پشتیبانی: 09182096785
نحوه خرید بهترین دریل شارژی

نحوه خرید بهترین دریل شارژی

  • 1 دی 1401
  • سامان موسوی

چه فنی کار یوده یا به کارهای فنی علاقه مند باشید مطمئنا نیاز به خرید دریل شارژی برای انجام کارهای خانگی پیدا خواهید کرد. راهنمای خرید ما به شما کمک می کند دریل مناسبی را برای خود انتخاب کنید. مدل های مختلفی از دریل وجود دارند که می توانید انتخاب کنید. از دریل برقی گرفته تا دریل شارژی. به همین جهت ممکن است در هنگام انتخاب دریل مناسب برای کارتان کمی سردرگم شوید و ندانید کدامیک برای شما مناسب تر است.


همانطور که نحوه انتخاب بهترین نوع مته را توضیح می دهیم، به پیمایش ادامه دهید، دریابید که چقدر باید انتظار خرج کنید و بهترین ویژگی ها و لوازم جانبی را که باید به آنها توجه کنید را کشف کنید. همانطور که نحوه انتخاب بهترین نوع دریل را توضیح می دهیم، به شما کمک می کنیم دریابید که چقدر باید انتظار خرج کردن داشته باشید تا بتوانید بهترین دریل متناسب با کارتان را تهیه کنید.
انواع مختلفی از دریل های شارژی در بازار وجود دارد. از دریل های شارژی ساده تا دریل های شارژی چند کاره. پیشنهاد می کنیم کمی بیشتر هزینه کرده و دریل شارژی چند کاره را خریداری کنید. این دریل ها دارای حالت چکشی هستند و از آنها می توانید هم برای کارهای سوراخکاری و هم به عنوان یک پیچ گوشتی شارژی استفاده کنید. البته برای خرید دریل چکشی شارژی نیز نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

 

خرید دریل شارژی

 

ولتاژ دریل

هر چند که همیشه ولتاژ بالا دلیل بر گشتاور بالا و سوراخکاری بیشتر نیست اما اگر می خواهید برای کارهای سنگین از دریل تان استفاده کنید بهتر است دریلی با ولتاژ بالاتر را انتخاب کنید. البته داشتن ولتاژ بالاتر به معنای قیمت بیشتر نیز است، به همین جهت اگر به دنبال خرید دریل ارزان قیمت برای انجام کارهای خانگی و سبک هستید پیشنهاد می کنیم دریلی با ولتاژ پایین تر را انتخاب کنید.


-    از دریل های با کیفیت برای انجام کارهای خانگی و نیمه صنعتی می توان به دریل شارژی 24 ولت دیوالت براشلس اشاره کرد.

 

ظرفیت باتری

باید به دنبال باتری با کمترین مدت زمان برای شارژ و بیشترین طول عمر باشید. ظرفیت باتری دریل بر حسب Ah (آمپر ساعت) اندازه گیری می شود. بطور کلی هر اندازی باتری Ah بیشتری داشته باشد شارژ آن بیشتر طول می کشد. ظرفیت ها از حدود 1.5Ah تا 4.0Ah است.
قبل از خرید دریل شارژی، هزینه تعویض باتری را بررسی کنید. هزینه خرید باتری اضافه ممکن است بیشتر از آنچه که تصور می کنید برایتان تمام شود. به همین جهت پیشنهاد می کنیم به دنبال خرید دریلی بگردید که دارای باتری یدک است.

 

-    ازجمله دریل شارژی هایی که دارای باتری یدک است می توان به دریل شارژی 36 ولت دیوالت با پک کامل وسایل اشاره کرد.

 

دریل شارژی چکشی

 

نوع سه نظام

سه نظام محفظه ای است که  مته یا سری پیچ بند و دیگر ابزارها را در آن قرار می دهید. از نظر جنس، سه نظام ها به دو دسته سه نظام فلزی و پلاستیکی و از نظر اندازه به دو دسته 10 میلیمتری و 13 میلیمتری تقسیم می شوند. اگر برای کارهای صنعتی و حرفه ای می خواهید از دریل تان استفاده کنید بهتر است دریلی با سه نظام 13 میلیمتر و از جنس فلز تهیه کنید. اما اگر برای کارهای خانگی می خواهید از آن استفاده می کنید خرید دریلی با سه نظام پلاستیکی و اندازه 10 میلیمتر کفایت می کند. همچنین اکثر دریل های شارژی دارای سه نظام اتوماتیک هستند، بدین معنی که برای خارج و وارد کردن مته در آن نیازی به آچار سه نظام نیست و به راحتی و سریع تر از سه نظام هایی که نیاز به آچار دارند مته تعویض می شود.

 

-    از دریل های مناسب برای انجام کارهای خانگی دریل شارژی 24 ولت ماکیتا با موتور براشلس است.

 

گشتاور

حداکثر گشتاور، حداکثر نیروی چرخشی دریل است. این مورد بخصوص برای مواقعی که با مواد سخت مانند فلزات سر و کار دارید بسیار مهم می شود. معمولا بر روی سه نظام دریل های شارژی ترکمتری قرار دارد که با تنظیم آن می توانید گشتاور دستگاه را بسته به نیازتان تنظیم کنید. البته اگر می خواهید با مواد سخت کار کنید پیشنهاد می کنیم دریل شارژی چکشی تهیه کنید. تنظیمات گشتاور هنگام پیچ‌کاری بسیار مهم است، زیرا قدرت بیش از حد زیاد می‌تواند سر پیچ را از بین ببرد.

 

-    از دریل های شارژی با کیفیت بازار که قابلیت چکشی دارد دریل شارژی دیوالت 36 ولت است.

 

قیمت دریل شارژی براشلس

 

موتور دریل

موتور دریل ها به دو گروه موتور زغالی و موتور بدون زغال یا براشلس دسته بندی می شوند. دریل های قدیمی دارای موتور زغالی بودند اما جدیدا موتورهای براشلس جای موتورهای زغالی را گرفته اند. ازجمله مزایای موتور براشلس می توان به سرعت و گشتاور بالا، قدرت بیشتر، مصرف انرژی کمتر و سبک تر بودن دستگاه اشاره کرد. البته در مقابل باید به این نکته هم توجه داشت که قیمت دریل شارژی براشلس بیشتر از نوع زغالی است.

 

-    از بهترین دریل های با موتور براشلس می توان به دریل شارژی دیوالت 24 ولت براشلس اشاره کرد.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha