پشتیبانی: 09182096785
مقایسه مشخصات باتری دریل های شارژی – وات ساعت در مقابل آمپر ساعت

مقایسه مشخصات باتری دریل های شارژی – وات ساعت در مقابل آمپر ساعت

  • 24 اردیبهشت 1402
  • سامان موسوی

زمانی که برندهای ابزارهای شارژی به فناوری باتری لیتیوم یونی روی آوردند، باتری ها را بر اساس دو مشخصه اساسی  ولتاژ و ظرفیت شارژ، به ترتیب با واحدهای ولت و آمپر ساعت مشخص و تبلیغ کردند. ولتاژ مفهومی است که به طور گسترده درک شده ولی آمپر ساعت اینگونه نیست و افراد زیادی آن را درک نکرده و معنی آن را نمی دانند. با این حال، با توجه به اینکه برندهایی که در آن زمان باتری‌های فشرده با درجه آمپر ساعت کمتر و باتری‌های بزرگ‌تر با آمپر ساعت بالاتر ارائه می‌کردند، فکر کردن به ظرفیت شارژ به عنوان «اندازه مخزن ابزار برقی» کار را ساده‌تر کرد.
اکثر کاربران ابزار باید ولتاژ (V) را به عنوان انرژی، جریان (A) به عنوان معیار جریان الکتریکی و آمپر ساعت (Ah) را به عنوان اندازه‌گیری ظرفیت شارژ و مدت زمانی که باتری یک ابزار یا دستگاه را تغذیه می‌کند، درک کنند. قبل از اینکه برخی از شما بگویید، برق از نظر فنی روش دقیقی برای بررسی ولتاژ نیست، اما باید گفت که این روش درک همه چیز را آسان‌تر می‌کند.

دریل شارژی دیوالت 24 ولت موتور براشلس

وقتی فقط در مورد باتری‌هایی با ولتاژ کاری یکسان صحبت می‌کنیم، مانند مقایسه یک سیستم 18 ولت با سیستم حداکثر 18 ولت یا 20 ولت دیگر، همه چیز آسان و ساده است. اما ما دیگر فقط در مورد دو اندازه باتری و فقط 18 ولت – در برابر 18  و 12 ولت - ابزار شارژی صحبت نمی کنیم. امروزه برندهای ابزار شارژی با ولتاژ 12 ولت تا 60 ولت و برخی فراتر از این مقدار در بازار هستند. علاوه بر این، چندین نسل از باتری با تکنولوژی بسیار متفاوت وجود دارد که همگی هنوز در بازار موجود هستند.

-    دریل شارژی دیوالت 24 ولت براشلس

آمپر ساعت ها آنقدر که لازم است واضح نیستند. یک آمپر ساعت مدت زمانی است که یک باتری می تواند جریان یک آمپر را ارائه دهد. اگر باتری بتواند جریان تخلیه مداوم 1 آمپر را به مدت 2 ساعت ارائه دهد، ظرفیت شارژ آن 2 آمپر ساعت است. با ابزارهای شارژی با باتری سر و کار داریم، مجموعه‌ای از سلول‌های لیتیوم یون متعدد با وسایل الکترونیکی، سیستم مدیریت باتری  (BMS) که همه چیز را کنترل می‌کند.
میزان آمپر ساعت باتری بسته به جریان تخلیه می تواند تغییر کند، اما معمولاً به آن توجه نمی شود. اگر اولین فیلم مرد آهنی را دیده اید، قسمتی را در نظر بگیرید که استارک اولین راکتور قوس خود را می سازد. به عنوان یک منبع ثابت انرژی، می تواند چیزی کوچک را برای مدت بسیار طولانی، یا چیزی بزرگ را برای مدت بسیار کوتاهی تامین کند. باتری ها مشابه آن هستند.
چند سال پیش، باتری‌های 4 آمپر ساعتی از شرکت‌های بوش، دیوالت، ماکیتا، متابو، متابو اچ‌پی‌تی (هیتاچی)، میلواکی و سایرین به طور مشابه ساخته می‌شدند. همه این برندها دارای سیستم ابزار برقی بی سیم 18 ولت (یا 20 ولت مکس) بودند.

 

باتری دریل شارژی دیوالت 36 ولت


امروزه یک باتری 4 آمپر ساعتی را می توان به روش های بسیار متفاوتی ساخت. در اینجا یک باتری دیوالت 20 ولت حداکثر 4 آمپر ساعت نشان داده شده است که احتمالاً با سلول‌های لیتیوم یونی 5× 21700، هر کدام با ظرفیت شارژ 4 آمپر ساعت طراحی شده است.


قیمت باتری دریل شارژی

در اینجا یک باتری دیوالت 20 ولت حداکثر 4 آمپر ساعتی به سبک قدیمی‌تر است که با سلول‌های لیتیوم یونی 10× 18650 مهندسی شده است که هر کدام ظرفیت شارژ 2 آمپر ساعتی دارند.

خرید باتری دریل شارژی


در اینجا یک باتری ابزار برقی بی‌سیم Makita XGT 40V Max 4Ah است که احتمالاً با سلول‌های باتری لیتیوم یونی 10×21700، هر کدام با ظرفیت شارژ 4Ah مهندسی شده است. ظرفیت انرژی آن معادل یک باتری 18 ولتی 8 آمپر ساعتی است.


قیمت و خرید باتری لیتیومی

این باتری ماکیتا XGT 5Ah از نظر فیزیکی بزرگتر از باتری 4Ah آن است. برای تولید خروجی حداکثر 40 ولت (36 ولت اسمی)، به گروه های 10 سلولی نیاز است که نشان می دهد سلول های 20×18650 هر کدام با ظرفیت شارژ 2.5 آمپر ساعت ساخته شده است.

قیمت و خرید باتری دریل شارژی

باتری دیوالت 20 ولت مکس (18 ولت اسمی) پاور استک 5 آمپر ساعتی دارای سلول‌های 5 برابری لیتیوم یونی است که به اندازه باتری جمع و جور PowerStack 1.7 آمپر ساعتی آن‌ها است.

قیمت و خرید باتری لیتیومی دریل شارژی

در اینجا باتری دو خروجی 60 ولت مکس/ 20 ولت مکس دیوالت FlexVolt، با سلول های 15×18650 هر کدام با ظرفیت شارژ 2 آمپر ساعت است.
همه چیز گیج کننده شده و حتی بیشتر از آن برای افرادی که در چند سال گذشته از فناوری باتری ابزار شارژی اطلاع نداشته اند. وات واحدی از توان است که 1 وات آن معادل 1 ولت در 1 آمپر است. یک وات یا یک ولت آمپر کار الکتریکی است که وقتی جریان الکتریکی یک آمپر در اختلاف پتانسیل یک ولت اعمال می شود، انجام خواهد شد.
وات ساعت اندازه گیری ظرفیت انرژی است. 1 Wh = 1 V x 1Ah.
ظرفیت شارژ یک ویژگی مهم باتری است. وات ساعت ولتاژ را در نظر می گیرد. بانک‌های باتری قابل حمل دارای ظرفیت شارژ باورنکردنی هستند، مانند 10000 میلی‌آمپر ساعت برای یک شارژر جیبی 20 تا 30 دلاری. این 10Ah با 10Ah در دنیای ابزارهای برقی بی سیم یکسان نیست. کدام باتری ظرفیت انرژی بیشتری دارد، باتری 40 ولت مکس با ظرفیت شارژ 2.5 آمپر ساعت یا باتری 24 ولت مکس با ظرفیت شارژ 4 آمپر ساعت؟
برای باتری حداکثر 40 ولت، 40 ولت در 2.5 آمپر ساعت = 100 وات ساعت است. برای باتری 24 ولت مکس، این 24 ولت در 4 آمپر ساعت = 96 وات ساعت است.
نیازی به صحبت در مورد وات-ساعت در بازار 18 ولتی نبود. اما در حال حاضر ابزارهای شارژی 24 ولت، 36 ولت و حتی 60 ولت با اندازه و وزن عمومی مشابه ابزارهای شارژی 18 ولتی داریم.

ازجمله دریل های شارژی که دارای باتری های با کیفیت هستند می توانید به موارد زیر اشاره کرد:


- دریل شارژی 88 ولت دیوالت موتور براشلس


- دریل شارژی 36 ولت دیوالت پولیش دار موتور براشلس


- دریل شارژی 24 ولت ماکیتا براشلس

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha