پشتیبانی: 09182096785
راهنمای خرید ابزارهای ضروری برای جعبه ابزارتان

راهنمای خرید ابزارهای ضروری برای جعبه ابزارتان

  • 30 مهر 1401
  • سامان موسوی

ممکن است ابزارهای زیادی در جعبه ابزار خود داشته باشید که اغلب در زندگی روزمره خود از آنها استفاده می کنید. این ابزارهای دستی به شما در فرآیندهایی مانند دکوراسیون منزل، تعمیر و نگهداری خانه یا اداره، تعمیر خودرو، محوطه سازی و غیره کمک می کنند و در هزینه های زیادی صرفه جویی می کنند. یکی از کلیدهای صرفه جویی در هزینه با این ابزارها، نگهداری از جعبه ابزار مناسب است. با این حال، مطمئنا نمی خواهید همه ابزارهای موجود در فروشگاه را خریداری کنید. از این رو، انتخاب عاقلانه‌تر این است که پول را برای چند ابزار واقعا خوب خرج کنید که می‌توانید برای مقاصد دیگر نیز استفاده کنید.

 

ابزارهایی که باید در هر جعبه ابزار اصلی وجود داشته باشد:


به گفته بسیاری از کارشناسان، ابزارهای خاصی وجود دارد که هر فردی به آن نیاز دارد. این ابزارهای اساسی عبارتند از:


-    چکش


-    آچار فرانسه


-    یک مجموعه پیچ گوشتی


-    اره دستی


-    دریل برقی یا دریل شارژی


-    انبر دست


-    متر

 

بیایید نگاهی به این ابزارهای مهمی بیندازیم که باید روی آنها سرمایه گذاری کنید تا در بلند مدت برایتان کارآمد و به صرفه شوند.

 

چکش

 

خرید چکش


بدون چکش، میخ فایده ای ندارد. بیشتر چکش ها دارای دو سر هستند. یکی از سرها برای کوبیدن میخ و سر دیگر برای بیرون کشیدن میخ استفاده می شود. علاوه بر کوبیدن میخ از چکش می توانید برای انجام کارهایی که نیاز به ضربه محکم دارند استفاده کنید، مانند شکستن دیوار گچی، کوبیدن الوار و قاب بندی. یکی از پرکاربردترین انواع چکش، چکش 16 اونسی با سر صاف و پنجه خمیده است. این را می توان هم برای کارهای ظریف مانند میخ زدن برای آویزان کردن عکس ها و هم برای کارهای سنگین تر مانند تعمیر وسایل استفاده کرد.

 

پیچ گوشتی

 

خرید پیچ گوشتی


چیزهای زیادی در خانه وجود دارند که با پیچ به هم وصل می شوند. پیچ گوشتی ها مبلمان و لامپ ها را کنار هم نگه می دارند، درها، روکش های خروجی و بسیاری موارد دیگر را به هم متصل می کنند. بنابراین، هر زمان که نیاز به تعمیر هر یک از این موارد داشتید، به یک پیچ گوشتی نیاز دارید تا پیچ ها را بردارید و دوباره آنها را بازگردانید. پیچ گوشتی ابزاری است که معمولا در خانه بسیار به آن نیاز دارید.
پیچ گوشتی ها در دو نوع تخت و چهارسو وجود دارند. برای کارهای مختلف، به انواع مختلفی از پیچ گوشتی نیاز دارید. می توانید یک پیچ گوشتی با مجموعه سری های مختلف خریداری کنید. البته راه دیگر که کمی گرانتر است خرید پیچ گوشتی شارژی یا خرید پیچ گوشتی برقی است. برای مثال با خرید پیچ گوشتی 24 ولت دیوالت براشلس می توانید انواع سری های مته و پیچ بند را همراه آن داشته باشید و کارهایتان را سریع تر انجام دهید. اگر فنی کار هستید و زیاد با پیچ ها سر و کار دارید خرید پیچ گوشتی شارژی بسیار مناسب است.

 

آچار فرانسه

 

خرید آچار فرانسه


بسیاری از وسایل با پیچ و مهره به هم متصل می شوند. برای سفت کردن و باز کردن آن پیچ و مهره ها، به یک آچار نیاز دارید. بهترین گزینه آچار قابل تنظیمی است که بهترین کار را انجام می دهد زیرا می تواند اندازه آن را تغییر دهد تا بتوانید انواع پیچ ها را پشتیبانی کند. شما باید دو آچار با طول های مختلف بخرید - یک آچار کوچک شش اینچی که در فضاهای تنگ جا می شود و یک آچار 10 اینچی که اهرم بیشتری برای شل کردن پیچ های محکم به شما می دهد.

 

اره دستی

 

خرید اره دستی


اره  دستی یک تیغه برش دندانه دار است که به یک دسته متصل شده است. این وسیله برای برش چوب بسیار مفید است و استفاده از آن سریعتر و ساده تر از اره برقی است. اره یک محصول ایده آل برای ساخت خانه درختی یا هر کار نجاری دیگر است. اره ها سه نوع هستند. اره سنتی غربی که دارای یک تیغه دو فوتی است که از پایه تا نوک مخروطی می شود و با فشار دادن به جلو از طریق تخته برش می دهد. یکی دیگر، یک اره کشی ژاپنی است که دارای تیغه ای مستقیم است که وقتی چوب را می کشید، قطع می شود. اره های هرس نیز بر روی حرکت کششی بریده می شوند، اما تیغه باریکی دارند که برای ذخیره سازی تا می شود.

 

انبر دست

 

خرید انبر دست


هنگام انجام هر کاری، باید چیزی را در دست بگیرید تا بتوانید آن را بکشید یا بچرخانید. اگر سعی کنید آن را با انگشتان خود بگیرید، راه درستی نیست زیرا نیروی کافی برای بیرون کشیدن آن نخواهید داشت. اینجاست که یک انبردست به کارتان می آید. دارای دندانه های فلزی در یک طرف آن برای گرفتن روی یک جسم و دسته های بلند در انتهای دیگر است تا هنگام کشیدن به شما اهرمی بدهد. انبردست را می توان برای شل کردن مهره ها، بیرون کشیدن میخ ها، برداشتن وسایل لوله کشی، گیر دادن سیم ها و غیره استفاده کرد. انواع مختلفی از انبردست وجود دارد که برای مشاغل مختلف طراحی شده است.

 

متر فنری

 

خرید متر


هر کاری نیاز به اندازه گیری های دقیق دارد و برای این کار به یک متر نوار خوب نیاز دارید. یکی از پرکاربردترین ابزارها در هر سایت کاری است. هنگام خرید متر مطمئن شوید که محکم باشد و اهرم قفل به راحتی با یک دست استفاده شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که قلاب فلزی انتهای نوار به اندازه کافی بزرگ باشد تا محکم بچسبد.
اگر شغل تان به گونه ای است که نیاز به اندازگیری دقیق دارید پیشنهاد می کنیم خرید متر لیزری ماکیتا را نیز در نظر بگیرید. به وسیله این متر می توانید فواصل تا 100 متر را اندازه گیری کرده و محاسباتی مانند محیط، مساحت، حجم و رابطه فیثاغورث را انجام دهید. البته جدیدا نوعی جدیدی از متر وارد بازار شده که سه کاره بوده و می توانید از آن به عنوان تراز لیزری نیز استفاده کنید. جهت خرید متر لیزری سه کاره اینجا کلیک کنید.

 

دریل

 

خرید دریل


دریل یکی از مفیدترین ابزار برقی است که می توانید داشته باشید. می‌توانید از آن برای ایجاد سوراخ‌هایی در اندازه‌های مختلف استفاده کنید، می‌توانید سوراخ‌های پایلوت برای پیچ ها یا سوراخ‌های بزرگ‌تر برای اجرای سیم‌ها انجام دهید. بهتر است دریل شارژی را انتخاب کنید، زیرا نه تنها مفید هستند بلکه استفاده از آنها بسیار آسان تر است. از این دستگاه می توانید به عنوان پیچ گوشتی شارژی نیز استفاده کنید. در اصل با یک تیر چند نشان می زنید.

 

اگر به شما بگوییم می توانید تمام ابزارهای معرفی شده بالا را در یک مجموعه خریداری کنید باور می کنید! اگر به دنبال دریل شارژی هستید می توانید خرید دریل شارژی 36 ولت دیوالت با پک کامل ابزار و اگر به دنبال خرید دریل برقی هستید می توانید خرید دریل برقی ماکیتا با پک کامل ابزار را از سایت بانه ناب انجام دهید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha