پشتیبانی: 09182096785
چگونه بهترین متر لیزری را خریداری کنیم؟

چگونه بهترین متر لیزری را خریداری کنیم؟

  • 31 مرداد 1401
  • سامان موسوی

متر نواری یکی از آن ابزارهایی است که سال هاست با تغییرات بسیار اندکی وجود داشته است. به قول قدیمی ها، اگر خراب نیست  آن را تعمیر نکنید. با این حال، فناوری مدرن این امکان را فراهم کرده است که حتی ابزار ساده ای مانند متر نواری را به روش های قدرتمندی ارتقا دهید. به کمک لیزر می توانید اندازه گیری هایی دقیق تر و بیشتر از مترهای سنتی انجام دهید. خواندن صفحه دیجیتال آسان تر از نوار است و می تواند اندازه گیری های شما را ذخیره کند و همچنین محاسبات را انجام دهد.
اگر به دنبال خرید متر لیزری هستید و نمی دانید کدام برند بهترین متر لیزری است در این مقاله از سایت بانه ناب به توضیح ویژگی های یک متر لیزری خوب خواهیم پرداخت. امیدواریم پس از خواندن این مقاله بتوانید خریدی آگاهانه تر انجام دهید. همچنین اگر قصد خرید تراز لیزری را دارید می توانید انواع قیمت تراز لیزری را در سایت بانه ناب مشاهده و خریداری کنید.


مترهای دیجیتال بدون لیزر

این نوع مترها تفاوت چندانی با مترهای استاندارد نواری ندارند. روش کار به این صورت است که شما اندازه گیری خود را با استفاده از نوار به طور معمول انجام می دهید و مکانیسم داخلی می داند که قرائت روی نوار چیست و آن را از طریق یک نمایشگر دیجیتال به شما ارائه می دهد. ویژگی متر دیجیتال نسبت به نوع سنتی آن این است که خواندن اغلب بسیار ساده تر از نوع سنتی آن  است و همچنین می تواند محاسبات و تبدیل را دقیقاً در داخل دستگاه انجام دهد. برای استفاده از این نوع متر نیز باید همانند متر سنتی 2 نفر کار را انجام دهند.

 

متر دیجیتال لیزری

مترهای لیزری دیجیتال معمولا از لیزر کلاس 2 برای اندازه گیری فواصل تا 165 فوت مورد استفاده قرار می گیرند. مکانیسم های داخلی از زمان بازتاب برای تعیین فاصله استفاده می کنند و کیفیت مکانیزم داخلی دقت را تعیین می کند. به این ترتیب کاربر نتیجه را روی صفحه نمایش دیجیتال می خواند.

 

دقت لیزر

همانطور که اشاره کردیم، اجزای داخلی دستگاه تا حد زیادی مسئول دقت هستند، و ما سعی کرده‌ایم در بررسی‌های خود اشاره کنیم که کدام واحدها محاسبات دقیق را انجام داده‌اند و انجام نداده‌اند. با این حال، هنوز موارد دیگری وجود دارد که بر دقت لیزر تأثیر می گذارد، از جمله نور خورشید، مه، دود و حتی گرد و غبار. نور خورشید بزرگترین عامل است زیرا لیزر کلاس 2 با نور خورشید قابل مقایسه نیست و اغلب می تواند باعث اختلال در عملکرد لیزر شود. رطوبت عامل بزرگ بعدی است که می تواند لیزر را خم کند و باعث محاسبات اشتباه شود.

انتخاب بهترین متر لیزری

محاسبات

اندازه گیری های متر لیزری و متر دیجیتال می توانند محاسبات را بر اساس اندازه گیری هایی که می خواهید انجام دهند. معمولا به کمک متر لیزری می توانید مساحت و حجم یک اتاق و همچنین چندین محاسبات مهم دیگر مانند فیثاغورس و فیثاغورث دوگانه را پیدا کنید. اگر این محاسبات برای کارتان بسیار ضروری است قبل از خرید متر لیزری به این نکته توجه کنید که متر مورد نظر این محاسبات را انجام می دهد یا نه؟

 

صفحه نمایش

هنگام خرید متر دیجیتال، صفحه نمایش یکی از مهم ترین بخش ها است. شما باید بتوانید اندازه‌گیری‌هایی را که ارائه می‌کند بخوانید و همچنین باید بتوانید حالت‌ها را تغییر دهید و به راحتی اندازه‌گیری کنید، بدون اینکه با دکمه‌ها یا سیستم‌های منوی پیچیده دست و پنجه نرم کنید. نمایشگرهایی که دارای نور پس‌زمینه هستند اغلب ساده‌ترین خوانایی را دارند و حتی در شرایط کم نور نیز قابل استفاده هستند.

 

اگر کارتان با اندازه گیری مسافت ها و محاسبات پیچیده انجام می شود پیشنهاد می کنیم خرید متر لیزری را در اولویت خود قرار دهید. در ادامه به معرفی دو نوع متر لیزری با کیفیت در بانه ناب خواهیم پرداخت:

 

-    متر لیزری 100 متری ماکیتا مدل E-100


-    متر لیزری ورکس 70 متری مدل WX089 (اصل)


-    همچنین از تراز و شیب سنج لیزری دیجیتال Atuman می توانید به عنوان یک تراز و شیب سنج لیزری استفاده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha