پشتیبانی: 09182096785
راهنمای خرید اینورتر جوشکاری

راهنمای خرید اینورتر جوشکاری

  • 15 آبان 1401
  • سامان موسوی

آیا به دنبال خرید دستگاه جوش می گردید؟ هدف تان از خرید اینورتر جوش چیست؟ چه دستگاه جوشی نیاز دارید؟ باید قبل از هر چیزی به این سوالات پاسخ دهید تا بفهمید که کدام دستگاه برای تان مناسب تر است. در این مقاله از سایت ناب به شما کمک می کنیم بهترین دستگاه جوش را خریداری کنید.
اگر بخواهیم با زبان ساده فرآیند جوشکاری را توصیف کنیم جوشکاری کاری است که دو فلز را با استفاده از حرارت بسیار زیاد به هم متصل می کند. بیشتر مواد جوش داده شده فلزات هستند، اما این فرآیند می تواند شامل بسیاری از پلاستیک ها نیز باشد. گرما توسط یک جرقه الکتریکی یا یک شعله گازی ایجاد می شود. با حداقل آموزش تقریباً هر کسی می‌تواند قطعات فلزی را به هم جوش دهید، اما اگر می خواهید بطور تخصصی آن را یاد بگیرید بهتر است به کلاس های تخصصی مراجعه کنید.
راه های مختلفی برای جوشکاری وجود دارد. اما اگر فلزتان حساس است و نوع آنها با هم فرق می کند بهتر است بطور تخصصی به سراغ آن بروید. افرادی را دیده ایم که توانسته اند در مواقع بحرانی با استفاده از یک باتری خودرو از دستگاه جوش شان برای انجام کار استفاده کرده اند. اما این راهکار هم موقتی بوده و هم بعضی اوقات جواب نمی دهد.

 

خرید دستگاه جوشکاری

 

جوشکاری قوس الکتریکی

جوشکارهای قوس الکتریکی با ایجاد یک قوس الکتریکی (جرقه) بین الکترود فلزی پوشیده شده و فلزاتی که قرار است با استفاده از ولتاژ بالا به یکدیگر متصل شوند دو فلز را به هم متصل می کنند. گرمای تولید شده توسط قوس بین بار الکتریکی مثبت و منفی، فلز اصلی را که با رسوبات مذاب الکترود پوشش داده شده یا محافظ سیم و گاز مخلوط می شود ذوب می کند. جوشکاری با قوس محافظ فلزی که به درستی آن را جوشکاری با قوس فلزی می‌نامند، بهتر از سایر روش‌ها روی مواد کثیف یا زنگ‌زده و در شرایط کمتر از ایده‌آل کار می‌کند.

 

خرید اینورتر جوش


بسته به فلزاتی که باید به یکدیگر متصل شوند، انواع و قطرهای بسیاری از الکترودهای جوش وجود دارد، اما با افزایش عمر، شار می تواند رطوبت را جذب کند یا خرد شود و میله های تازه را مطلوب می کند. در برخی از کارگاه های بزرگ، میله های جوشکاری در جعبه های داغ نگهداری می شوند تا از رطوبت در شار جلوگیری شود. برای کارهای بزرگ جوشکاری، جوشکاری عادی نسبتاً کند است، زیرا الکترودهای مصرفی باید هر چند دقیقه یکبار تعویض شوند و سرباره (باقی مانده از شار) باید پس از اتمام جوش از بین برود. در مورد تکنیک، اگر در حال یادگیری جوشکاری با استفاده از فرآیند چوب هستید، به خاطر سپردن این پنج نکته، تکنیک شما را بهبود می بخشد: جریان، طول قوس، زاویه، دستکاری و سرعت.

 

جوشکاری قوس الکتریکی

جوشکاری استیک می توانند از انواع AC (جریان متناوب) یا DC (جریان مستقیم) باشند. در میان مزایای جوش DC می‌توانید شروع‌های آسان‌تر، قطع قوس کمتر، چسبندگی کمتر، پاشش کمتر، جوش‌هایی با ظاهر بهتر و جوشکاری عمودی و سربار آسان‌تر را در نظر بگیرید. به‌علاوه، با DC، یادگیری نحوه جوشکاری آسان‌تر است و قوس صاف‌تری خواهید داشت.
قطبیت معکوس DC (الکترود مثبت) حدود 10 درصد نفوذ بیشتری را در هر آمپراژ معین نسبت به AC ایجاد می کند، در حالی که قطبیت مستقیم DC (الکترود منفی) فلزات نازک تر را بهتر جوش می دهد. جوشکاری AC در صورت جوشکاری بر روی موادی که در اثر اصطکاک مغناطیسی شده‌اند، مانند زمانی که یونجه، خوراک، دانه یا آب دائماً روی یک قطعه فولادی ساییده می‌شود، مزایایی دارد. در این حالت، یک خروجی DC به دلیل «ضربه قوس»، جایی که میدان مغناطیسی فلز پرکننده مذاب را از حوضچه جوش بیرون می‌آورد، خوب کار نمی‌کند. در این صورت AC موفق می شود زیرا خروجی AC بین قطبیت ها متناوب می شود، بنابراین جوشکاری قطعات مغناطیسی را امکان پذیر می کند.
ماشینی با شدت جریان بین 225 تا 300 آمپر قادر به انجام بسیاری از کارهایی است که یک مکانیک شایسته برای جوشکاری نیاز دارد. در واقع، اکثر روش‌های جوشکاری چوبی کمتر از 200 آمپر نیاز دارند. برای جوشکاری مواد با ضخامت بیشتر از حدود 10 میلی متر، به سادگی چندین پاس ایجاد کنید - این کاری است که متخصصان انجام می دهند، حتی زمانی که روی فولاد ساختاری 1 اینچی (25 میلی متری) جوش می زنند. هنگام خرید دستگاه جوش، "چرخه کاری" جوشکار مهم است. این به تعداد دقیقه هایی از یک چرخه 10 دقیقه ای اشاره دارد که یک جوشکار می تواند کار کند.

 

قیمت دستگاه جوشکاری

 

جوشکاری MIG

MIG مخفف گاز بی اثر فلز است و این فرآیند به عنوان جوشکاری قوس فلزی با گاز (محافظه شده) (GMAW) نیز شناخته می شود. فرآیند جوشکاری قوس MIG دارای یک الکترود سیمی است که به طور مداوم تغذیه می شود که در قوس ذوب می شود و یک مهره جوش را تشکیل می دهد. مانند TIG، جوش از هوای اطراف توسط مخلوط محافظی از گازها، معمولاً شامل آرگون محافظت می شود.
از طرف دیگر، سیم‌های «خود محافظ» با هسته شار لوله‌ای در دسترس هستند که نیازی به گاز خارجی ندارند. تهویه به دلیل بخار مورد نیاز است و سرباره ایجاد شده روی جوش باید بین پاس ها یا قبل از رنگ آمیزی حذف شود.
اتصالات جوش MIG نسبت به سایر فرآیندهای جوشکاری قوی تر، انعطاف پذیرتر و دارای اعوجاج کمتری هستند و برای کارهای فلزی نازک، آلیاژها و آلومینیوم ایده آل هستند. با این حال، سیم جوش ارزان نیست و چیزهای بیشتری برای MIG وجود دارد، مانند آمپر و ولت متر جوش، سرعت و موقعیت سیم.


-    البته نوع جدیدی از اینورتر جوش co2 وارد بازار شده که نیازی به کپسول گاز ندارد. می توانید خرید دستگاه جوش آرگون co2 بدون نیاز به کپسول دیوالت مدل Dewalt MIG-600 را در سایت بانه ناب با کیفیتی عالی خریداری کنید.

 

- همچنین اگر می خواهید قیمت اینورتر جوش را بدانید می توانید قیمت انواع دستگاه های جوش را در بانه ناب مشاهده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha