پشتیبانی: 09182096785
در چه مرحله ای اتومبیل ارزش تعمیر ندارد؟

در چه مرحله ای اتومبیل ارزش تعمیر ندارد؟

  • 26 مهر 1400
  • زمانه جوانمردی

بر اساس مطالعه اخیر IHS Markit ، متوسط سن وسیله نقلیه در جاده ها در ایالات متحده در حال حاضر 12.1 سال است. این نشان دهنده پیشرفت های بزرگ در کیفیت خودروهای سه یا چهار دهه پیش است ، اما خودروها هنوز فرسوده شده و نیاز به تعمیر دارند. تقریباً هر چیزی را می توان با هزینه ای تعمیر یا ترمیم کرد، اما در برخی مواقع ، معادله اقتصادی ادامه تعمیر خودرو قدیمی برای اکثر رانندگان معنا ندارد.
برای نمونه واقعی ، ولوو S60 2007 را در تصویر زیر مشاهده کنید. این خودرو متعلق به یکی از اعضای خانواده بود که عاشق رانندگی بود. اما پس از یک دهه رفت و آمد در خیابان های شهر نیویورک، به سختی برای هر خودرو  صورت حساب های تعمیر و نگهداری بدون برنامه زمانبندی شد. یکی از آخرین آنها 1300 دلار جفت بازوی کنترل تعلیق بود. سرانجام صاحت ابن ماشین دریافت که هزینه تعمیر و نگهداری از ارزش خودرو بیشتر بوده و رفت و آمد با تاکسی بسیار به صرفه تر است.
ممکن است شما واقعاً خودروی قدیمی خود را دوست داشته باشید ، مانند ولوو S60 2007 ، اما به نقطه ای می رسد که هزینه نگه داشتن آن منطقی نیست. پیگیری هزینه ها ، تعمیرات مورد انتظار و ارزش وسیله نقلیه شما می تواند به شما کمک کند که بدانید زمان تعویض آن فرا رسیده است.
نگه داشتن طولانی مدت خودرو ارزش پیشنهادی آن را به حداکثر می رساند، اما هنگام تصمیم گیری در مورد مدت زمان سرمایه گذاری و میزان سرمایه گذاری در خودروهای قدیمی باید چند اصل اساسی را در نظر بگیرید:

 

قدر خودرو خود را بدانید

اگر خودروی شما در بازار آزاد حدود 4000 دلار ارزش دارد، احتمالاً خرید خودروی 2500 دلاری را معقول نمی دانید، به ویژه اینکه به احتمال زیاد در آینده نزدیک نیازهای دیگر تعمیر و نگهداری خواهید داشت.  اما تنها در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که بدانید وسیله نقلیه مشابه شما واقعاً به چه قیمتی فروخته می شوند.

 

مدل خود را بشناسید

اینترنت می تواند به شما بگوید که خودروی شما چه زمانی به خدمات مهم احتیاج دارد و هزینه آنها چقدر است. همچنین می تواند به شما نشان دهد که مدت زمان ساخت و مدل شما به طور معمول چقدر است. سایت هایی مانند Dashboard-Light.com می تواند تصویری از دفعات و شدت تعمیرات مورد نیاز برای اکثر خودروهای مدل قدیمی و طول عمر متوسط آنها از نظر کل مسافت پیموده شده را به شما ارائه دهد. انجمن های اختصاصی مدل ، گروه های فیس بوک یا زیرمجموعه ها و همچنین سایت هایی مانند RepairPal همچنین می توانند نقاط مشکل شناخته شده ای را که ممکن است ارزش تعمیر نداشته باشد و هزینه های مربوطه به شما ارائه دهند. اگر می دانید ماشین 4000 دلاری شما 125000 مایل مسافت طی کرده و معمولاً به خدمات زمانبندی 3500 دلار در 140،000 مایل نیاز دارد  زمان خوبی است که به فروش آن فکر کنید.

 

ماشین شما به چه نوع تعمیراتی نیاز دارد؟

تعمیرات برخی از دستگاه ها می تواند پرهزینه باشد، مانند تعویض تسمه تایم. اکثر خودروها به تسمه تایم بین 60 تا 100 هزار مایل نیاز دارند اما این یک تعمیر پیشگیرانه معمولی است. با این حال ، دومین سرویس از این قبیل ممکن است در زمانی رخ دهد که هزینه آن بیش از ارزش خودرو باشد. به طور مشابه ، مواردی مانند لنت ترمز و لاستیک ها فرسوده می شوند ، بنابراین هزینه کردن روی آنها طبیعی است. اگر در حال تعمیرات اساسی تر مانند شاسی ها ، واشر سر سیلندر ، اتصالات CV یا گیربکس هستید احتمالاً چیزهای دیگر نیز فرسوده شده اند.

 

مراقب زنگ زدگی باشید

در حالی که زنگ زدگی مانند قبل مشکل چندانی ندارد، اما درآب و هوای برفی هنوز دیدن اتومبیل های دارای زنگ کمتر از یک دهه مرسوم است. هنگامی که زنگ زدگی را می بینید ، احتمالاً در جایی که نمی توانید آن را ببینید کمین کرده اید و عملاً هرگز ارزش تعمیر با خودروی مدرن را ندارد. معمولاً یک خودروی زنگ زده از نظر تعمیر مکانیکی ارزش سرمایه گذاری ندارد و این امر در مورد خودرویی که دارای آسیب های ظاهری قابل توجهی است نیز صادق است.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha