پشتیبانی: 09182096785
5 تعمیر معمولی خانه که می توانید خودتان انجام دهید

5 تعمیر معمولی خانه که می توانید خودتان انجام دهید

  • 12 بهمن 1402
  • زمانه جوانمردی

خراب شدن وسایل خانه امری اجتناب ناپذیر است. بسیاری از کارها هستند که لازم نیست هزینه بیشتر برای تکنسین پرداخت کنید، بلکه خودتان با کمی خلاقیت می توانید انجام دهید. این لیست شامل برخی از متداول ترین تعمیرات خانه است که ممکن است با آنها روبرو شوید که به راحتی می توانند به یک پروژه  صرفه جویی در هزینه تبدیل شوند.
همچنین نیاز به ابزارهایی برای انجام کارهای خانگی دارید که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت. اگر به دنبال خرید دریل شارژی برای کارهای خانگی هستید می توانید نگاهی به لیست زیر بیاندازید:


- دریل شارژی 36 ولت دیوالت پولیش دار با موتور براشلس مدل Brushless-36v

- دریل شارژی 88 ولت میلواکی مدل M88

-  دریل شارژی ماکیتا 24 ولت براشلس مدل Makita.Brushless-24V

-  پک دو قلوی دریل و مینی فرز ماکیتا مدل 9555N

 

1- رفع نشتی لوله

لوله‌های نشتی در حمام یا آشپزخانه می‌توانند به طرز شگفت‌انگیزی تعمیر آسانی داشته باشند. اگر نشتی از یک قسمت در معرض لوله است که دسترسی به آن آسان است، باید بیشتر از آن توانایی داشته باشید که خودتان آن را مدیریت کنید. نشتی را با استفاده از بتونه اپوکسی، فایبرگلاس یا نوار سیلیکونی یا گیره های تعمیری برطرف کنید. اینکه کدام مورد استفاده شود بستگی به شرایط دارد:


- بتونه اپوکسی برای نشتی در قسمت های منحنی لوله ها عالی است، زیرا بتونه می تواند به هر شکلی قالب بگیرد.
- نوار روی خطوط کم فشار بهترین عملکرد را دارد.
- گیره ها را می توان در خطوط مستقیم استفاده کرد.

 

چه زمانی باید با یک متخصص تماس بگیرید؟
اگر نشت شما از لوله ای در داخل دیوار یا هر مکان صعب العبور باشد، بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید تا تعمیر را انجام دهد. آیا میدانستید؟ گارانتی خانه شما ممکن است سیستم لوله کشی خانه شما را پوشش دهد (البته این مورد در ایران صدق نمی کند).
- اگر برای انجام تعمیرات خانه نیاز به وسایلی مانند انبردست، چکش، سیم چین، آچار فرانسه و سایر وسایل پرکاربرد می گردید می توانید با خرید دریل شارژی 36 ولت دیوالت با پک کامل لوازم مدل Full Pack 36v تمامی این وسایل را بصورت یکجا داشته باشید.

 

2- وصله دیوار خشک

برای سوراخ‌های ناخن، فرورفتگی‌ها یا سایر سوراخ‌های کوچک، مقدار کمی مواد مخصوص را به طور یکنواخت روی ناحیه آسیب‌دیده پخش کنید. صبر کنید تا خشک شود، سپس آن را صاف کنید. کمی رنگ به آن کمک می کند تا به نظر برسد که از ابتدا هیچ آسیبی در آنجا نبوده است. همچنین می توانید با سوراخ کردن یک پیچ دیوار خشک در گل میخ درست بالای سر میخ، سرهای ترک خورده را تعمیر کنید. پس از آن، میخ را به دیوار بکوبید تا با دیوار خشک همسطح شود، و از روش اسپکلینگ بالا استفاده کنید تا همه چیز جدید باشد.


چه زمانی با متخصص تماس بگیریم؟
اگر سوراخ‌های بزرگی دارید یا نشت‌هایی را تجربه می‌کنید که به دیوار خشک آسیب می‌زند، تماس با یک متخصص برای تعویض دیوار خشک، مطمئن‌تر از تلاش شخصی خودتان برای رسیدگی به آن است.

 

3- رفع گرفتگی جارو مرکزی

رفع گرفتگی جارو برقی می تواند یک کار ساده باشد. اول، همیشه قبل از انجام هر نوع تعمیر و نگهداری زباله های خود را خارج کنید. اگر جارو مرکزی تان به پریز وصل است، آن را از برق بکشید. به یاد داشته باشید: هرگز نباید دست خود را داخل زباله دانی، صرف نظر از روشن یا خاموش بودن آن، بچسبانید. پس از انجام این اقدامات ایمنی ساده، از چراغ قوه استفاده کنید تا ببینید آیا می توانید موانع آشکاری پیدا کنید. استفاده از یک انبر یا سیم چین و برداشتن آن ممکن است برای رفع گرفتگی کافی باشد. اگر دستگاه تجمع زیادی داشته باشد، مخلوطی از جوش شیرین و سرکه می تواند انسداد را از بین ببرد.


- مقدار زیادی جوش شیرین را در آبکش بریزید.
- در مرحله بعد، کمی سرکه بریزید. مخلوط شروع به جوشیدن خواهد کرد.
- حدود 20 دقیقه صبر کنید.
- آب داغ داخل آن بریزید تا مخلوط پاک شود و هر گونه زباله شل شده را بشویید.

اگر هیچ یک از روش های بالا جواب نداد، یک پیستون نیز می تواند گرفتگی ها را پاک کند. از یک درپوش برای پر کردن سینک با آب کافی برای ایجاد مهر و موم برای پیستون استفاده کنید. سپس چند دقیقه بالا و پایین کنید. پس از آن مقداری آب سرد بریزید. اگر کار کرد، محل دفع زباله باید به راحتی تخلیه شود.


چه زمانی با متخصص تماس بگیریم؟
اگر سعی کرده اید واحد دفع زباله خود را تمیز کنید و همچنان متوجه انسداد، گرفتگی یا سایر مشکلات شده اید، با یک متخصص مشورت کنید تا ببینید آیا مشکل بزرگتری وجود دارد یا خیر. گاهی اوقات لازم است بعضی از قطعات تعویض شوند، به همین جهت بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

 

4- تمیز کردن ناودان

تمیز کردن ناودان ها به طور منظم می تواند از نشتی، آسیب به سایدینگ و مشکلات قالب جلوگیری کند. مطمئن شوید که از نردبانی استفاده کنید که بتوان آن را به خانه‌تان تکیه داد، زیرا نردبان‌های پله‌ای برای انجام ایمن کار بسیار کوتاه هستند. شما همچنین به یک برزنت برای جمع‌آوری بیشتر زباله‌ها و یک شلنگ برای تمیز کردن تکه‌های باقی‌مانده که دور از دسترس هستند لازم دارید. داشتن کمکی برای ثابت نگه داشتن نردبان برای شما و اطمینان از باقی ماندن زباله ها روی برزنت می تواند این پروژه را حتی ساده تر (و به طور قابل توجهی ایمن تر) کند.

 

چه زمانی با متخصص تماس بگیریم؟
اگر زمین ناهموار یا سقفی دارید که آنقدر بلند است که با یک نردبان معمولی نمی‌توانید به آن برسید، با یک متخصص تماس بگیرید تا از تمیز کردن ایمن اطمینان حاصل کنید.

 

5- تعویض شیر آب

یک شیر آب مرکزی به راحتی قابل تعویض است، زیرا شلنگ و اتصالات اضافی زیادی ندارد. سر شیر جدید باید همراه با دستورالعمل های سازنده باشد تا فرآیند نصب را ساده کند. به یاد داشته باشید که قبل از شروع هر کار تعمیر یا تعویض، منبع اصلی آب خود را ببندید.

 

چه زمانی با متخصص تماس بگیریم؟
اگر یک لوله چند سر با چندین شیلنگ و پسوند دارید، بهترین کار این است که یک حرفه ای این نوع تعویض و نصب را انجام دهد.

 

برای مشاهده لیست قیمت دریل شارژی و لیست قیمت دریل برقی بر روی لینک های رنگی کلیک کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha