پشتیبانی: 09182096785
راهنمای خرید بهترین دریل شارژی برای کارهای خانگی

راهنمای خرید بهترین دریل شارژی برای کارهای خانگی

  • 5 بهمن 1402
  • سامان موسوی

دریل شارژی یکی از ابزارهای ضروری برای کارهای خانگی است. این ابزار می‌تواند برای سوراخ کردن انواع مواد مانند چوب، فلز، بتن و غیره استفاده شود. همچنین می‌توان از آن برای بستن پیچ و مهره استفاده کرد. برای انتخاب و خرید بهترین دریل شارژی مناسب برای کارهای خانگی، باید به عوامل مختلفی توجه کرد. در این مقاله، به بررسی این عوامل و ارائه نکاتی برای خرید بهترین دریل شارژی خانگی می‌پردازیم.

 

همچنین در بین مطالب به معرفی دریل های شارژی خواهیم پرداخت که با کلیک روی آنها به صفحه معرفی محصول هدایت خواهید شد. در آن صفحه می توانید تمامی اطلاعات شامل عکس، توضیحات و قیمت دریل شارژی ها را مشاهده کنید.

 

نوع استفاده

اولین عاملی که باید در نظر بگیرید، نوع استفاده شما از دریل شارژی است. اگر قرار است از دریل فقط برای کارهای سبک مانند بستن پیچ و مهره استفاده کنید، یک دریل ساده با توان پایین کافی است. اما اگر قرار است از دریل برای کارهای سنگین‌تر مانند سوراخ کردن بتن استفاده کنید، به یک دریل قوی‌تر با توان بالاتر نیاز دارید.


- اگر می خواهید از دستگاه تان برای باز و بسته کردن پیچ ها استفاده کنید بهترین گزینه خرید دریل شارژی 24 ولت ماکیتا براشلس است.

 

دریل شارژی ماکیتا 24 ولت

 

نوع مواد

عامل بعدی که باید در نظر بگیرید، نوع موادی است که قرار است با دریل کار کنید. اگر قرار است از دریل برای سوراخ کردن چوب، فلز یا مواد نرم‌تر استفاده کنید، یک دریل ساده با توان پایین کافی است. اما اگر قرار است از دریل برای سوراخ کردن بتن یا مواد سخت‌تر استفاده کنید، به یک دریل قوی‌تر با توان بالاتر نیاز دارید. البته نوع مته ای که با آن کار می کنید نیز بسیار مهم است، اگر مته مناسب کاری که می خواهید انجام دهید را نداشته باشید آنطور که انتظار دارید کارها پیش نمی روند.

 

ولتاژ باتری

ولتاژ باتری بر روی قدرت و مدت زمان شارژدهی آن تأثیر می‌گذارد. دریل‌های با ولتاژ بالاتر قدرت بیشتری دارند و می‌توانند مدت زمان بیشتری کار کنند. اما قیمت آنها نیز بالاتر است. دریل هایی دارای ولتاژ 10 تا 16 ولت است برای کارهای عادی مناسب می باشد.

 

ظرفیت باتری

ظرفیت باتری بر روی مدت زمان شارژدهی آن تأثیر می‌گذارد. دریل‌هایی با ظرفیت باتری بالاتر مدت زمان بیشتری کار می‌کنند. خوشبختانه اکثر پکیج های دریل شارژی موجود در فروشگاه بانه ناب دارای باتری یدک هستند. با استفاده از باتری یدک می توانید با خیال راحت به سر کارتان رفته و دغدغه خالی شدن باتری و نیمه کاره کاره شدن کارتان را نداشته باشید. البته دقت کنید دریلی که می خرید دارای باتری لیتیومی باشد، زیرا این باتری ها نسبت به نسل های قدیمی ظرفیت بیشتری داشته و سرعت شارژشان نیز بیشتر است.

 

- یکی از دریل هایی که از نظر باتری و قدرت برای کارهای خانگی مناسب است دریل شارژی 36 ولت دیوالت پولیش دار است که دارای موتور پر قدرت براشلس می باشد.

 

دریل شارژی پولیش دار دیوالت

 

سرعت چرخش

سرعت چرخش دریل شارژی بر روی عملکرد آن تأثیر می‌گذارد. دریل‌هایی با سرعت چرخش بالاتر می‌توانند برای سوراخ کردن مواد سخت‌تر استفاده شوند. برای انجام کارهای خانگی دریلی با داشتن سرعت چرخش 1300 دور در دقیقه مناسب است. البته اکثر دریل ها دارای حالت قدرتی و سرعتی هستند که با استفاده از این ویژگی می توانید سرعت و قدرت دریل تان را بسته به کارتان تنظیم کنید. تقریبا تمامی دریل های شارژی امروزی دارای دیمر اتوماتیک هستند. به این معنی که هر اندازه دکمه فشنگی دریل را بیشتر فشار دهید سرعت چرخش آن بیشتر می شود. این ویژگی نسبت به داشتن دیمر چرخان بسیار بهتر بوده و کارتان را سرعت می دهد.

 

قدرت ضربه

قدرت ضربه دریل بر روی عملکرد آن تأثیر می‌گذارد. دریل‌هایی با قدرت ضربه بالاتر می‌توانند برای سوراخ کردن مواد سخت‌تر مانند بتن استفاده شوند. معمولا دریل هایی که حالت چکشی نیز دارند برای انجام کارهای سنگین مناسب هستند. حالت چکشی را می توانید با استفاده از چرخاننده ای که جلوی دریل قرار دارد تنظیم کنید. وقتیکه علامت چکش در مقابل علامت فلش قرار بگیرد دریل به حالت چکشی رفته و همزمان با چرخش مته ضرباتی نیز وارد می کند تا عمل سوراخ کردن سریع تر انجام شود.

 

- اگر به دنبال خرید دریل شارژی حرفه ای و پر قدرت هستید می توانید خرید دریل شارژی 88 ولت میلواکی را از سایت بانه ناب انجام دهید. این دریل 3 کاره بوده و می توانید از آن به عنوان دریل عادی، دریل چکشی و پیچ گوشتی برقی حرفه ای استفاده کنید.

 

وزن

وزن دریل بر روی راحتی استفاده از آن تأثیر می‌گذارد. دریل‌های سبک‌تر حمل و نقل و استفاده از آنها آسان‌تر است. مثلا اگر کارتان به گونه ای است که مجبور هستید مدت زمان زیادی بر روی نردبان ایستاده و با یک دست از دریل استفاده کنید بهتر است از دریلی با باتری های خشابی استفاده کنید. اگر به دنبال خرید دریل سبک هستید خرید دریل شارژی میلواکی 24 ولت گزینه مناسبی برایتان است.

 

ویژگی‌های اضافی

برخی از دریل‌های شارژی دارای ویژگی‌های اضافی مانند چراغ LED، گیربکس دو سرعته، سیستم گردش راست‌گرد و چپ‌گرد و غیره هستند. این ویژگی‌ها می‌توانند کار با دریل را آسان‌تر و کارآمدتر کنند. همچنین دریل هایی که دارای سه نظام فلزی هستند می توانند برای کارهای سنگین مانند سوراخکاری بتن مورد استفاده قرار بگیرند.

 

 

خرید دریل شارژی برای کارهای خانگی

 

پیشنهاد برای خرید دریل شارژی برای کارهای خانگی


با توجه به عوامل ذکر شده، می‌توانید دریل شارژی مناسب برای کارهای خانگی خود را انتخاب کنید. در اینجا چند پیشنهاد برای خرید دریل شارژی برای کارهای خانگی آورده شده است:

 

- برای کارهای سبک: دریل شارژی 10.8 ولت
- برای کارهای متوسط: دریل شارژی 18 ولت
- برای کارهای سنگین: دریل شارژی 20 ولت

 

- با نگاهی به لیست دریل شارژی های موجود در بانه ناب تعجب کنید که دارای ولتاژهای بسیار بیشتر از مقادیر بالا هستند. دلیل آن این است که این دریل ها کپی طرح اصلی بوده و شرکت های چینی برای جذابیت بیشتر و رنگ و لعاب دادن به دستگاه اعدادی نجومی و باور نکردنی مانند 198 ولت بر روی دریل قید می کنند. در صورتی باتری 198 ولت را به ولتاژ سنج متصل کنید احتمالا 16 تا 18 ولت را نمایش دهد.

 

نکاتی برای خرید بهترین دریل شارژی برای کارهای خانه


در هنگام خرید دریل شارژی برای کارهای خانه، به نکات زیر توجه کنید:


- برند و سابقه شرکت سازنده: خرید از برندهای معتبر می‌تواند خیال شما را از کیفیت و دوام دریل شارژی راحت کند.
- گارانتی و خدمات پس از فروش: گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب می‌تواند خیال شما را از خرابی احتمالی ابزارتان راحت کند.
- قیمت: قیمت دریل شارژی‌ها با توجه به عوامل مختلفی مانند نوع، برند، ویژگی‌ها و کیفیت متفاوت است. قبل از خرید، بودجه خود را مشخص کنید و با توجه به بودجه خود، دریل مناسب را انتخاب کنید.

دریل شارژی یکی از ابزارهای ضروری برای کارهای خانگی است. با انتخاب یک دریل شارژی مناسب، می‌توانید کارهای خود را آسان‌تر و سریع‌تر انجام داده و در برای بسیاری از کارها نیاز به آوردن تکنسین به خانه نداشته و خودتان کارهای فنی ساده منزل تان را انجام دهید.

 

برای مشاهده لیست قیمت بهترین دریل شارژی خانگی به فروشگاه اینترنتی بانه ناب مراجعه کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha