پشتیبانی: 09182096785
ویژگی های یک تراز لیزری خوب

ویژگی های یک تراز لیزری خوب

  • 29 مهر 1401
  • سامان موسوی

اگر یکی از مشاغل مانند برق کشی ساختمان، دکوراسیون، کاشی کاری، موزاییک کاری، کابینت سازی و غیره را دارید داشتن ابزاری برای تراز کردن ضروری است. به همین جهت اگر به صورت حرفه ای مشغول به کار هستید خرید تراز لیزری بهترین گزینه است. مدل های مختلفی از ترازهای لیزری در بازار وجود دارد و ممکن است هنگام خرید آن سردرگم شوید. به همین جهت در این مقاله از سایت بانه ناب به معرفی ویژگی های یک تراز لیزری خوب خواهیم پرداخت.

 

برد تراز لیزری

اگر می خواهید از تراز لیزری در محیط خارج از ساختمان استفاده کنید برد پرتو لیزر آن بسیار مهم است. در صورت استفاده در فضای باز، این می تواند مهمترین ویژگی باشد. اگر می خواهید از آن در داخل خانه استفاده کنید، لیزری که می تواند به 15 متر برسد قابل قبول است. البته داشتن ترازی با برد بیشتر مانند 30 و 40 متر بسیار عالی است و می توانید آن را در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار دهید.

 

دقت تراز لیزری

صرف نظر از اینکه از این دستگاه در داخل خانه یا خارج ساختمان استفاده می کنید، دقت آن بسیار مهم است. هر چند ترازها از لیزر استفاده می کنند و اکثرا بر این باور هستند که لیزر بسیار دقیق است. اما با وجود این باز هم دارای خطا می باشد و درصد خطای یک تراز از یک مدل به مدل دیگر متفاوت است. از اینکه متوجه شدید لیزرهای داخلی دقت کمتری نسبت به لیزرهایی دارند که برای خارج از ساختمان استفاده می شوند تعجب نکنید. مدل هایی وجود دارند که دقت بسیار خوبی را در داخل و خارج از ساختمان ارائه می دهند. به عنوان مثال، دقت خوب در داخل ساختمان برای 30 فوت ± ⅛ اینچ خواهد بود.

- با خرید تراز لیزری 4 بعدی ماکیتا نور سبز می توانید از دستگاهی با کمترین میزان خطا برای انجام کارهای خود استفاده کنید.

 

خرید تراز لیزری نور سبز دیوالت

 

ویژگی های سطح بندی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید در تراز لیزری به آن توجه داشت، ویژگی خود تراز کردن است. داشتن ترازی با قابلیت خودترازی کارتان را بسیار راحت تر می کند. اگر دستگاه این ویژگی را نداشته باشد مجبورید آن را به صورت دستی و با استفاده از حباب ها و پیچ ها تنظیم کنید.

 

رنگ پرتو لیزر

قبلا اکثر ترازها دارای پرتو لیزر نور قرمز بودند. اما مشکل لیزر قرمز استفاده از آن در بیرون است زیرا تعیین سطح یا دیدن آن دشوار است. حتی در فضاهای داخلی با نور زیاد نیز دیدن آن دشوار است. این یکی از دلایلی است که بسیاری از تولیدکنندگان به تراز لیزری نور سبز روی آورده اند. ترازهای با نور سبز در شرایط آفتابی بسیار روشن تر هستند و به راحتی قابل مشاهده هستند. برخی از پرتوهای لیزر سبز به قدری روشن هستند که باید عینک بخرید تا به چشمان خود آسیب نرسانید.

 

-    اگر به دنبال بهترین تراز لیزری نور سبز هستید می توانید خرید تراز لیزری زوبر 360 درجه نور سبز را از سایت بانه ناب خریداری کنید.

 

تعداد خطوط تراز لیزری

بسته به کارتان ممکن است ترازی با دو خط کارتان را راه بیاندازد. اما داشتن تراز با خط های اضافی می تواند به شما در انجام کارهای حرفه ای بیشتر کمک کند. علاوه بر دو خط ترازهایی با 3 و 4 خط نیز در بازار وجود دارند. ترازهای 3 خط که به آنها تراز 3 بعدی نیز می گویند قابلیت پوشش 360 درجه از محیط را دارند. ترازهای 4 خط نیز که به آنها تراز 4 بعدی می گویند می توانند 360 درجه از محیط پیرامون را پوشش دهند. اگر فنی کار هستید و به دنبال انجام کارهای حرفه ای می گردید خرید تراز لیزری 4 بعدی 360 درجه بسیار ایده آل است.

 

تراز لیزری نور سبز 360 درجه

 

قیمت تراز لیزری

یکی از اصلی ترین مواردی که در خرید تراز لیزری تاثیر گذار است قیمت آن می باشد. داشتن ویژگی های بالا رابطه مستقیمی با قیمت تراز لیزری دارد. برای مثال ترازهای با برد 30 متر نسبت به 15 متر، ترازهای دارای ویژگی خود تراز نسبت به نداشتن این حالت، ترازهای 4 خط نسبت به 3 خط و ترازهای با نور سبز نسبت به نور قرمز گرانتر هستند. اگر از این دستگاه برای انجام کارهای حرفه ای خودتان استفاده می کنید پیشنهاد می کنیم ترازی را خریداری کنید که تمام ویژگی ها را داشته باشد. ممکن است از نظر اقتصادی شما را در مضیقه بیاندازد اما در دراز مدت بسیار به صرفه است.


با استفاده از راهنمایی های بالا می توانید بهترین تراز را بسته به کارتان انتخاب کنید. علاوه براین چند مدل از ترازهای لیزری موجود در سایت بانه ناب را به شما معرفی کردیم تا انتخاب را برایتان راحت تر کنیم.

 

-    تراز لیزری 360 درجه ماکیتا چمدانی نور سبز یکی از بهترین و کامل ترین ترازهای موجود در بازار است..

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha