پشتیبانی: 09182096785
پیچ گوشتی شارژی در برابر دریل شارژی

پیچ گوشتی شارژی در برابر دریل شارژی

  • 28 بهمن 1401
  • سامان موسوی

خرید ابزار برقی هرگز تصمیم آسانی نیست، به خصوص زمانی که ابزارهای زیادی در بازار وجود دارد که کارهای مشابه (اگر نه یکسان) انجام می دهند اما نام های متفاوتی دارند. پیچ گوشتی شارژی در مقابل دریل دو ابزاری هستند که از برخی جهات شبیه به هم هستند اما از جنبه های دیگر بسیار متفاوت هستند و باعث می شود انتخاب کنید که کدام یک را بخرید! هنگامیکه صحبت از خرید ابزار برای انجام کارهای خانگی میرسد انتخاب تجهیزات مناسب نه تنها برای صرفه جویی در هزینه، بلکه برای صرفه جویی در زمان نیز بسیار مهم است.
اندازه موتور و ولتاژ باتری مهم ترین تفاوت بین پیچ گوشتی شارژی و دریل است. دریل های شارژی دارای موتورهای بزرگتر و قدرتمندتر هستند، برای کارهای سخت تر (مانند سوراخ کردن و مخلوط کردن رنگ) استفاده می شوند و برای کار کردن به ولتاژ باتری بالاتری نیاز دارند (معمولاً در محدوده 12 ولت تا 24 ولت). موتورهای کوچکتر، کارهای سبک تر و باتری های کوچکتر، مشخصه پیچ گوشتی های شارژی (4 تا 10 ولت) هستند.

 

قیمت و خرید پیچ گوشتی شارژی

 

حال به بررسی تفاوت های پیچ گوشتی شارژی در برابر دریل خواهیم پرداخت.


مته و سه نظام

سه نظام و مته دو تفاوت عمده بین پیچ گوشتی شارژی و مته هستند. دریل مجهز به سه نظامی است که کمی در اطراف باز و بسته می شود و برای مصارف مختلفی استفاده می شود که متداول ترین آنها سوراخ کردن است. می توانید از چندین نوع مته برای اجرای انواع کارها با دریل خود استفاده کنید.

 

تطبیق پذیری و چند کاره بودن

هنگام مقایسه پیچ گوشتی شارژی با دریل، یکی از مهم ترین ملاحظات تطبیق پذیری ابزار است. می توانید ببینید که دریل چقدر سازگارتر است: می توان از آن به عنوان پیچ گوشتی و موارد دیگر استفاده کرد. یک پیچ گوشتی دقیقاً همین است: یک پیچ گوشتی. در واقع از بسیاری جهات بر پیچ گوشتی دستی برتری دارد. با این حال، بیشتر یک ابزار تک بعدی است.

 

اندازه و قابلیت حمل

کاربرد ابزار گاهی اوقات به دلیل اندازه آن افزایش می یابد. از آنجایی که دستگاه دریل بزرگ و ثابت است، انواع کارهایی که می توانید با آن انجام دهید بسیار محدود است. پیچ گوشتی شارژی در این مورد با دریل متفاوت است، زیرا از نظر اندازه شبیه به پیچ گوشتی های متوسط است. آنها سبک وزن هستند، بنابراین حمل و کار با آنها تنها با یک دست آسان است. تنظیمات مختلف سر در بهترین پیچ گوشتی‌های شارژی به آنها اجازه می‌دهد تا به نقاط تنگ برسند و پیچ‌های شما را به حرکت درآورند.

 

گشتاور و قدرت

هر دوی این ابزارها به اندازه یک دریل برقی قدرت ندارند، اما آنقدر قدرتمند هستند که گشتاور کافی برای برش موفقیت آمیز بیشتر مواد تولید کنند. اکثر آنها دارای باتری 18 یا 20 ولتی هستند که برای اکثر کارهای خانگی کافی می باشند.

 

قیمت

پیچ گوشتی های شارژی معمولاً ارزان تر از دریل ها هستند. با این حال، آنها فقط برای وظایف خاص موثر هستند. اگر برای چیدن قفسه کتاب یا قاب عکس به دیوار هر چند وقت یک بار به چیزی نیاز دارید، این می تواند برای شما مناسب باشد. پیچ گوشتی شارژی تنها ابزاری است که در صورت نیاز به چیزی برای قرار گرفتن در مکان های تنگ به آن نیاز دارید. با این حال، اگر روزی به چیزی با نیروی کمی بیشتر نیاز داشته باشید، پیچ گوشتی برقی ممکن است از عهده کار خود بر نیاید. در کل باید گفت قیمت پیچ گوشتی شارژی نسبت به قیمت دریل شارژی بیشتر است، اما اگر هزینه آن برایتان مهم نیست پیشنهاد می کنیم به دنبال خرید دریل شارژی بروید.

 

قیمت و خرید دریل شارژی

 

مزایای پیچ گوشتی شارژی در مقابل دریل

یکی از بهترین ویژگی های پیچ گوشتی شارژی در برابر دریل این است که به دلیل کوچک بودن آنها می توانند در مکان های محدود (مانند جعبه های برق) قرار بگیرند و روی کارهایی که به پیچ های کوچکتر نیاز دارند کار کنند. اینها ممکن است با سرهای درایو اریب نصب شوند که حرکت را هنگام برخورد با زوایای دشوار بهبود می بخشد. هنگام کار با چوب‌های نرم‌تر یا موادی که خرد یا می‌شکنند، کشش کمتری ممکن است مطلوب باشد.
مخصوصاً در صورت کمبود قدرت ، ورم مفاصل یا هر بیماری پزشکی که شما را از استفاده از پیچ گوشتی دستی باز می دارد و از سنگینی دریل های شارژی خوشتان نمی آید، می تواند مفید باشد.


ازجمله بهترین پیچ گوشتی شارژی های موجود در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد:


- دریل شارژی 36 ولت دیوالت پولیش دار با موتور براشلس

- دریل شارژی 24 ولت دیوالت موتور براشلس

- دریل شارژی ماکیتا 24 ولت موتور براشلس

 

مزایای دریل شارژی در مقابل پیچ گوشتی

موتورهای بسیار قوی‌تر، سازگاری خود را افزایش می‌دهند و به آنها اجازه می‌دهند تا هر گونه فعالیت راندن پیچ را انجام دهند، از جمله مواردی که شامل چوب بسیار سخت، فلزات یا حتی بتن است. صرف نظر از مواد، دریل های شارژی ممکن است سوراخی را برای یک پیچ در جایی که نیاز است ایجاد کنند یا شروع کنند. دریل ها را می توان برای پرداخت، سنباده زدن، هم زدن رنگ و حتی تمیز کردن زهکشی ها با لوازم جانبی مناسب استفاده کرد. با دریل شارژی به احتمال زیاد بتوانید پیچ‌های فرسوده، خورده یا آسیب‌دیده را مانند پیچ‌هایی که در یک کار بازسازی یا نوسازی یافت می‌شوند، بردارید.

 

بهترین دریل شارژی های موجود در بانه ناب می توان به موارد زیر اشاره کرد:


- دریل شارژی دیوالت 88 ولت موتور براشلس صنعتی

 

- دریل شارژی 88 ولت ماکیتا

 

- دریل شارژی سه حالته 36 ولت دیوالت با سه نظام فلزی

 

عمر باتری پیچ گوشتی شارژی در مقابل دریل ها

قبل از صحبت در مورد عمر باتری پیچ گوشتی شارژی در مقابل دریل، باید توجه داشته باشید که باتری های لیتیوم یونی معمولاً در هر دو پیچ گوشتی شارژی و دریل شارژی استفاده می شوند زیرا در بسته بندی کوچکتر قدرت بیشتری می دهند و می توانند چندین بار شارژ شوند. ولتاژ و درجه آمپر ساعت دو عنصر حیاتی هستند که هنگام خرید ابزار بی سیم باید در نظر گرفته شوند. رتبه بندی ولتاژ (v) باتری اندازه گیری میزان توانی است که می تواند ارائه دهد. درجه آمپر ساعت (AH) باتری تعیین می کند که چه مدت می تواند شارژ را در حین کار نگه دارد.

 

پیچ گوشتی شارژی


رتبه‌بندی‌های AH بسته به سازنده و کاربرد متفاوت است، با این حال، ممکن است به عنوان یک شاخص کلی هنگام مقایسه کالاهای مرتبط مانند مته‌های شارژی و پیچ‌گوشتی‌ها استفاده شود. رتبه‌بندی بالاتر AH به برنامه‌های فشرده‌تر کمک می‌کند و امکان استفاده طولانی‌تر با شارژ مجدد کمتر را فراهم می‌کند. هنگام مقایسه دریل هایی که هر دو از باتری 12 ولتی استفاده می کنند اما یکی 1.3AH و دیگری 3AH دارد، 3AH زمان عملیاتی بیشتری را قبل از تمام شدن باتری ارائه می دهد. هنگام مقایسه پیچ گوشتی شارژی و دریل از نظر باتری، نکته دیگری که باید در نظر گرفت این است که باتری ها در کجا قرار دارند و چگونه شارژ می شوند.
اکیداً پیشنهاد می‌شود که برای هر ابزاری که پیش‌بینی می‌کنید در یک عملیات بزرگ از آن استفاده کنید، یک باتری اضافی در جعبه ابزار خود داشته باشید. هیچ چیز آزاردهنده تر از باتری مرده نیست آن هم اگر فقط دو پیچ باقی مانده باشد! شایان ذکر است که انواع پیچ گوشتی های شارژی کوچکی وجود دارد که می توانند با باتری های AA معمولی تغذیه شوند و نیاز به شارژ را برطرف کنند.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha