان را دنبال کنیم. بنابراین، اجازه دهید در مورد برخی از باورهای غلط و حقایق در مورد شستشوی خودرو توسط متخصصان صحبت کنیم:


همچین اگر به دنبال خرید کارواش خانگی می گردید می توانید خرید کارواش خانگی ماکیتا با فشار 250 بار را از سایت بانه ناب انجام دهید. همچنین اگر به دنبال خرید پمپ باد فندکی خودرو هستید پیشنهاد می کنیم خرید پمپ باد فندکی دو سیلندر دیوالت را از بانه ناب انجام دهید.

 

باور غلط اول- مواد شوینده بهترین انتخاب برای شستشوی خودرو هستند

امروزه شاهد تبلیغات متعددی برای مواد شوینده هستیم که ادعا می کنند با چربی مبارزه کرده و لکه ها را از بین می برند. این تبلیغات ممکن است بسیار جذاب به نظر برسند. درست است که شوینده‌ها برای تمیز کردن کثیفی‌ها و کثیفی‌های شدید ایده‌آل هستند زیرا حاوی مواد شیمیایی ساینده هستند. اما بهتر است بدانید که مواد شوینده عمر رنگ خودروی شما را نیز کاهش می دهند. آنها با سرعت بخشیدن به فرآیند اکسیداسیون، پوشش محافظ مانند موم و درزگیر روی رنگ خودرو را از بین می برند.

 

باور غلط دوم- پولیش خودرو اختیاری است

حتی بعد از شستن و واکس زدن ماشین باز هم ممکن است که خودروتان بی روح به نظر برسد. این به دلیل انجام ندادن پولیش خودرو است. پولیش یک محصول ساینده است که عیوب رنگ را از بین می برد و سطحی یکنواخت برای واکس ایجاد می کند. اگر این مرحله حذف شود، نقص رنگ بیشتر نمایان می شود.


-    اگر به دنبال خرید پولیش ماشین هستید پیشنهاد می کنیم خرید دستگاه پولیش 1200 وات زوبر را از سایت بانه ناب انجام دهید.

 

باور غلط سوم- شستشو و نظافت ماشین یکسان است

این دو اصطلاح ممکن است شبیه به نظر برسند اما معانی آنها یکسان نیست. کارواش وسیله ای برای از بین بردن کثیفی ها و زباله ها در نمای بیرونی خودرو بوده و با حذف عناصر مضر به حفظ زیبایی خودرو کمک می کند. از طرف دیگر، تمیز کردن ماشین یک فرآیند دقیق بوده، زمان بیشتری می برد و در درجه اول با لکه ها و لکه های داخل خودرو مقابله می کند. این شامل فرآیندهایی مانند درد آوردن خرده ریزها، پولیش، واکس زدن، تمیز کردن شیشه، تمیز کردن لاستیک، و حتی جزئیات داخلی است.

 

باور غلط چهارم- دریچه های هوا و موتور نیازی به تمیز کردن ندارند

اگر دریچه های خودرو کثیف باشند، به دلیل داشتن میکروب و انتقال آن به کابین خودرو باعث ایجاد بیماری می شود. همچنین ممکن است بویی را احساس کنید که هیچ خوشبو کننده هوایی نمی تواند آن را از بین ببرد. برای جلوگیری از این وضعیت، تمیز کردن دریچه های خودرو بسیار مهم است. بخار بهترین راه برای تمیز کردن دریچه های خودرو است زیرا دمای بالا به راحتی می تواند باکتری ها و میکروب ها را از بین ببرد.
دریچه های هوا قابل مشاهده هستند اما دریچه های موتور دیده نمی شوند. اکثر ما معمولاً تمیز کردن موتور را نادیده می گیریم. یک موتور تمیز می تواند احتمال آتش سوزی موتور را کاهش داده و همچنین تشخیص نشت مایعات را آسان تر خواهد کرد. بنابراین، تمیز کردن موتور خودرو نیز ضروری است. بهترین راه برای تمیز کردن موتور ماشین هم استفاده از بخار پر فشار است.

 

باور غلط پنجم- واکس خمیری بهتر از واکس مایع است

این یک باور اشتباه است که واکس خمیری محافظت بیشتری نسبت به واکس مایع دارد. در مقایسه با واکس مایع، واکس خمیری تلاش بیشتری برای اعمال می کند و به هیچ وجه تاثیری در دوام بیشتر نسبت به واکس مایع ندارد. دوام آن می تواند تا 10 هفته ادامه داشته باشد. با این حال، واکس مایع ظاهر کلاسیک بهتری به ماشین تان می دهد. استفاده از آن آسان است و بادوام است. واکس مایع می تواند تا شش ماه دوام بیاورد. امروزه واکس‌های مصنوعی، پلیمرها و رزین‌ها محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند، زیرا به افزایش براقیت خودرو کمک می‌کنند.

 

باور غلط ششم- اجازه دهید ماشین با هوا خشک شود

اجازه دادن به ماشین در هوای خشک ایده خوبی نیست. خشک شدن در هوا، لکه هایی به جا می گذارد که تمیز کردن آنها به تلاش بیشتری نیاز دارد. برای جلوگیری از این امر، از پارچه‌های بابونه تمیز (طبیعی یا مصنوعی) یا پارچه‌های میکروفیبر نرم برای پاک کردن آب استفاده کنید. به غیر از این، یک اسکاج نرم نیز برای حذف آب روی بدنه خودرو می تواند استفاده شود.

 

باور غلط هفتم- یک ماشین براق یک ماشین تمیز است

جذب یک ماشین براق نشوید. اگر ماشینی می درخشد به این معنی نیست که تمیز است. یک ماشین وقتی تست لمسی را پشت سر بگذارد تمیز است. دست زدن روی ماشین بعد از شستن برای شناسایی باقیمانده آلاینده ها مفید است. برای پیدا کردن کثیفی، قبل از واکس یا پولیش از یک نوار خاکی استفاده کنید تا بقایای آن پاک شود.

اینها هفت باور اشتباه هستند که می توانند به ماشین آسیب برسانند. به همین دلیل است که باید از این باورهای غلط آگاه باشید. برای تمیز کردن ماشین از یک ماشین شوی قابل اعتماد استفاده کنید. اگر می خواهید یک کارواش خانگی با کیفیت خریداری کنید می توانید آن را از سایت بانه ناب خریداری کنید.
همچنین اگر قیمت ابزار آلات و وسایل جانبی خودرو برایتان مهم است می توانید با خیال راحت خرید پمپ باد فندکی دو سیلندر دیوالت، خرید آینه مانیتور دار و خرید دستگاه پولیش را در سایت بانه ناب انجام داده و در سریع ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha