پشتیبانی: 09182096785
7 نکته در خرید خودرو

7 نکته در خرید خودرو

  • 29 شهریور 1400
  • سامان موسوی

آیا امسال به خرید خودرو فکر می کنید، اما نمی دانید چگونه در مورد آن پیش بروید؟ خرید خودرو یک تصمیم بزرگ مالی است و نباید در انجام آن عجله داشته باشید. تحقیقات خود را با این 7 نکته برای خرید خودرو شروع کنید تا به شما در پیدا کردن خودروی مقرون به صرفه و مناسب سبک زندگی شما کمک کند. همچنین می توانید انواع لوازم جانبی خودرو شامل خرید پمپ باد فندکی دو سیلندر، خرید آینه مانیتور دار، خرید دستگاه پولیش، خرید ردیاب و GPS خودرو را در سایت بانه ناب با بهترین کیفیت و قیمتی منصفانه خریداری کنید.

 

1- بودجه مورد نظر برای خرید خودرو را مشخص کنید

بیایید با کمی بررسی واقعیت شروع کنیم: ارزش خودروهای جدید مانند یک کیسه سنگ کاهش می یابد و 60 درصد از ارزش خود را در پنج سال اول از دست می دهند! این یک سرمایه گذاری هوشمند نیست شما واقعاً فقط در صورتی باید ماشین جدید خریداری کنید که پول زیادی داشته باشید (این مقاله ترجمه شده است، متاسفانه این جمله در مورد ایران صادق نیست، زیرا با بالا رفتن افسار گسیخته قیمت ها، خیلی ها خرید خودرو را به عنوان یه سرمایه گذاری در نظر می گیرند). اولین قدم شما این است که تصمیم بگیرید چه هزینه ای را می توانید برای ماشین بپردازید. اجاره اتومبیل و بدهی برای خرید آن هر دو ایده بدی هستند، بنابراین آنچه شما می توانید هزینه کنید بر اساس مقدار پول نقدی است که می توانید از قبل پرداخت کنید.

 

2- انتخاب های خود را محدود کنید

پس از تعیین قیمت، به دنبال اتومبیل هایی باشید که متناسب با بودجه شما هستند. بنگاه ها و سایت های زیادی برای فروش خودرو دست دوم وجود دارند. یا می توانید از سایت هایی مانند دیوار و شیپور آگهی های فروش خودرو در شهر خود را مشاهده کنید. گزینه های خود را به چند خودرو محدود کنید که متناسب با محدوده قیمت و نیازهای شما هستند. عواملی مانند ایمنی، سرعت، مسافت پیموده شده ، راحتی و نحوه عملکرد آن در هوای بد را در نظر بگیرید. فقط به این دلیل که چیزی مناسب کیف پول شماست به این معنی نیست که برای سبک زندگی شما کار می کند.

 

3- قبل از خرید ماشین تحقیق کنید

وقتی خودرویی را که دوست دارید پیدا می کنید، وقت آن است که کمی تحقیق کنید. قیمت خودرو را بررسی کنید تا مطمئن شوید قیمت آن مدل از ماشین مناسب است. همچنین باید گزارش سابقه هر خودرو را بررسی کنید. این به شما سابقه تصادف، اطلاعات تعمیر، فراخوان احتمالی و سایر اطلاعات مهم در مورد خودرو را می دهد. به سادگی شماره شناسایی خودرو (VIN) را از فروشنده درخواست کنید و از وب سایتی مانند VehicleHistory.com یا Carfax.com برای تحقیق در مورد تاریخچه خودرو استفاده کنید (این برای ماشین های آمریکایی و خارجی صدق می کند، نمی دانیم همچین سایتی در ایران وجود دارد یا نه؟). اگر یک ماشین با قیمت پایین بخرید اما بعد از خرید اکثر روزها را در تعمیرگاه ها سپری کنید ارزشش را ندارد.

 

4- رانندگی آزمایشی انجام دهید

حالا برای قسمت سرگرم کننده: ماشین را برای رانندگی آزمایشی ببرید! قبل از اینکه پا به نمایندگی بگذارید دقیقاً بدانید چه می خواهید. اگر ماشینی ملاک های مورد نظر شما را ندارد اما دارای آپشن های دیگری مانند صندلی خلبانی یا رینگ های زیبا است این خودرو به درد شما نمی خورد. پس از آماده شدن برای نشستن پشت فرمان برای رانندگی آزمایشی ، مسیری را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد انواع مختلف رانندگی را تجربه کنید. نحوه برخورد خودرو در بزرگراه با نحوه رانندگی در شهر متفاوت خواهد بود. به هر چیزی که عجیب به نظر می رسد توجه کنید. آیا وقتی از ناهنجاری عبور می کنید ، خودرو صدا می دهد؟ آیا صداهای عجیبی وجود دارد؟این جزئیات در مرحله بعدی به شما کمک می کند.

 

5- برگه کارشناسی خودرو را بگیرید

قبل از اینکه یک دلار برای یک ماشین دست دوم خرج کنید ، آن را برای بررسی کامل نزد مکانیک ببرید. قبل از اینکه پولی برای یک ماشین دست دوم خرج کنید آن را برای بررسی کامل نزد مکانیک ببرید. وقتی پای پول در میان باشد فروشندگان نیز می توانند به راحتی برای آن دروغ بگویند. ممکن است از قیافه ماشن خوشتان بیاید اما نمی دانید که زیر کاپوت چه می گذرد. در مورد درخواست بازرسی احساس ناراحتی نکنید. این یک بخش معمول از روند خرید خودرو است. اگر فروشنده مردد است یا از درخواست شما ناراحت می شود، احتمالاً چیزی برای پنهان کردن دارد.

 

6- همیشه مذاکره کنید

به فروشنده قیمتی بدهید که حاضرید برای ماشین بپردازید. این قیمت باید کمتر از چیزی باشد که شما واقعاً مایل به پرداخت آن هستید تا جایی برای چانه زدن بین شما و فروشنده وجود داشته باشد. همه چیز در مورد نگرش است. اگر فروشنده بهای خود را پایین نیاورد ، باید طوری رفتار کنید که انگار حاضرید از این خودرو دور شده و از خرید آن صرف نظر می کنید. چانه زدن و درخواست تخفیف یکی از روال های هر معامله ای است، کم کردن کمی پول از قیمت واقعی آن می تواند خوشایند باشد و به شما حس بهتری بدهد.

 

7- از یک نفر دیگر بخواهید همراه شما بیاید

دو نفر همیشه بهتر از یک نفر فکر می کنند و چیزهای بیشتری می بینند. به همین خاطر سعی کنید هنگام رفتن به بنگاه برای خرید خودرو یکی از اعضای خانواده یا دوستان تان را با خود ببرید. داشتن همراه به شما کمک می کند تا از او مشاوره گرفته و حتی او چیزهایی ببیند که شما به آن توجه نکرده اید. اگر تجربه زیادی در خرید و مذاکره در مورد یک ماشین ندارید ، شخصی را که اطلاعات زیادی در مورد اتومبیل دارد  ببرید.

 

داشتن خودرو به معنای شاد بودن نیست!


به یاد داشته باشید ، هدف وسیله نقلیه این است که شما را از نقطه A به نقطه B برساند ، نه اینکه موقعیت اجتماعی خود را به جهان ثابت کنید. هرچقدر وسوسه انگیز است که با اتومبیلی که نمی توانید هزینه کنید به جاده بزنید  اما بیشتر از آنکه نعمت باشد بار سنگینی محسوب می شود،  مخصوصاً اگر در بودجه شما نباشد. به احتمال زیاد ماشین شما اولین چیزی نیست که صبح یا هنگام خواب به آن فکر می کنید. کلید خوشبختی یک ماشین جدید نیست ، بنابراین هزینه آن را همانطور که هست پرداخت کنید!

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha