پشتیبانی: 09182096785
انتخاب دریل شارژی

انتخاب دریل شارژی

  • 16 شهریور 1400
  • زمانه جوانمردی

در صورتی که بخواهید اولین دریل خود را بخرید یا دریل قبلی تان را ارتقا بدهید باید به دنبال چه چیزی باشید؟ داشتن یک دریل خوب ضروری است، زیرا کاربرد زیادی هم در کارهای خانگی و هم کارگاهی دارد. فقط لازم است اصول اولیه نگهداری دریل را بدانید تا بتوانید مدت زیادی از آن استفاده کنید.

 

آیا خرید دریل شارژی ارزش دارد؟

با داشتن دریل شارژی نه تنها می توانید انواع سوراخ را ایجاد کرده و پیچ ها را باز و بسته کنید بلکه هیچ نگرانی در مورد یافتن پریز برق در نزدیک محل کارتان ندارید.
خبر خوب: صدها نوع از دریل های شارژی در بازار وجود دارد.
 خبر بد: انتخاب و خرید دریل شارژی با کیفیت در بین این همه مدل کاری دشوار است.

 

چه نوع دریل شارژی بخریم؟

با وجود مدلهای مختلف دریل شارژی در بازار خرید ابزار بیشتر از آنچه واقعاً نیاز دارید آسان است. راه حل این است که دریل را با قیمت مناسب و بر اساس شغلی که دارید بخرید.
نیازی نیست خودتان را دیوانه کنید و سعی کنید همه مشاغل احتمالی که برای ابزار جدید خود دارید را بیابید. به سه مشخصات زیر نگاه کنید و ببینید در کجا مناسب هستند. بهترین دریل برای مصارف خانگی احتمالاً برای تعمیر و نگهداری و تعمیر وسایل است. اگر به ابزاری بیشتر از آنچه نیاز دارید می توانید قدرت و گزینه ها را افزایش دهید. یا یک مته قوی تر برای پروژه هایی که به آن نیاز دارید اجاره کنید.
قسمت های مختلف دریل شارژی در تصویر زیر شماره گذاری شده و در پایین توضیح داده شده اند:

 

خرید دریل شارژی از بانه

 

1-    فک های چاک: حداکثر ظرفیت در اکثر مته ها 3/8 اینچ است. برخی از مته های 14.4 و 18 ولت می توانند قطعه هایی با قطر 1/2 اینچ را اداره کنند.

2-    کلاچ: تنظیمات بیشتر به شما امکان می دهد پیچ های عمقی را کنترل کنید.

3-    سوئیچ محدوده سرعت: بالا برای حفاری است. کم برای باز وبسته شدن پیچ است. میتوانید محدوده آن را بسته به کاری که انجام میدهید تغیر دهید.

4-    سوئیچ جلو/عقب: باید به راحتی با انگشت شست و ماشه کار کنید.

5-    گرفتن دستگیره: بافت و جنس بدنه باید به گرفتن دست شما کمک کند. قبل از خرید دستگیره را امتحان کنید.

6-    ولتاژ: ولتاژ بیشتر به معنای قدرت بیشتر اما وزن اضافه است.

7-    باتری: دو عدد بهتر از یکی است. باتری های NiMH جدید مزایایی را ارائه می دهند.

8-    محرک: مطمئن شوید که انگشت سبابه شما هنگام چسباندن مته به راحتی در اطراف آن قرار می گیرد. سرعت متغیر بیشترین کنترل را ارائه می دهد.

9-    چاک بدون کلید: آن را با دست بچرخانید تا فک های چاک باز و بسته شود.

 

مراحل خرید دریل شارژی

1- قبل از خرید دریل شارژی وزن و تعادل آن را بررسی کرده و آن را یادداشت کنید.
2- آن را در حالتهای حفاری عمودی و افقی را امتحان کنید تا ببینید چقدر احساس راحتی می کنید.
3- دستگیره های کانتور و بالشتک های لاستیکی در برخی از مدل ها آنها را بسیار راحت می کند ، حتی وقتی از فشار مستقیم کف دست استفاده می کنید.
4- در حالی که مشغول کار هستید ، ببینید چقدر آسان است که تنظیمات کلاچ را تغییر دهید. فروشگاهای بزرگ اغلب ابزارهای دستی را تخفیف می دهند ، بنابراین به دنبال تبلیغات باشید.
برای خرید دریل شارژی در بانه ناب اینجا کلیک کنید.

 

ویژگی های قدرت دریل شارژی

برای دریل های شارژی قدرت با ولتاژ باتری اندازه گیری می شود. ولتاژ بالاتر به معنای قدرت چرخش بیشتر برای غلبه بر مقاومت است. در دهه گذشته ، ولتاژ بالا از 9.6 به 18 ولت افزایش یافته است اما محدوده مدلها شامل 6،8،12،16،18،21،36 ولت است. دریل های ولتاژ بالاتر امروزه دارای قدرت کافی برای ایجاد حفره های بزرگ در قاب چوب و کفپوش هستند. این قدرت چشمگیر است. اما جایگزینی قدرت وزن است. یک مته معمولی 9.6 ولت 3 1/2 پوند وزن دارد در حالی که یک مدل 18 ولت تا 10 پوند وزن دارد.

 

دستگیره ها

قبل از ورود دریل شارژی اکثر مته ها دارای دسته تپانچه بودند جایی که دسته آن مانند دسته تفنگ در پشت موتور قرار دارد. اما اکثر مدل های شارژی امروزی مجهز به دسته T هستند.
از آنجا که باتری در زیر وزن و حجم موتور متمرکز است ، دسته T تعادل کلی بهتری را به ویژه در دریل های سنگین تر فراهم می کند.
همچنین ، مته های دسته T اغلب می توانند وارد فضاهای تنگ تری شوند زیرا دست شما در مرکز مته دور از دسترس است. اما برای حفاری های سنگین و بازکردن پیچ های بزرگ ، یک دسته تپانچه به شما امکان می دهد فشار بیشتری وارد کنید - تقریباً پشت قطعه به شما این امکان را می دهد تا نیروی بیشتری به کار وارد کنید.

 

کلاچ

کلاچ قابل تنظیم چیزی است که مته های برقی را از مته های شارژی جدا می کند. این کلاچ که درست در پشت چاک قرار دارد ، محور محرک مته را خاموش می کند و با رسیدن به سطح از پیش تعیین شده مقاومت ، صدای کلیک می کند.
نتیجه این است که موتور همچنان در حال چرخش است ، اماقطعه  پیچ گوشتی اینطور نیست. چرا مته به کلاچ نیاز دارد؟ به شما این امکان را می دهد تا یک پیچ را از بین نبرید یا هنگامی که محکم است ، بیش از حد فشاروارد نکنید. همچنین در مواقعی که مقاومت زیادی دربار کردن  پیچ یا سفت شدن پیچ بوجود می آید از موتور محافظت می کند.
بسته به مته ، تعداد تنظیمات کلاچ جداگانه متفاوت است. مته های بهتر حداقل 24حالت گشتاور تنظیم دارند. با این تعداد تنظیمات کلاچ ، شما واقعاً می توانید قدرتی را که مته ارائه می دهد تنظیم کنید. تنظیمات با کمترین اعداد برای پیچ های کوچک و اعداد بیشتر برای پیچ های بزرگتر است. اکثر کلاچ ها دارای تنظیم مته هستند که به موتور اجازه می دهد قطعه را با قدرت کامل بچرخاند.

 

سرعت

ارزان ترین مته ها با یک سرعت اجرا می شوند ، اما بیشتر آنها دارای دو سرعت ثابت هستند: 300 دور در دقیقه و 800 دور در دقیقه. یک کلید کشویی یا ماشه به شما امکان می دهد سرعت بالا یا پایین را انتخاب کنید. این مته ها برای اکثر عملیات سبک مناسب هستند. سرعت کم برای پیچ ها و سرعت زیاد برای سوراخکاری است.
برای کارهای دقیق تر نجاری و تعمیر ، مته ای را انتخاب کنید که دارای سوئیچ دو سرعته و ماشه ای با کنترل سرعت متغیر است که به شما امکان می دهد سرعت را از 0 دور در دقیقه تا بالای هر محدوده تغییر دهید. و اگر بیشتر از پیچ گوشتی سوراخکاری می کنید ، به دنبال سرعت بیشتر از 1000 دور در دقیقه یا بیشتر باشید.


باتری وشارژ


باتری های نیکل-فلز هیدرید (NiMH) جدیدترین پیشرفت در باتری ها را نشان می دهند. آنها کوچکتر هستند و بیشتر از باتری های استاندارد نیکل-کادمیوم (Nicad) کار می کنند. باتری های NiMH نیز در هنگام دفع خطر کمتری نسبت به Nicads دارند زیرا حاوی هیچ کادمیوم نیستند که بسیار سمی است.
ماکیتا ، بوش ، هیتاچی و دی والت باتری NiMH ارائه می دهند و سایر تولیدکنندگان نیز به زودی این سلول های قدرت را تولید خواهند کرد. تمام دریل های بی سیم دارای شارژر باتری هستند و زمان شارژ آنها از 15 دقیقه تا سه ساعت متغیر است. اما سریعتر لزوما بهتر نیست.
ممکن است کار پیمانکار به شارژ سریع بستگی داشته باشد ، اما شارژ کندتر معمولاً در خانه نگرانی ندارد ، به خصوص اگر دو باتری دارید. علاوه بر این ، شارژ سریع اشکالاتی دارد. یک شارژ سریع می تواند با تولید گرمای بیش از حد به باتری آسیب برساند ، مگر اینکه واحد خاصی طراحی شده باشد.
اگر می خواهید یک شارژ سریع انجام دهید ، با یک ابزار از ماکیتا ، هیتاچی یا پاناسونیک ، که شارژرهای "هوشمند" آن مجهز به سنسورهای دما و مدار بازخورد هستند که از باتری ها محافظت می کند ، بروید. این دستگاه ها بدون آسیب به باتری در کمتر از نه دقیقه شارژ می کنند.

درصورتیکه به دنبال خرید دریل شارژی هستید پیشنهاد می کنیم خرید دریل شارژی 36 ولت دیوالت یا خرید دریل شارژی 36 ولت ماکیتا را در اولویت قرار دهید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha