پشتیبانی: 09182096785
ماسک زغال چه فوایدی برای پوست صورت دارد؟

ماسک زغال چه فوایدی برای پوست صورت دارد؟

  • 9 دی 1399
  • سامان موسوی

اخیرا یکی از چیزهایی که طرفداران زیادی پیدا کرده و فواید زیادی دارد ماسک زغال است. در این مقاله در سایت بانه ناب به بررسی فواید ماسک زغال خواهیم پرداخت.
بطور کلی می توان گفت که ماسک زغال یک ابزار عالی برای تمیز کردن پوست و سم زدایی آن بدون استفاده از مواد شیمیایی می باشد. در طول روز آلودگی هوا و همچنین کثیفی ها باعث مسدود شدن منافذ پوست صورت می شود، این عمل باعث می شود که پوست برای نفس کشیدن منافذی را در خود ایجاد کند و به مرور این منافذ بزرگ شده و بر روی صورت پیدا شده و ظاهر نه چندان زیبا پیدا می کند. ماسک زغال در این زمینه می تواند به پاکسازی منافذ پوست کمک کرده و مانع بزرگتر شدن آنها شود. همچنین این ماسک یک لایه از پوست مرده صورت تان را برمیدارد و باعث می شود که پوست تان شفاف و زیبا به نظر برسد.
درصورتیکه در صورت تان آکنه هایی ایجاد شده و تعداد آنها کم است می توانید به کمک ماسک زغال آن ها را به مرور از بین ببرید، البته در این زمینه صابون زغال بهتر عمل می کند، اما قیمت آن کمی گرانتر است.

 

فواید ماسک زغال


در بازار لوازم آرایشی محصولات زیادی برای پاکسازی پوست وجود دارند، اما همگی آنها خوب نبوده و از کیفیت بالایی برخوردار نیستند، حتی بعضی از آنها باعث خشکی پوست می شوند. اما استفاده از ماسک زغالی این مزیت را دارد که نه تنها پوست تان را خشک نمی کند بلکه به آن طراوت و شادابی می بخشد.
برای کسانی که پوست شان چرب است نیز ماسک زغال به عنوان یک متعادل کننده عمل کرده و چربی های اضافی پوست تان را خارج می کند، البته به یاد داشته باشید که نباید در استفاده از آن زیاده روی کنید، وگرنه استفاده زیاد از آن باعث خشکی پوست می شود، بطور معمول یک یا دو بار در هفته کافی است.
یکی دیگر از مزیت های ماسک زغال علاوه بر زیبایی پوست، استفاده از آن برای مقابله با ریزش مو می باشد و همچنین قرمزی و التهاب پوست سرتان را نیز بهبود می دهد. از ماسک زغال می توان برای از بین بردن شوره سر نیز استفاده کرد.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha