پشتیبانی: 09182096785
راهنمای خرید و انتخاب بهترین تراز لیزری

راهنمای خرید و انتخاب بهترین تراز لیزری

  • 24 شهریور 1401
  • سامان موسوی

اگر برایتان سوال پیش آمده که تراز لیزری چیست؟ و نحوه کارکرد تراز لیزری چگونه است بهتر است بدانید تراز لیزری را می توان جزء ابزارهای جدید معرفی کرد که در اوایل دهه 1970 اولین نوع آنها ساخته شدند. پس از آن تراز های لیزری به سرعت پیشرفت کرده و انواع ترازهای لیزری مانند تراز لیزری چرخشی ، تراز لیزری 3 بعدی و تراز لیزری 4 بعدی روانه بازار شدند. درنتیجه ممکن است تلاش برای انتخاب بهترین تراز لیزری کمی دشوار به نظر برسد.
در این بخش از سایت بانه ناب به شما در مورد ویژگی بهترین تراز لیزری خواهیم گفت و به شما کمک خواهیم کرد که با توجه به کارتان بهترین تراز لیزری را انتخاب کنید. همچنین اگر قصد خرید تراز لیزری را دارید و قیمت تراز لیزری برایتان در اولویت است به معرفی بهترین تراز لیزری در بانه ناب خواهیم پرداخت.
همانطور که قبلا اشاره کردیم انواع مختلف تراز لیزری در بازار وجود دارد که با توجه به محدوده قیمت ، لوازم جانبی همراه و ویژگی های تراز انتخاب بهترین تراز لیزری متناسب با کارتان را دشوار می کند. برای آسان‌تر کردن این فرآیند، چندین فاکتور وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 

تراز لیزری ماکیتا 3 بعدی

 

لوازم جانبی تراز لیزری

بسته به قیمت تراز لیزری این دستگاه با لوازم جانبی مختلف ارائه می شود. بسیاری از این دستگاه ها دارای سه پایه مخصوص تراز لیزری ، پایه زمینی، رابط اتصال به دیوار و سه پایه کوچک هستند. این لوازم جانبی برای عملکرد صحیح و حمل ایمن تراز شما کاملاً ضروری هستند.
علاوه بر این، می توانید به دنبال کیت های دیگر با ویژگی های مختلف باشید که کمتر ضروری هستند. اگر امکانات و ویژگی های بیشتری می خواهید باید پول بیشتری برای خرید تراز لیزری پرداخت کنید. اما به دلیل اینکه تراز های لیزری از قیمت بالایی برخوردار هستند بیشتر افراد از خرید لوازم جانبی بیشتر اجتناب می کنند.


-    یکی از کامل ترین و بهترین تراز لیزری موجود در بازار تراز لیزری ماکیتا 4 بعدی چمدانی است که همراه سه پایه بلند، عینک مخصوص و دیگر لوازم جانبی در یک جعبه چمدانی شکل قرار دارند.

 

طول عمر تراز لیزری

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب تراز لیزری باید در نظر گرفت دوام آن است. از آنجایی که این دستگاه بسیار حساس است و کوچکترین ضربه ممکن است دقت و کارایی آن را کاهش دهد باید دستگاهی را انتخاب کنید که از بدنه مقاومی برخوردار باشد. در هنگام خرید تراز لیزری دقت کنید که در برابر گرد و غبار و آب مقاوم هستند. شما می توانید در مورد درجه ساخت یک مدل بر اساس رتبه IP آن اطلاعات کسب کنید. به عنوان مثال، مدل های دارای رتبه IP67، بسیار بادوام هستند. همچنین داشتن جعبه مخصوص حمل می تواند از ضربه های احتمالی جلوگیری کند.

 

تراز لیزری ایکس کورت

 

قدرت پرتو تراز لیزری

هنگام انتخاب تراز لیزری باید کیفیت پرتو لیزر را نیز در نظر بگیرید. از آنجایی که بیشتر ترازهای لیزری در فضای باز استفاده می شوند، داشتن لیزرهایی با کیفیت پرتو بهینه ضروری است. بطور کلی پرتوهای سبز نسبت به قرمز از دید بهتری در محیط های روشن برخوردار هستند. به همین جهت اگر در محیط باز می خواهید با آن کار کنید بهتر است خرید تراز لیزری نور لیزر سبز را در اولویت قرار دهید. در واقع رنگ پرتو لیزر یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت تراز لیزری است. به همین جهت قیمت تراز لیزری نور سبز نسبت به قیمت تراز لیزری نور قرمز بیشتر است.

 

دامنه تحت پوشش تراز لیزری

یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده در انتخاب تراز لیزری مناسب محدوده قابل پوشش آن است. به طور کلی، محدوده بهینه به اهداف و نیازهای شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر در داخل خانه کار می کنید به محدوده کمتری نسبت به زمانی که عمدتاً در خارج از خانه یا در پروژه های ساختمانی بزرگ کار می کنید نیاز دارید. با این اوصاف، همیشه بهتر است به سراغ مدلی بروید که برد بالاتری دارد. دلیل این امر این است که شما همیشه می‌توانید در مدل‌های دوربرد کوتاه‌تر بروید، اما در مدل‌های برد کوتاه نمی‌توانید طولانی‌تر بروید.

 

توانایی های داخلی در مقابل فضای باز

یکی دیگر از عواملی که در هنگام خرید تراز لیزری باید در نظر گرفت این است که آیا باید از آن در داخل یا خارج از منزل استفاده کنید یا خیر. استفاده مورد نظر شما سطح دوام مورد نیاز شما و همچنین محدوده مورد نیاز را تعیین می کند. بنابراین، بهتر است این موضوع را از ابتدا در نظر بگیرید. برای ایمن بودن، ممکن است بخواهید یک مدل تراز لیزری فضای باز را انتخاب کنید. دلیل این امر این است که فضای باز به مدل بادوام تری نسبت به فضای داخلی نیاز دارد، اما همچنان می توانید از آن در داخل ساختمان استفاده کنید.

 

تراز لیزری زوبر

 

خود تراز کردن

در نهایت، آخرین عاملی که باید هنگام انتخاب سطح لیزر چرخشی در نظر بگیرید توانایی های خود ترازی است. خوشبختانه امروزه اکثر ترازهای لیزری دارای ویژگی خود ترازی هستند. این ویژگی به شما کمک می کند تا وقت تان را صرف تراز کردن دستگاه هدر ندهید. البته برخی افراد تصور می کنند که این ویژگی مانند آن است که تراز لیزری خود را مانند یک ربات تنظیم کنید. بهتر است بدانید منظور از خودترازی این است که دستگاه می تواند زاویه انحراف 4 تا 4- را بصورت اتوماتیک تنظیم کند. اگر زاویه انحراف بیشتر از این مقدار باشد باید به صورت دستی آن را تراز کنید.

 

تراز لیزری سه بعدی و 360 درجه

منظور از تراز لیزری 3 بعدی این است که دستگاه دارای 3 خط بوده و می تواند تمامی محدوده مورد نظر را پوشش دهد. البته جدیدا نوع جدیدی با نام تراز لیزری 4 بعدی وارد بازار شده اند که دارای یک خط اضافی بوده و محاسبات و کارایی آن را بسیار بالاتر می برد.

 

اگر به دنبال قیمت تراز لیزری هستید می توانید انواع قیمت های تراز لیزری را در سایت بانه ناب مشاهده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha