پشتیبانی: 09182096785
راهنمای خرید تراز لیزری نور سبز

راهنمای خرید تراز لیزری نور سبز

  • 11 مهر 1401
  • سامان موسوی

دانستن ویژگی های محصولی که قصد خرید آن را دارید بسیار مهم است. مهم است که بدانید چه چیزی می خرید و چگونه می تواند در انجام کارها به شما کمک کرده و کارتان را جلو بیاندازد. در این مقاله از سایت بانه ناب قصد داریم به شما برای خرید بهترین تراز لیزری نور سبز در بازار کمک کنید. با خواندن ویژگی های زیر بهتر می توانید تراز لیزری مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 

تراز لیزری در برابر تراز سنتی

اگر کارتان به گونه ای است که باید در فواصل طولانی مانند راه پله ها، نرده ها، قفسه بندی، کابینت کاری به تراز نیاز دارید بهترین گزینه خرید تراز لیزری است. از تراز سنتی می توانید برای فواصل کوتاه مانند تنظیم راست و کج بوده یک پرتره بر روی دیوار استفاده کنید. با داشتن یک تراز لیزری مانند تراز لیزری 4 بعدی و 360 درجه دیوالت می توانید کارهایتان را با بیشترین دقت و در کمترین زمان نسبت به ترازهای دستی و سنتی انجام دهید.

 

تراز لیزری خطی

همانطور که از اسمش پیداست این تراز یک خط ایجاد می کند. پس از تراز کردن دستگاه و تنظیم ارتفاع پرتو لیزر، یک خط تراز در ناحیه مورد نظر خواهید دید و نیازی به ایجاد علامت روی دیوار نخواهید داشت. اگر از یک خط متقاطع استفاده می کنید، دو خط را در زاویه قائم نسبت به یکدیگر خواهید دید که به صورت افقی و عمودی هستند. بسته به شغل، می توانید از یک خط یا هر دو استفاده کنید.

 

تراز لیزری نقطه ای

تراز لیزری نقطه ای مقرون به صرفه‌ترین و آسان‌ترین نوع برای استفاده هستند، زیرا آنها یک واحد را روی دیوار پخش می‌کنند. بعد از اینکه تراز را روی سه پایه تنظیم کردید و در مورد ارتفاع مورد نظر خود تصمیم گرفتید می توانید با چرخاندن لیزر روی سه پایه آن پرتو لیزر را به هر نقطه دیگری از اتاق منتقل کنید. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که پرتوها تغییر نکرده‌اند، می‌توانید ارتفاع نقطه اصلی را علامت‌گذاری کنید سپس پس از استفاده از آن در سایر نقاط اتاق دوباره آن را بررسی کنید. یکی دیگر از اهداف سطح لیزر نقطه ای تراز کردن یک سری از اشیاء است - به عنوان مثال می توان نقاشی ها را نام برد. در کل اگر به دنبال خرید تراز لیزری ارزان قیمت هستید این گزینه می تواند به شما کمک کند.

 

تراز لیزری روتاری یا چرخشی

تراز لیزری چرخشی را بیشتر افراد حرفه ای مورد استفاده قرار می دهند. در حالی که تراز لیزر خطی و نقطه‌ای بیشتر برای مصارف خانگی هستند اما ارزان‌تر از همتایان چرخشی خود هستند. بسیاری از آنها دارای قابلیت خود تراز هستند به همین جهت کار چندانی برای انجام دادن ندارید، فقط کافی است تراز را بر روی سه پایه مخصوص قرار داده و آن را روشن کنید تا پرتوهای لیزر بر روی دیوار ظاهر شوند. اکثر آنها می توانند یک چرخش کامل 360 درجه انجام دهند. یکی از کاربردهای اصلی تراز لیزری چرخشی، یافتن سطح مشترک در تمام دیوارهای اتاق است. معمولا به ترازهای 360 درجه تراز لیزری 3 بعدی نیز می گویند. البته نوع جدیدی از ترازها وارد بازار شده اند که 4 خط بوده و به آن تراز لیزری 4 بعدی نیز می گویند.


ازجمله بهترین تراز لیزری 360 درجه می توان به موارد زیر اشاره کرد:


- تراز لیزری 4 بعدی ماکیتا 360 درجه و بلوتوث دار همراه با سه پایه بلند مدل Makita-3.7V


- تراز لیزری 4 بعدی زوبر 16 لاین مدل KLL_G_16_TQ


- تراز لیزری 4 بعدی ریموت دار اکس کورت مدل Xcort 4d16-408 (اصل)

 

تراز لیزری نور سبز

 

استفاده در فضای باز در مقابل فضای داخلی

اگر کارتان به گونه ای است که در محیط های بسته کار می کنید می توانید از هر نوع ترازی که بخواهید استفاده کنید. اما وقتی صحبت از بیرون ساختمان و فضای باز می شود موضوع فرق می کند. اگر از آن در فضای باز استفاده می کنید باید مطمئن شوید که پرتو لیزر بسیار روشن بوده و قابل دیدن است. یادتان باشد مستقیماً به پرتو یا سطح لیزر نگاه نکنید مگر اینکه از عینک مخصوص استفاده کنید. استفاده از تراز در روز روشن می تواند پرتو را تقریباً نامرئی به نظر برساند، بنابراین شیشه های مخصوص سطح را بیشتر نمایان می کند. اگر می خواهید از تراز لیزری در فضای باز استفاده کنید پیشنهاد می کنیم آن را در صبح یا عصر که نور کمتری دارد بکار بگیرید.


ازجمله بهترین تراز لیزری برای فضای باز می توان به موارد زیر اشاره کرد:


-    تراز لیزری 360 درجه ماکیتا 4 بعدی و چمدانی مدل 4D-B04-16G


-    تراز لیزری 4 بعدی ریموت دار اکس کورت مدل Xcort 4d16-408 (اصل)


-    تراز لیزری 4 بعدی ماکیتا 360 درجه و بلوتوث دار همراه با سه پایه بلند مدل Makita-3.7V

 

همچنین برای مشاهده قیمت تراز لیزری 360 درجه می توانید به سایت بانه ناب مراجعه کنید.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha