پشتیبانی: 09182096785
نکاتی که باید در هنگام خرید بهترین دستگاه جوش در نظر گرفت

نکاتی که باید در هنگام خرید بهترین دستگاه جوش در نظر گرفت

  • 13 تیر 1401
  • زمانه جوانمردی

تکنیک جوش قرن ها پیش برای اتصال فلزات ایجاد شد.  فرآیند جوشکاری با ذوب قطعات کاری که قرار است به یکدیگر متصل شوند عمل می کند.  این فرآیند یک اتصال قوی را تشکیل می دهد که با نوع دیگری که توسط لحیم کاری ایجاد می شود متفاوت است. فرقی نمی کند که بخواهید فلزات را تعمیر کنید یا از فلزات به عنوان بخشی از کار خود استفاده کنید در هر دو مورد، به یک دستگاه جوش نیاز دارید. این انعطاف پذیرترین روشی است که برای اتصال قطعات فلزی استفاده می شود.
با این حال، انواع مختلفی از دستگاه های جوش در بازار موجود است که انتخاب مناسب برای شما را بسیار دشوار می کند. بنابراین، برای سهولت کار، چند فاکتور داریم که باید قبل از خرید دستگاه جوش در نظر بگیرید.

 

عواملی که در انتخاب دستگاه جوش مناسب باید در نظر گرفته شود

اگر شما یک جوشکار حرفه ای هستید پس باید با جنبه های مختلف انتخاب یک دستگاه جوش مناسب آشنا باشید. با این حال اگر هنوز از نحوه انتخاب بهترین دستگاه جوش سردرگم یا بی اطلاع هستید نکات زیر را در نظر بگیرید تا دستگاه جوش مناسب خود را انتخاب کنید.

 

به طبیعت فلز دسترسی پیدا کنید

جوشکاری به طور کلی بر روی سه عنصر فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم انجام می شود. فولاد کربنی رایج ترین مورد استفاده است زیرا با اکثر دستگاه های جوش سازگار است و همچنین توانایی تحمل گرمای اضافی را دارد که ممکن است به فلز اعمال شود. اگر از فولاد ضد زنگ استفاده می کنید با دستگاه های جوشکاری TIG یا MIG سازگار است و برای کار به عنوان فولاد کربنی به استحکام زیادی نیاز ندارد.
اگر از آلومینیوم استفاده می کنید به دستگاه های جوشکاری پیچیده تری مانند دستگاه MIG نیاز دارد. همچنین می توانید از دستگاه TIG سطح بالا برای جوش آلومینیوم استفاده کنید. از آنجایی که همه عناصر دارای ماهیت متفاوتی هستند بهتر است قبل از خرید اینورتر جوشکاری به فلزی که می‌خواهید به هم متصل شود دسترسی داشته باشید.

 

تجزیه و تحلیل نیازهای گاز فشرده

فرآیندهای مختلف جوشکاری به گازهای فشرده متفاوتی نیاز دارند. اکسیژن، آرگون و دی اکسید کربن برخی از محبوب ترین گازهای فشرده هستند که در چندین روش جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین مهم است که نیاز به گاز فشرده خود را تجزیه و تحلیل کنید و سپس به یک دستگاه جوشکاری خاص تکیه کنید.


مکان جوشکاری را انتخاب کنید

محل جوش برای تصمیم گیری در مورد دستگاه جوش مناسب بسیار مفید است. اگر در داخل خانه جوشکاری می کنید می توانید دستگاه خود را با دستگاه AC 115 ولت یا منبع AC 220-240 ولت کار کنید. منبع تغذیه 115 ولت یک منبع معمولی است که هر مکان تجاری یا خانگی دریافت می کند و به طور کلی دستگاه های جوشکاری با این ولتاژ کار می کنند.

 

به برگه مشخصات مراجعه کنید

برگه مشخصات یا دفترچه راهنما می تواند به شما کمک کند تا چندین چیز مهم برای تمایز یک دستگاه جوش خوب از دیگری را درک کنید. شما می توانید اندازه گیری کنید که یک دستگاه در مدت ده دقیقه چقدر جوش مداوم می تواند انجام دهد. همچنین به شما امکان می دهد در هر فاصله استاندارد ده دقیقه جوشکاری کنید. اگر از حد لازم تجاوز کنید ممکن است دستگاه را گرم کرده و به مدار داخلی آسیب برسانید.

 

محدوده آمپراژ ایده آل را انتخاب کنید

قیمت دستگاه جوش نیز به ظرفیت تولید فعلی بستگی دارد. اگر از فلز ضخیم‌تری استفاده می‌کنید برخلاف فلزات نازک به جریان بیشتری نیاز دارد تا به درستی جوش داده شود. به ماشین هایی نیاز دارد که گرمای مناسبی را برای جوش فراهم کنند. همچنین توجه به ضخامت یراق آلات و فلزاتی که با آنها کار می کنید بسیار مهم است. جوشکاری آلومینیوم شبیه به جوشکاری فلز نسبتا نازکتر است.
در نظر گرفتن دستورالعمل های ذکر شده در بالا می تواند برای خرید دستگاه جوش بسیار مفید باشد. اگر به دنبال دستگاه های جوش با کیفیت یا طیف گسترده ای از دستگاه های جوش قابل حمل انحصاری آنلاین هستید، می توانید به سایت banehnab.com مراجعه کرده و بهترین را دریافت کنید . ما در سایت بانه ناب مجموعه وسیعی از دستگاه‌های جوش را ارائه می‌دهیم که برای تمام نیازهای شما مناسب‌تر هستند. قیمت اینورتر جوش در سایت بانه ناب بسته به مقدار آمپر و خصوصیاتی که دارد متفاوت است.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha