پشتیبانی: 09182096785
نکات کلیدی درباره دریل های شارژی که باید بدانید

نکات کلیدی درباره دریل های شارژی که باید بدانید

  • 25 شهریور 1400
  • زمانه جوانمردی

از ساختن قفسه ها تا آویزان کردن آینه یا حتی چسباندن تخته های چوبی در همه جا به دریل های شارژی نیاز دارید. اینها تنها برخی از کاربردهای ساده دریل های چند منظوره شارژی هستند. هنگام کار با دریل های شارژی به چه نکاتی باید توجه کنید و کدام دستگاه برای کدام نوع کار مناسب است؟ در این مقاله توضیح می دهیم که کدام نوع دریل شارژی برای شما مناسب است، نحوه انتخاب نوع چاک مناسب و تفاوت قطعه ها و باتری ها را با هم بررسی می کنیم. دریل های شارژی  پیچ گوشتی یکی از متداول ترین و در عین حال با کیفیت ترین دریل ها در بازار هستند.
در صورتیکه قصد خرید دریل شارژی با کیفیت را دارید می توانید آن را در سایت بانه ناب با بهترین کیفیت و قیمتی عالی خریداری کنید.

 

دریل چکشی

دریل شارژی متداول ترین نوع دریل در بازار است زیرا از آن می توان به عنوان یک دریل و یک پیچ گوشتی شارژی را در یک ابزار ترکیب کرد. اکثر دریل های شارژی دارای گیربکس دو سرعته هستند: معمولاً از دنده آهسته برای پیچ بند و دنده سریع برای سوراخکاری استفاده می شود. برای کاربرد در انواع مختلف پیچ می توانید از قطعه های مختلف استفاده کنید. همچنین دریل های شارژی با موتور 14.4V می تواند سرعت بدون بار 1350 دور در دقیقه را ارائه دهند. برای به دست آوردن قدرت مناسب برای مصارف معمولی  درایورهای مته باید حداقل 10 ولت تا 15 ولت داشته باشند هرچه بیشتر بهتر. برای استفاده های حرفه ای تر و کارهای طولانی مدت می توانید از دریل شارژی با موتور قدرتمند 18 ولت برای کارخود استفاده کنید.

 

سه نظام را جدی بگیرید!

در حال حاضر بخشی از تجهیزات استاندارد در مجموعه دریل های شارژی هستند. این دریل ها کارآمد با سه نظام 10 میلی متری بدون کلید بهترین هستند حتی قطعه های بزرگ را می توان بدون هیچ مشکلی استفاده کرد. دریل شارژی علاوه بر گیربکس دو سرعته برای پیچ خوردن سنگین دارای 2 تنظیم گشتاور متفاوت با تنظیمات گشتاور 18 حالته و 21 حالته است. به این ترتیب می توان پیچ ها را به طور مساوی در قطعه کار پیچ کرد.
بسته به اینکه کدام دریل شارژی برای خود انتخاب می کنید می توانید ازقطعه های  مختلف استفاده کنید. اگر به طور منظم با ابزارهایی مانند دریل شارژی کار می کنید اهمیت سه نظام دریل را برای کاربردهای مختلف می دانید. این امر به ویژه در صورتی که قبلاً دارای کیت های مختلف حفاری و پیچ گوشتی هستید بسیار مهم است.
رایج ترین تراشه های دریل در زیر ذکر شده است:

 

1- سه نظام آچار خور
مته ها در سه نظام قرار می گیرند  سپس می توان آنها را با آچار محکم یا شل کرد. آچار اجازه می دهد تا قطعه  با خیال راحت محکم شود اما بسیار کاربردی نیست و باید بسیار مراقب باشید تا آسیبی به آن وارد نشود.

 

2- سه نظام قفل سریع خودکار
این عملی ترین گزینه است، زیرا می توان آن را تنها با یک دست کار گذاشته و دست دیگر را برای نگه داشتن ابزار یا لوازم جانبی آزاد گذاشت. مدل های مختلفی از دریل های شارژی وجود دارد که مجهز به قطعات قفل سریع تمام اتوماتیک هستند.

 

3- سه نظام SDS

این سیستم سه نظام فقط در دریل چکشی وجود دارد و فقط با قطعه های ویژه SDS سازگار است. این قطعات بسیار راحت جا می شوند. اگر می خواهید چوب و فلز را با دریل های معمولی مته کنید، به یک آداپتور مخصوص SDS + نیاز دارید.

 

4- اتصال شش ضلعی
پیچ گوشتی شارژی معمولاً دارای اتصال مغناطیسی شش ضلعی است. این اتصال  برای درایورهای ضربه گیر شارژی کمی متفاوت عمل می کند. سه نظام باید به جلو کشیده شود تا لوازم جانبی قرار گیرد. سپس می توانید سه نظام را آزاد کنید. در هیچ موردی برای اتصال لوازم جانبی به ابزار اضافی احتیاج نخواهید داشت.

 

منبع تغذیه: باتری Li-Ion

بدون شک، بهترین باتری های موجود در حال حاضر مبتنی بر فناوری لیتیوم یون هستند. آنها با باتری های مبتنی بر نیکل تفاوت اساسی دارند و با ولتاژ سلول 3.6 ولت، ولتاژ سلول سه برابر باتری های NiCd را دارند. این بدان معناست که سلولهای باتری کمتری مورد نیاز است و ابزار قدرت کوچکتر و سبک تر یا به عبارت دیگر قوی تر از یک اندازه است. باتری های لیتیوم یون با وزن تا 40 درصد کمتر از باتری های NiCd و NiMH برای استفاده مداوم مناسب هستند. باتری های Li-Ion به دلیل اندازه کوچک عمدتا در جاهایی که به انرژی زیادی نیاز است استفاده می شود اما فضای کمی برای باتری وجود دارد.
باتری های Li-Ion معمولاً هیچ اثر حافظه ای ندارند. آنها می توانند در هر زمان بدون کاهش ظرفیت شارژ، شارژ شوند. همچنین  این باتری ها هنگامی که تحت تنش قرار می گیرند خراب نمی شوند. حتی در صورت تخلیه و شارژ جزئی عملکرد و استقامت باتری Li-Ion کاهش نمی یابد.

 

همه کاره: باتری NiMH

دوربین های دیجیتال قدیمی، مسواک های برقی یا کنترل از راه دور از باتری های نیکل فلز هیدرید در انواع مختلفی از دستگاه های الکترونیکی استفاده می شوند. ابزارهای شارژی به ویژه دریل های شارژی از این قاعده مستثنی نیستند.
بزرگترین مزیت آنها نسبت به باتری های Li-Ion قیمت آن است یک باتری با عملکرد مشابه حدود نیمی از آن هزینه دارد. اما از نظر عملکرد آنها از همه نظر بدتر هستند. خرابی باتری در دمای شدید یک مشکل رایج در این باتری ها است. اگر باتری های NiMH هرگز به طور کامل تخلیه نشوند عملکرد دستگاه بی سیم می تواند خراب شود. با این حال  اثر را می توان با پنج فرآیند کامل شارژ و تخلیه با یک شارژر مناسب از بین برد. در مقایسه با باتری های NiCd  باتری های NiMH با همان اندازه حدود 50 درصد ظرفیت بیشتری دارند.

 

قوی ترین: باتری NiCd

مزایای بزرگ باتری های NiCd در مقایسه با باتری های NiMH استحکام قابل ملاحظه بیشتر در برابر تخلیه عمیق و شارژ بیش از حد و طول عمر طولانی با حدود 1500 دور شارژ است. آنها همچنین برای استفاده در دمای بسیار پایین مناسب هستند. حتی در دمای زیر صفر ، آنها هنوز ظرفیت کافی برای استفاده از دستگاه ها را دارند. علاوه بر فاکتور محیطی ، ظرفیت کم در برابر باتری NiCd است. در مقایسه با باتری NiMH ، اندازه آن تقریباً نصف است ، با باتری لیتیوم-یون این تفاوت حتی واضح تر است.

اگر به دنبال خرید دریل شارژی می گردید می توانید خرید دریل شارژی دیوالت 36 ولت را در بانه ناب به سریع ترین روش انجام دهید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha