پشتیبانی: 09182096785
5 سوال که باید قبل از خرید ماشین خانوادگی از خود بپرسید!

5 سوال که باید قبل از خرید ماشین خانوادگی از خود بپرسید!

  • 10 مهر 1400
  • سامان موسوی

هنگام خرید خودرو هرگز نمی توان خیلی دقیق عمل کرد. برای اطمینان از یافتن وسیله نقلیه ایمن و سرمایه گذاری در لوازم جانبی مناسب کودکان، این سوالات را در نظر داشته باشید. در اینجا چند سوال مهم وجود دارد که قبل از شروع خرید وسیله نقلیه بعدی باید به آنها توجه کنید:

همچنین اگر به دنبال خرید لوازم جانبی ماشین هستید می توانید خرید پمپ باد فندکی دو سیلندر، خرید GPS و ردیاب خودرو، خرید دوربین مخصوص خودرو، خرید آینه مانیتوردار با دوربین جلو و عقب خودرو و خرید دستگاه مخصوص پولیش ماشین را در سایت بانه ناب انجام دهید.

 

1- چند کودک را حمل خواهید کرد؟

این مهم است که باید در نظر گرفته شود زیرا شما باید وضعیت کمربند صندلی عقب را بررسی کنید. صرف نظر از اینکه بچه های شما هنوز روی صندلی ماشین هستند یا نه ، ضروری است که ماشین شما برای هر سرنشین یک کمربند ایمنی داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که تعداد کمربندهای ایمنی در صندلی عقب به اندازه کودکان زیر 12 سال در خانواده شما وجود دارد - افراد زیر 13 سال باید در صندلی عقب بسته شوند.

 

2- آیا صندلی کودک نصب می کنید؟ آنها را کجا قرار می دهید؟

کودکان زیر 1 سال باید همیشه در صندلی عقب و بر روی صندلی مخصوص کودکان سوار شوند. هرگز صندلی ماشین رو به عقب را در صندلی جلو با کیسه هوای فعال قرار ندهید. سوار شدن روی صندلی اتومبیل یا صندلی تقویت کننده شماره یک راهی است که می توانیم مطمئن شویم آسیب پذیرترین مسافران ما در جاده ها محافظت می شوند. تقریباً نیمی از صندلی ها به اشتباه نصب شده اند ، بنابراین جستجوی روش صحیح نصب و استفاده از صندلی آنها برای ایمنی فرزند شما بسیار مهم است.

 

3- آیا به صندلی تقویت کننده احتیاج دارید؟

شما باید کودک خود را در صندلی ماشین رو به جلو و دارای مهار و بست نگه دارید تا زمانی که به حداقل قد یا وزن مجاز که توسط تولید کننده صندلی ماشین  تعیین شده برسد. صندلی تقویت کننده کمربند ایمنی را طوری قرار می دهد که به درستی روی قسمت های قوی تر بدن کودک شما قرار گیرد. صندلی های تقویت کننده در چند فرمول عرضه می شوند-صندلی های تقویت کننده پشتی سر و گردن را پشتیبانی می کند و برای خودروهایی بدون پشتی یا پشتی بلند مناسب است. اما صندلی های تقویت کننده بدون پشت باعث می شود کمربند ایمنی به درستی جا بیفتد ، اما از سر و گردن پشتیبانی نمی کند.

 

4- آیا سیستم کمربند ایمنی خودرو نیازهای فرزندان شما را برطرف می کند؟

استفاده صحیح از کمربند ایمنی برای همه سرنشینان خودرو باید در خودرو شما یک قاعده باشد. کودکانی که از صندلی های کودک و صندلی های تقویت کننده بزرگتر استفاده می کنند باید بتوانند به طور صحیح با سیستم کمربند بزرگسالان تناسب برقرار کنند. کمربند کمری باید در قسمت بالای ران کودک قرار گیرد، هنگامی که او مستقیما به پشت صندلی خودرو نشسته است و زانوهای کودک باید به راحتی روی لبه صندلی خودرو خم شود. کمربند شانه باید روی شانه بماند و نزدیک سینه کودک باشد. هرگز کمربند شانه ای را زیر بازو یا پشت کودک قرار ندهید.

 

5- ماشین دارای کیسه های هوای جانبی است؟

کیسه های هوای جانبی که طبق قانون الزامی نیستند در بسیاری از تصادفات از سینه محافظت بیشتری می کنند. برخی نیز از سر محافظت می کنند. مصرف کنندگان باید آگاه باشند که کودکانی که در مجاورت ایربگ جانبی نشسته اند ، در صورت باز شدن کیسه هوا ممکن است در معرض آسیب جدی یا کشنده قرار گیرند، به ویژه اگر سر، گردن یا قفسه سینه کودک در زمان استفاده از کیسه هوا نزدیک باشد. از آنجا که کودکان زیر 12 سال باید در صندلی عقب سوار شوند ، نباید خودرویی با کیسه هوای عقب فعال خریداری کنید مگر اینکه سازنده تشخیص داده باشد که کیسه های هوای جانبی هیچ خطری برای کودکان ندارند. از آنجا که در طراحی و عملکرد کیسه های هوای جانبی تفاوت هایی وجود دارد، برای اطلاع و هشدارهای مربوط به سرنشینان کودک و ایربگ های جانبی  با نمایندگی تماس بگیرید یا دفترچه راهنما را بخوانید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha