پشتیبانی: 09182096785
چکار کنیم تا باطری ابزار آلات صنعتی بیشتر عمر کنند؟

چکار کنیم تا باطری ابزار آلات صنعتی بیشتر عمر کنند؟

  • 1 اردیبهشت 1400
  • سامان موسوی

اصلی ترین مزیت ابزار آلات شارژی نسبت به ابزار آلات برقی این است که ابزار آلات شارژی برای کار نیازی به برق مستقیم نداشته و به وسیله باطری کار می کنند. اما یکی از مشکلاتی که در این بین وجود دارد این است که باطری آنها زود خراب می شود. طول عمر باطری به نحوه استفاده از ابزار آلات و شرایط نگهداری آنها بستگی دارد. در ادامه این مقاله از سایت بانه ناب راه هایی که باعث می شوند باطری دستگاه تان طول عمر بیشتری داشته باشد را به شما آموزش می دهیم.

ابزار آلات صنعتی

باتری را بصورت مداوم شارژ کنید

باطری های قدیمی از نوع نیکل کادیوم هستند، این باطری ها برای ایجاد حافظه و بازیابی طول عمر اولیه برخی اوقات نیاز دارند که بصورت کامل تخلیه شوند. بهتر است این نوع باطری ها را زمانیکه نشانگر شارژ آن به 70 درصد رسید شارژ کنید. اما باتری های جدید که از نوع لیتیوم یونی هستند زمانی نشانگر شارژ آنها روشن می شود که باطری آن بطور کامل تمام شود. اگر می خواهید بصورت مداوم از ابزار شارژی تان استفاده کنید بهتر است یک باتری یدک همراه خود داشته باشید. خوشبختانه تمامی ابزار آلات شارژی موجود در سایت بانه ناب دارای باطری یدک هستند. می توانید برای دیدن دریل های شارژی اینجا کلیک کنید.
همچنین باطری های نیکل کادیوم حتی اگر مورد استفاده قرار نگیرند در 3 روز اول مقداری از شارژ آنها خالی می شود، ولی در مقابل باطری های لیتیوم یونی حتی در صورت عدم استفاده نیز شارژ خود را نگه می دارند. در هر دو حالت باتری را چند دقیقه ای روی شارژر بگذارید تا بصورت کامل شارژ شوند. اگر دستگاهی مانند چمن زن دارید و در فصل های پاییز و زمستان به آن نیاز ندارید بهتر است هر چند ماه یکبار آن را شارژ کنید.

 

باتری را در دمای متوسط نگهداری کنید

یکی دیگر از مواردی که تاثیر زیادی در طول عمر باتری دارد دمای آن هنگام شارژ شدن است. اگر باتری تان را در هوای گرم تابستان و یا سرد زمستان در همان دمای بیرون شارژ کنید طول عمر آن کاهش می یابد. بهترین کار این است که قبل از شارژ باتری آن را به داخل منزل برده و در دمای اتاق نگهداری کنید سپس آن را به شارژر وصل کنید. به یاد داشته باشید که هیچ وقت باتری داغ را به شارژر وصل نکنید و صبر کنید تا کامل خنک شود و به دمای اتاق برسد.

 

باتری هایی که دارای محافظ هستند

بسیاری از ابزار آلات شارژی قابلیت تنظیم سرعت و قدرت را دارند. به همین جهت بهتر است همیشه تنظیمات دستگاه را بر روی کمترین میزان تنظیم کرده و تنها زمانی آن را زیاد کنید که واقعا به توان و گشتاور بیشتری نیاز دارید. زیرا اگر دستگاه با توان و گشتاور بالا کار کند باطری بیشتری مصرف کرده و زودتر داغ می شود. بسیاری از باتری های لیتیوم یونی دارای قابلیتی هستند که در صورت داغ شدن بیش از حد بصورت اتوماتیک خاموش شده و تا خنک نشوند نمی توان با آنها کار کرد.

 

از باتری های ضعیف محافظت کنید

همانطور که قبلا اشاره کردیم در صورتیکه باتری در شرایط مناسبی قرار نداشته باشد ضعیف شده و به مرور از کار می افتد. باتری ضعیف را در جعبه ابزار یا جایی نگهدارید که نور مستقیم آفتاب به آن نتابد. باتری باید در هوای معتدل نگهداری شود، نه در هوای گرم داخل خودرو یا سرد بیرون از خانه. اگر برای مدت طولانی از دستگاه استفاده نمی کنید بهتر است که آن را در جایی نگهداری کنید که رطوبت و گرد و غبار نداشته باشد.

 

گذاشتن باتری در شارژر

همه شارژرها مثل هم نیستند، بهتر است از شارژری استفاده کنید که همراه باتری است، در صورتیکه به شارژر اصلی دستگاه دسترسی ندارید بهتر است قبل از استفاده از شارژر دیگری دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید تا مطمن شوید که به باتری تان آسیب نمی زند. همچنین بهتر است که پس از آنکه باتری شارژ شدن آن را از شارژر جدا کنید. البته بعضی از باتری ها مانند باتری های شرکت دیوالت دارای مدار قطع شونده بوده و در صورتی که باتری پر شد از مدار خارج می شود.

 

نکاتی مهم برای افزایش طول عمر باتری


-    از اعمال فشار بیش از حد بر روی دستگاه خودداری کنید.
-    باتری را در مکانی به دور از رطوبت و نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.
-    دستگاه تان را به صورت مداوم بررسی کرده و به موقع آن را تمیز و روغن  کاری کنید.
-    شارژ باتری های لیتیوم یونی نباید کاملا خالی شود، پس از هر بار استفاده در اولین فرصت آن را شارژ کنید.
-    همانطور که شارژ باتری های لیتیوم یونی نباید کاملا خالی شود در طرف مقابل نیز سعی کنید آن را بطور کامل شارژ نکنید. بهتر است زمانیکه شارژ آن به 80 درصد رسید آن را از شارژر جدا کنید.

 

شما می توانید انواع دریل های شارژی را از فروشگاه اینترنتی بانه ناب با بهترین کیفیت و قیمتی منصفانه تهیه کنید.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha