پشتیبانی: 09182096785
بهترین راه برای اندازه گیری فاصله با متر لیزری

بهترین راه برای اندازه گیری فاصله با متر لیزری

  • 9 مرداد 1401
  • سامان موسوی

از متر لیزری می توان برای اندازه گیری فاصله دو جسم بدون لمس اجسام استفاده کرد. همچنین متر لیزری به شما این امکان را می دهد که حساس ترین و دقیق ترین اندازه گیری طول را در محدوده بسیار بالاتری نسبت به اندازه گیری مترهای سنتی انجام دهید. بسته به محدوده پروژه، تکنیک های استفاده از ابزارهای اندازه گیری لیزری متفاوت خواهد بود. می توان از متر لیزری در کاربردهای مختلف (مانند معماری، بازسازی خانه و ساختمان، دکوراسیون، سیم کشی ساختمان، بررسی صحنه جرم و تعدادی کاربرد نظامی) استفاده کرد.

 

تکنیک های استفاده از ابزارهای اندازه گیری لیزری

برخی از مهم ترین تکنیک ها برای استفاده از متر لیزری یا هر محصول مشابه عبارتند از:


روش مثلث بندی - این یک روش هندسی است که برای اندازه‌گیری طیف وسیعی از فواصل - از کمتر از یک میلی‌متر تا چندین کیلومتر، مناسب است.


روش زمان پرواز- این روش که «اندازه‌گیری پالس» نیز نامیده می‌شود، بر اساس اندازه‌گیری زمان لازم برای حرکت لیزر از اندازه‌گیری نوار دیجیتال به هدف و بازگشت دوباره است. این تکنیک برای اندازه‌گیری فواصل کوتاه‌تر خوب است و معمولاً در فاصله‌یاب‌های لیزری استفاده می‌شود.


روش تغییر فاز- این روش شامل یک پرتو لیزر مدوله شده با شدت است و در برخی از فاصله یاب های لیزری استفاده می شود. این تغییر فاز در مدولاسیون را که مربوط به زمان پرواز است اندازه گیری می کند و در حالی که آنقدر دقیق نیست، می توانید از این ابزارهای اندازه گیری لیزری در فواصل بزرگتر استفاده کنید.


روش مدولاسیون فرکانس- این روش شامل استفاده از پرتو لیزر مدوله‌شده با فرکانس است که فاصله آن با تفسیر افست فرکانس اندازه‌گیری می‌شود. این را می توان با نوت ضربی پرتوهای ارسالی و دریافتی اندازه گیری کرد.

خرید متر لیزری ماکیتا

در حالی که پرتوهای لیزر بسیار باریک هستند و انرژی زیادی دارند دقت اندازه گیری متر لیزری مستعد ابتلا به همان نوع انحرافات جوی هستند که می توانند بر نور عادی و سفید تأثیر بگذارند و به نحوه ارسال پالس اصلی به دستگاهی که از آن ارسال شده است بستگی دارد. این انحرافات می‌توانند خواندن دقیق را سخت‌تر کنند، به‌خصوص اگر در نزدیکی فضای سبز یا در فواصل بیش از یک کیلومتر باشد. برخی از مواد برای بازتاب نور در درجات مختلف شناخته شده اند و برخی نیز تمایل به جذب نور دارند. هر دوی این پدیده ها می توانند مانع از توانایی پرتو برای انعکاس مجدد به متر لیزری شوند. اگر شی مورد نظر دارای یکی از این ویژگی های انتشار است، باید آن را با یک نوار اندازه گیری دیجیتالی که از «روش تغییر فاز» استفاده می کند، انجام دهید.
قیمت متر لیزری را معمولا بر اساس نام برند و فاصله قابل اندازه گیری تعیین می کنند. معمولا مترهای لیزری از چند باتری قلمی برای تامین انرژی شان استفاده می کنند. بهتر است از باتری قلمی قابل شارژ استفاده کنید تا هم در هزینه ها صرفه جویی کنید و هم سریعا کارتان راه بیافتد.

 

خرید متر لیزری ورکس

 

آیا ابزارهای اندازه گیری لیزری قابل اعتماد هستند؟

اگر با اندازه گیری فواصل زیاد سر و کار دارید و می خواهید دقیق ترین اندازه گیری ها را انجام دهید بهتر است خرید متر لیزری را در اولویت خود قرار دهید. خوشبختانه ابزارهای لیزری مانند تراز لیزری و متر لیزری توانسته اند در چند سال اخیر امتحان خود را پس داده و بر خلاف ابزارهای اندازه گیری سنتی دارای دقت و سرعت بسیار بالاتری هستند.


* اگر به دنبال خرید بهترین متر لیزری هستید پیشنهاد می کنیم خرید متر لیزری ماکیتا 100 متر و متر لیزری ورکس 70 متر را از سایت بانه ناب انجام دهید.


* همچین با خرید شیب سنج یا زاویه سنج ATuman می توانید از آن هم به عنوان شیب سنج و هم به عنوان تراز لیزری استفاده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha