پشتیبانی: 09182096785
دریل شارژی، نکات کلیدی که باید در مورد آن بدانید!

دریل شارژی، نکات کلیدی که باید در مورد آن بدانید!

  • 14 مهر 1400
  • سامان موسوی

از ساختن قفسه ها تا آویزان کردن آینه یا حتی چسباندن تخته های چوبی، در همه جا به مته های بی سیم نیاز دارید. اینها فقط برخی از کاربردهای دریل شارژی می باشند. هنگام کار با دریل شارژی به چه نکاتی باید توجه کنید و کدام دستگاه برای کدام نوع کار مناسب است؟ اکثر صنعتگران برای سهولت کار خود از دریل شارژی استفاده می کنند.  ابزاری که مستقل از منبع تغذیه با باتری قابل شارژ کار می کند. در این مقاله توضیح می دهیم که کدام نوع دریل شارژی برای شما مناسب است، نحوه انتخاب نوع سه نظام مناسب و تفاوت و باتری ها در چه هستند.
همچنین اگر به دنبال خرید دریل شارژی با کیفیت می گردید می توانید خرید دریل شارژی 36 ولت دیوالت یا خرید دریل شارژی 36 ولت ماکیتا را در اولویت خرید خود قرار دهید.


دریل های شارژی در نسخه های مختلفی در دسترس هستند که از نظر عملکرد متفاوت هستند. اصطلاح "مته شارژی" اغلب تعمیم داده می شود و برای انواع مختلفی استفاده می شود.  در پاراگراف های زیر دو نوع اصلی معرفی شده است.

 

دریل های شارژی ساده

دریل های شارژی ساده متداول ترین دریل های موجود در بازار هستند که توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده اند. البته جای تعجب نیست، زیرا آنها یک مته و یک پیچ گوشتی شارژی را در یک ابزار ترکیب می کنند. معمولا این دریل ها دو سرعته بوده و از سرعت آهسته برای باز و بسته کردن پیچ و سرعت بالا برای حفاری استفاده می شود. همچنین بسیار از این دریل ها در پک هایی همراه ابزارهای معمول ارائه می شوند.
برای مثال در پک کامل دریل شارژی دیوالت شما می توانید از خرید ابزارهای دیگر بصورت جداگانه خودداری کرده و تمامی ابزارهای لازم برای تعمیرات خانگی را در این پک داشته باشید. با خرید پک کامل دریل شارژی 36 ولت دیوالت ابزارهایی شامل آچار فرانسه، انواع سری مته، پیچ بند و بکس، چکش، انبردست و سیم چین، اره، پیچ گوشتی و غیره می باشد. همین الان می توانید این پک دریل شارژی دیوالت را از سایت بانه ناب خریداری کنید.

 

دریل های شارژی ترکیبی

دریل های شارژی ترکیبی یا چند حالته را می توان نه تنها برای کارهای ساده مانند بستن پیچ و حفاری استفاده کرد، بلکه می توان از حالت حفاری ضربه ای  یا چکشی نبز برای مصالح سخت تر مانند بتن، آجر یا حتی اسلب سنگ فرش نیز بکار برد. این نوع دریل ها در حالت چکشی با ضربه وارد کردن همراه چرخش مته باعث می شود که مصالح راحت تر سوراخ شوند.
هنگامی که نوع دریل شارژی مناسب پیدا شد بلافاصله سوالات جدیدی مطرح می شود: آیا به یک یا چند باتری نیاز دارم؟ چه نوع سه نظامی بهتر است؟ در این بخش از مقاله باید تأکید کرد که عملکرد باتری ها منوط به استفاده مداوم است که در زمان کارکرد دریل نیز منعکس می شود. اینجاست که باتری های لیتیوم یونی مدرن ارزش خود را ثابت می کنند. اگر دریل شارژی شما مجهز به باتری لیتیومی و شارژر سریع یا به اصطلاح فست شارژ است می توان باتری آن را در کمتر از یک ساعت شارژ کرد. خوشبختانه دریل های شارژی که توسط تولید کنندگان مختلف ساخته می شود از نظر اندازه و حجم سبک و کوچک بوده و طوری طراحی شده اند که با کمترین قدرت بدنی نیز می توان با آنها کار کرد.

هنگامی که اطلاعات اولیه در مورد انواع مختلف مته های بی سیم به دست آوردید فقط باید بین صد مدل مختلف یکی را انتخاب کنید. در میان موارد دیگر، ولتاژ باتری نیز نقش مهمی در عملکرد دستگاه دارد. هر چه مته بی سیم ولتاژ بیشتری داشته باشد ، دستگاه سنگین تر است. به طور کلی، توجه به اطلاعات فنی قبل از خرید بسیار مهم است. به عنوان مثال، هرچه متر نیوتن (Nm) بیشتر باشد ، دستگاه قدرتمندتر است. مقدار آمپر ساعت (Ah) باتری نشان می دهد که دستگاه چقدر سریع تخلیه می شود.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha