پشتیبانی: 09182096785
راهنمای خرید تراز لیزر- آیا به دنبال خرید بهترین تراز لیزری هستید؟

راهنمای خرید تراز لیزر- آیا به دنبال خرید بهترین تراز لیزری هستید؟

  • 5 تیر 1401
  • سامان موسوی

اگر مشغول ساخت و ساز و انجام پروژه های ساختمانی هستید تراز لیزری یکی از ابزارهایی است که به شما کمک می کند تا کار را سریع تر و دقیق تر به اتمام برسانید. ممکن است در ظاهر اغلب ترازهای لیزری شبیه هم باشند اما ممکن است تکنولوژی ساخت آنها و مهمتر از همه قیمت شان با هم متفاوه باشد.
ترازهای لیزری که از اواخر دهه 1970 میلادی اختراع شدند نشان دهنده ارتقای قابل توجه بوده و تعریف جدیدی از استاندارد ایجاد کردند. درحالیکه ترازهای سنتی برای انجام برخی کارها هنوز هم موثر هستند اما سرمایه گذاری برای خرید تراز لیزری پیشرفته می توانید در بلند مدت برای شما مفید واقع شود. هرچند که ممکن است استفاده از تراز لیزری پیچیده به نظر برسد اما هنگامی که با آن کار کنید دیگر محال است به سمت ابزارهای سنتی بروید.
صرفنظر از اینکه به دنبال ارتقای تراز لیزری قدیمی تان هستید و یا برای اولین بار قصد خرید تراز لیزری را دارید، در این مقاله قدم به قدم آنچه را که باید بدانید به شما خواهیم آموخت. در این مقاله به شرح مواردی همچون مزایای استفاده از تراز لیزری، انواع تراز لیزری موجود در بازار، قیمت تراز لیزری خواهیم پرداخت و در نهایت بهترین تراز لیزری های موجود در بازار را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

مزایا

با توجه به آنکه قیمت تراز لیزری نسبت به تراز سنتی بسیار بالاتر است باید به این سوال پاسخ دهید که آیا واقعا به خرید تراز لیزری نیاز دارید؟ پاسخ اکثر پیمانکاران، کاشی کاران، نقشه کشان و دکوراسیون ها به این سوال، بله است. اگر برای زمان و دقت اندازه گیری های خود ارزش قائل هستید، سرمایه گذاری برای خرید یک تراز لیزری با کیفیت بسیار منطقی است. هر چند که ممکن است هنوز هم در جعبه ابزار خود تراز سنتی داشته باشید و برای انجام برخی کارها به آن نیاز داشته باشید اما اگر برای انجام همه کارها فقط از ترازهای سنتی استفاده کنید وقت با ارزش تان را هدر خواهید داد.
تراز لیزری که به طور خاص برای نمایش یک خط تراز در یک فضای بزرگ طراحی شده است به شما این امکان را می دهد که فوراً منطقه ای را که در آن کار می کنید فقط با یک کلیک دکمه مشاهده کنید. این دستگاه به ویژه برای زمانیکه می خواهید در اتاق تان تغییراتی انجام دهید بسیار مفید است. با این حال بهترین فناوری لیزر را می توان برای نمایش موثر خطوط لیزر افقی و عمودی حتی در شیب های ناهموار یا زوایای دیگر استفاده کرد.

 

نحوه استفاده از تراز لیزری


همچنین یکی از ویژگی ها و مزایای استفاده از تراز لیزری دقت بالای آن است، ممکن است در حین استفاده از تراز سنتی میزان خطایی را شاهد باشید اما هنگام استفاده از تراز لیزری خطای انسانی به نزدیک صفر خواهد رسید. این دستگاه استفاده های متنوعی داشته و با نگهداری مناسب آن می توانید برای دفعات زیاد از آن استفاده کنید. آیا می خواهید عکسی به دیوارتان بزنید؟ آیا می خواهید دیوار را کاشی کاری کنید؟ آیا می خواهید پریز و کلیدهای برق در یک راستا باشند؟ تراز لیزری برای انجام این کارها طراحی شده است.
بر خلاف تصور، راه اندازی و کار با ترازهای لیزری بسیار راحت است، حتی اگر برای اولین بار با آن کار کرده باشید در عرض چند دقیقه می توانید نحوه کار با تراز لیزری را بیاموزید. شاید مهم ترین مزیت استفاده از تراز لیزری این باشد که به شما آزادی عمل و تمرکز بر روی پروژه تان را می دهد. به راحتی تراز را در نقطه ای که می خواهید کار را انجام دهید گذاشته و دکمه آن را می زنید، دستگاه کارهای دیگر را خودش انجام می دهد.
درحالیکه از تراز لیزری برای انجام کارهای پیچیده ساختمانی استفاده می شود می توانید از آن برای انجام کارهای خانگی نیز به راحتی استفاده کنید. با این حال خرید تراز لیزری یک سرمایه گذاری عالی بوده و به شما کمک می کند کارهایتان را در سریع ترین زمان و با دقتی بالا انجام دهید.

 

خرید بهترین تراز لیزری

حال که با مزایای استفاده از تراز لیزری آشنا شدید باید بدانید که کدام تراز برای کار شما مناسب است؟ از نظر تعداد خطوط لیزر تراز های لیزری به سه دسته تراز لیزری دو خط ، تراز لیزری 3 خط ، و تراز لیزری 4 خط دسته بندی می شوند. در ادامه به معرفی بهترین تراز لیزری در هر سه نوع خواهیم پرداخت.

 

تراز لیزری دو خط

خرید شیب سنج دیجیتال و شیب سنج لیزری

از این تراز برای انجام کارهای ساده مانند نصب کاغذ دیواری، تعیین محل پریزها و دکوراسیون استفاده می شود. بهترین تراز لیزری دو خط که در بازار است تراز و شیب سنج لیزری دیجیتال Atuman می باشد. از این دستگاه می توان هم برای تعیین میزان شیب و هم به عنوان تراز لیزری استفاده کرد. این تراز اندازه کوچکی داشته و به راحتی می توانید آن را در جیب خود گذاشته و به محل کارتان ببرید.

 

تراز لیزری سه خط

خرید تراز لیزری 360 درجه

تراز لیزری سه خط که به آن تراز لیزری 3 بعدی یا 360 درجه می گویند همانطور که از اسمش پیداست دارای 3 خط است و در بین فنی کاران آن را با نام تراز 12 لاین نیز می شناسند. ازجمله بهترین تراز لیزری سه بعدی و سه خط بازار می توان به تراز لیزری 360 درجه نور سبز دیوالت مدل DCE089D1G اشاره کرد. این تراز حالت چرخشی داشته و دارای باتری یدک، عینک مخصوص و پایه کوچک می باشد.


تراز لیزری 4 خط

خرید تراز لیزری 4 بعدی و 4 خط

تراز لیزری 4 خطی را به عنوان تراز لیزری 4 بعدی یا تراز 16 لاین می شناسند. این نوع تراز پیشرفته ترین تراز موجود در بازار بوده و دارای 4 خط تراز می باشد که قابلیت پوشش 360 درجه ای محیط اطراف را دارد. ازجمله بهترین ترازهای لیزری 4 خط یا 4 بعدی بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد.


-    تراز لیزری 4 بعدی ماکیتا 360 درجه و بلوتوث دار همراه با سه پایه بلند مدل Makita-3.7V

-    تراز لیزری دیوالت 4 بعدی، 360 درجه و بلوتوث دار مدل 4D-360Degree

-    تراز لیزری 4 بعدی ریموت دار اکس کورت مدل Xcort 4d16-408 (اصل)

 

همچنین می توانید انواع قیمت ترازهای لیزری را در بانه ناب مشاهده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha