پشتیبانی: 09182096785
مقایسه دریل شارژی با پیچ گوشتی برقی

مقایسه دریل شارژی با پیچ گوشتی برقی

  • 26 آبان 1401
  • سامان موسوی

تصمیم برای خرید دریل شارژی کاری دشوار است، بخصوص زمانی که ابزارهای زیادی در بازار است که کار مشابهی (اگر نه یکسان) اما فقط با نام های متفاوت انجام می دهند. دریل شارژی و پیچ گوشتی برقی دو ابزاری هستند که از جهاتی بسیار شبیه به هم هستند، اما از جهاتی بسیار متفاوت می باشند، بنابراین دانستن اینکه کدام یک را بخرید می تواند کار دشواری باشد! انتخاب ابزار مناسب نه تنها برای صرفه جویی در هزینه، بلکه برای صرفه جویی در زمان، تلاش (و گاهی اوقات ناامیدی) هنگام انجام کارهای فنی می باشد.
مقاله ما تفاوت‌های بین این دو را توضیح می‌دهد و سپس هر دو را با هم مقایسه می‌کند تا به شما کمک کند بسته به کارهایی که در خانه خود انجام می‌دهید دقیقاً بفهمید چه ابزاری برای شما مناسب است!

 

تفاوت بین دریل شارژی و پیچ گوشتی برقی چیست؟

اولین چیزی که باید در نظر گرفته شود تفاوت بین دریل شارژی و پیچ گوشتی برقی است، زیرا بدون آن نمی توان آنها را با هم مقایسه کرد و تصمیم گرفت کدام یک برای شما مناسب است. تفاوت اصلی این است که یک دریل شارژی می تواند هم پیچ ها را سوراخ کند و هم سوراخ هایی در دیوارها ایجاد کند تا برای نصب این پیچ ها آماده شود. با این حال، یک پیچ گوشتی برقی نمی تواند سوراخ ها را ایجاد کند، زیرا سرعت چرخش آن بسیار پایین است، بنابراین تنها کاربرد آن نصب پیچ ها به سوراخ های از پیش ساخته شده است. اگرچه این تفاوت اصلی و آشکار بین این دو است، اما بسیاری از ویژگی های دیگر وجود دارد که تعیین می کند کدام ابزار برای خرید مناسب است.

 

دریل شارژی ماکیتا براشلس

 

-    البته استثناهایی وجود دارد، برای مثال از دریل شارژی ماکیتا 24 ولت براشلس می توانید هم برای سوراخکاری و هم به عنوان پیچ بند شارژی استفاده کنید.

 

دریل شارژی

دریل های شارژی ابزارهای پرقدرت با گشتاور و سرعت زیاد هستند. این بدان معنی است که آنها قادر به کار با مواد مختلف خواهند بود و می توانند سوراخ هایی را در مواد ایجاد کنند. بسیاری از دریل های شارژی در واقع این قدرت را دارند که مته ها را به دیوارها بدون هیچ گونه آمادگی قبلی برای ایجاد سوراخ بپیچانند!
با این حال، این مقدار زیاد قدرت به این معنی است که دریل های شارژی سنگین تر و بزرگتر از پیچ گوشتی های برقی و همچنین (اغلب بیشتر) گران تر خواهند بود! به دلیل اینکه دریل شارژی قدرت بیشتری دارد کنترل آن کمی سخت است، به همین جهت باید هنگام استفاده از آن مراقب بوده و نکات ایمنی را رعایت کنید.
دریل شارژی یک ابزار همه کاره است، زیرا با یک سه نظام برای نگه داشتن مته همراه است، به این معنی که این ابزار اساساً به اندازه تعداد مته هایی که دارید انعطاف پذیر است. می توان از آن به عنوان یک پیچ گوشتی شارژی و همچنین دریل (به شرط داشتن اتصالات مناسب) استفاده کرد، به این معنی که می تواند برای کارهای مختلف در خانه شما استفاده شود. اما مهم است که به یاد داشته باشید که آنها اغلب تنظیماتی دارند به این معنی که شما فقط می توانید پیچ های سمت راست را محکم کنید و پیچ های چپ را باز کنید، این همیشه آن چیزی نیست که می خواهید، بنابراین باید این کار را انجام دهید. به یک پیچ گوشتی سنتی برگردید!

 

دریل شارژی 24 ولت دیوالت

 

-    دریل شارژی 24 ولت دیوالت براشلس یکی از با کیفیت ترین دریل های شارژی موجود در بانه ناب است.

 

پیچ گوشتی برقی

پیچ گوشتی‌های برقی سبک‌تر و فشرده‌تر از دریل‌های شارژی هستند، به این معنی که می‌توانید آن‌ها را در هر جایی با خود ببرید و در کوچک‌ترین مکان‌ها از آن‌ها استفاده کنید. استفاده از این ابزار سبک وزن بسیار آسان تر از دریل های شارژی است، بنابراین برای کسانی که تازه کار خود را انجام می دهند، یا افرادی که فقط می خواهند زندگی آسانی داشته باشند عالی است!
با این حال، با این طراحی سبک وزن، گشتاور کمتری (که به معنای سرعت و اسب بخار کمتر است) به دست می‌آید، بنابراین یک پیچ گوشتی برقی ممکن است بتواند مواد نرم و نازک را سوراخ کند اما برای سوراخکاری مواد سخت با مشکل مواجه می‌شود، مگر اینکه یک مدل قوی باشد که قدرت زیادی داشته باشد. مزیت این ابزار با سرعت کمتر به این معنی است که کنترل آسان تر و اغلب ارزان تر از دریل های شارژی خواهد بود.

 

دریل شارژی 36 ولت دیوالت

 

نتیجه گیری

دشوار است که بگوییم کدام ابزار برای شما مناسب است. یک پیچ گوشتی برقی ابزاری کاملا مناسب، نسبتا ارزان و قابل اعتماد است که برای هر صاحب خانه ای که می خواهد کارهای فنی خود را با آن انجام دهد مناسب است. نمونه‌هایی از این موارد عبارتند از برداشتن درپوش باتری یا درپوش دوشاخه، آویزان کردن قاب عکس، باز کردن قفل در، تعمیرات کوچک و خیلی از کارهای دیگر. در اصل، آنها برای موقعیت هایی مفید هستند که معمولاً از پیچ گوشتی دستی استفاده می کنید اما با این تفاوت که سریع تر و آسان تر می توانید کارهایتان را انجام دهید.
در مقابل، دریل شارژی برای کارهای پرقدرت مانند سوراخ کاری، کار با پیچ های متعدد و سوراخ کردن انواع مواد و مسالح مناسب است. آنها قدرت و انعطاف بسیار بیشتری را در تعداد مشاغلی که می توانند از شما حمایت کنند به شما ارائه می دهند، اما برای بهره مندی از آن باید مایل به پرداخت هزینه اضافی باشید!


قیمت پیچ گوشتی برقی نسبت به قیمت دریل شارژی بسیار کمتر است، اما اگر بودجه کافی دارید بهتر است خرید دریل شارژی را انجام دهید تا بتوانید از آن هم به عنوان دریل و هم به عنوان پیچ بند استفاده کنید.
 

 

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha