پشتیبانی: 09182096785
سوالات متداولی که هنگام خرید دریل شارژی با آن ها مواجه می شوید؟

سوالات متداولی که هنگام خرید دریل شارژی با آن ها مواجه می شوید؟

  • 13 فروردین 1403
  • زمانه جوانمردی

ما به عنوان فروشنده ابزار آلات برقی هنگام سفارش دریل شارژی با سوالات متعددی مواجه می شویم.  در این مقاله به بررسی این سوالات می پردازیم تا به شما کمک کنیم بهترین دریل شارژی متناسب با بودجه و کاری که می خواهید با آن انجام دهید را خریداری کنید. سعی کرده ایم پاسخ این سوالات را به ساده ترین روش ممکن برایتان ارائه دهیم تا انتخابی صحیح داشته باشید.
همچنین اگر به دنبال خرید دریل شارژی ارزان و با کیفیت هستید می توانید نگاهی به لیست قیمت دریل شارژی در بانه ناب بیاندازید.


آیا دریل شارژی همان پیچ گوشتی برقی است؟

اگرچه آنها کاملاً مشابه به نظر می رسند و عملکردهای همپوشانی دارند، اما از نظر کارکرد دریل شارژی مشابه یک پیچ گوشتی برقی نیست. پیش گوشتی های برقی فقط دو کار را انجام می دهند، پیچ ها را باز می کنند و می بندند. به طور معمول، نمی توانید سرعت یا گشتاور را روی یک پیچ گوشتی برقی تنظیم کنید.
از سوی دیگر، دریل های شارژی بسته به قطعه متصل شده، کاربردهای متعددی دارند. می توانید از دریل خود برای راه اندازی یا باز کردن پیچ ها استفاده کنید و همچنین از آن برای سوراخ کردن، شکستن دوغاب، هم زدن رنگ و آسیاب کردن و خیلی کارهای دیگر استفاده کنید.


- برای مثال می توانید از دریل شارژی دیوالت 88 ولت موتور براشلس صنعتی مدل Brushless-88Volt  به عنوان دریل شارژی و پیچ گوشتی برقی بطور همزمان استفاده کنید.

 

دریل شارژی چکشی دیوالت

قدرت دریل برقی بیشتر است یا شارژی؟

جواب این سوال قعطا دریل برقی است. قدرت و سرعت دریل برقی تقریبا یک و نیم برابر نوع شارژی است. همچنین قدرت و سرعت نوع برقی در طول کار یکنواخت و به یک میزان است اما در نوع شارژی رابطه مستقیمی با میزان شارژ موجود باتری دارد. اگر شارژ موجود در باتری پر باشد در سریع ترین حالت و قدرت می توان با آن کار کرد، اما همزمان با کاهش شارژ باتری ، سرعت و قدرت آن نیز کمتر می شود.  به همین جهت هر چند که دریل شارژی مزایای زیادی دارد اما برای انجام کارهای سنگین و مداوم پیشنهاد نمی شود. اما می توان دریل شارژی را بهترین دریل برای انجام کارهای خانگی و نیمه سنگین قلمداد کرد.

 

دریل های شارژی با باتری کاملا شارژ شده چقدر کار می کنند؟

اکثر دریل های شارژی امروزه با باتری های لیتیوم یون کار می کنند. به عنوان یک قاعده کلی، می‌توانید انتظار داشته باشید که عمری حدوداً 500 بار از این باتری‌ها قبل از نیاز به تعویض داشته باشید. در مورد زمان کار با هر بار شارژ، این بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله سن باتری، تنظیم سرعت و گشتاور مته در حین کار، و سختی ماده ای که در حال سوراخ کردن آن هستید.
اما به عنوان یک دستورالعمل بسیار تقریبی، شارژ باتری در یک دریل بی‌سیم بین 20 دقیقه تا دو ساعت طول می‌کشد، و بسته به برند و عمر باتری، شارژ مجدد باتری بین 15 دقیقه تا 3 ساعت طول می‌کشد، اگرچه اکثر آنها میانگین زمان شارژشان متوسط این اعداد و یا حتی کمتر است.

- خوشبختانه اکثر دریل های شارژی موجود در فروشگاه اینترنتی بانه ناب دارای باتری یدک بوده و در زمینه کمبود شارژ با مشکل مواجه نخواهید شد.

باتری دریل شارژی

 

دریل شارژی براشلس چیست؟

اگر به دنبال تحقیق در مورد دریل شارژی بوده باشید مطمئنا با واژه "براشلس" مواجه شده اید. در یک کلمه می توان گفت براشلس به معنی بدون زغال است، به این معنی که دریل های براشلس مانند نسل های قدیمی زغال ندارند. در حالی که تفاوت‌های بین عملکرد موتورهای براشلس و برس‌شده تقریباً فنی است، مهم‌ترین تفاوت‌ها این است که موتورهای براشلس در حین استفاده اصطکاک یا گرما ایجاد نمی‌کنند، عمر طولانی‌تری نسبت به موتورهای زغالی دارند، نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری داشته و  در نهایت عملکرد بهتر و روان‌تری داشته باشد.


- هر چند قیمت دریل شارژی براشلس نسبت به دریل های زغالی بیشتر است اما با توجه به مزایای بی شمار آن به جرات می توان گفت خرید آن در بلند مدت بسیار بصرفه تر است.

 

آیا مته دریل شارژی از بتن عبور می کند؟

بله، قوی ترین مته ها می توانند بتن یا سنگ را شخم بزنند. بهترین گزینه برای سوراخکاری مواد سخت دریل شارژی چکشی است که با استفاده از حالت چکشی می تواند مواد سخت مانند بتن را سوراخ کند. توجه داشته باشید که اگر قصد سوراخ کردن بتن را دارید، باید از مته سنگ تراشی استفاده کنید، نه مته ای که برای ایجاد سوراخ در چوب طراحی شده است. هرچند پیشنهاد می شود اگر بطور بلند مدت و همیشگی قصد سوراخکاری در بتن را دارید از دریل برقی استفاده کنید چون قدرت بیشتری دارد.

 

امیدواریم توانسته باشیم پاسخ سوالات تانی که در ذهن تان در هنگام خرید دریل شارژی ایجاد شده داده باشیم. اگر سوال خاص دیگری دارید و در مورد سفارش ابزار آلات صنعتی با مشکل مواجه شده اید می توانید به پشتیبانی 24 ساعته فروشگاه بانه ناب در واتساپ پیام بدهید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha