پشتیبانی: 09182096785
حقایق شگفت انگیزی که باید در مورد استفاده از ابزارهای برقی بدانید

حقایق شگفت انگیزی که باید در مورد استفاده از ابزارهای برقی بدانید

  • 3 مهر 1401
  • سامان موسوی

ابزارهای برقی زندگی را راحت تر می کنند. به وسیله این ابزارها می توان کارهایی که برای قرن ها به روش سنتی و کند انجام می پذیرفت را به بهترین شکل و در کمترین زمان ممکن انجام دهید. چه اینکه در یک کارگاه صنعتی مشغول به کار بوده چه اینکه به کارهای فنی علاقه داشته باشید داشتن ابزار آلات برقی بازده کاری شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند. اگر عاشق کار با ابزار هستید و دوست دارید بیشتر در مورد آنها بدانید، در اینجا حقایق جالبی در مورد ابزارهای برقی وجود دارد که باید بدانید.

 

ابزارهای برقی از سال 1895 وجود داشته اند

ایده ابزار در مصر باستان زمانی شروع شد که آنها سنگ تراش دستی را اختراع کردند. در سال 1895، شرکت C & E Fein ابزار پیشرفته‌تری را ایجاد کرد، دریلی که هم با نیروی الکتریکی و هم با نیروی دستی هدایت می‌شد. این دریل اولین ابزار برقی تاریخ بود. با این حال، با این حال کارایی کمتری داشت زیرا سنگین و بسیار کند بود. کمبود دریل و کارایی پایین آن زمینه ساز این شد که شرکت دانکن بلاک آمریکا در سال 1910 طرح جدیدی از دریل را بسازد. این دریل بهبود یافته طرح اولی بوده و هم سبک تر و هم از قدرت بیشتری برخوردار بود.
اختراعات بیشتری در سال 1916 دنبال شد که با هدف افزایش کارایی عملیاتی و ایمنی انجام شد. کارآمدترین ابزار در سال 1957 ساخته شد، زمانی که بوش اولین ابزار برقی با پوشش پلاستیکی را اختراع کرد. ابزارهای مفیدتری در سال 1960 و سال‌های پس از آن توسعه یافتند و باعث ظهور وسایل مدرن در بازار امروز شدند.

 

ابزارهای صنعتی از چه منبع تغذیه ای استفاده می کنند

ابزار آلات صنعتی منبع تغذیه متفاوتی دارند. منبع انرژی برای یک دستگاه خاص ممکن است به ثابت یا قابل حمل بودن آن بستگی داشته باشد. یک موتور الکتریکی ابزارهای ثابت مدرن را به حرکت در می آورد. برخی از ابزار آلات صنعتی مانند میخکوب ها از منبع باد، برخی از طریق برق شهری مانند دریل برقی و برخی از طریق باتری مانند تراز لیزری و دریل شارژی کار می کنند. همچنین برخی ابزارها مانند اره ها از طریق بنزین استفاده می شوند.

 

ابزارهای برقی کارآمد هستند

ابزارهای برقی مدرن ویژگی های منحصر به فردی دارند که باعث افزایش راندمان کاری آنها می شود. نمونه هایی از این ویژگی ها عبارتند از:


- روش نیروی محرکه- بر خلاف ابزارهای دستی، ابزارهای برقی از طریق یک منبع برق تغذیه می شوند. مکانیسم قدرت ممکن است شامل موتورهای الکتریکی، موتورهای احتراقی، هوای فشرده و بنزین باشد. به این ترتیب، می توانید از ابزارهای برقی برای انجام کارهای مختلف بدون خستگی استفاده کنید.


- ویژگی های ایمنی - اکثر ابزارهای برقی دارای پوشش پلاستیکی هستند. بنابراین، کاربر معمولاً از خطر برق گرفتگی محافظت می شود. علاوه بر این، خرید آنها معمولاً شامل تجهیزات ایمنی مانند دستکش، ماسک و عینک برای محافظت از کاربران است.


- دقت - با ابزارهای برقی مانند تراز لیزری ، سنگ فرز و دریل شارژی می توانید با دقت بیشتری به نتایج کاری دلخواه برسید.
همانطور که می بینید، ابزارهای برقی مناسب می توانند به شما کمک کنند تا محصول مورد نظر را بسازید و با تلاش کمتر خروجی بیشتری داشته باشید.

 

کار با ابزارهای صنعتی راحت است

ویژگی های زیر ابزارهای صنعتی را راحت تر از اکثر ابزارهای دستی می کند:


تحرک - برخی از ابزارهای برقی قابل حمل هستند. اگر در خارج از محل کارتان کار می کنید و مدام جابجا می شوید می توانید از ابزار آلات شارژی برای انجام کارهایتان استفاده کنید.


سرعت - برخلاف ابزارهای دستی، اکثر ابزارهای برقی گزینه ای برای تنظیم سرعت دارند. می توانید انتخاب کنید که با سرعت بالاتری کار کنید و کار را در مدت زمان کوتاهی انجام دهید. اجرای سریع وظایف، زمانی را برای پرداختن به سایر مسئولیت‌های خود صرف می‌کند.


قدرت - اگر کیت ابزار شما ابزار مناسبی داشته باشد، هیچ چیز نمی تواند شما را از ادامه عملیات باز دارد. اگر می خواهید اجسام سخت مانند فلزات را سوراخ کنید بهتر است از یک دریل برقی استفاده کنید.


قیمت- اگر عاشق کارهای فنی هستید وقتی برای انجام کارهای خانگی نیاز به تعمیرات داشتید لازم نیست هر بار به تعمیرکار مراجعه کنید. با داشتن ابزار مناسب می توانید خودتان کارهای خانگی خود را انجام دهید.

 

نمی توانیم اهمیت ابزارهای برقی را در زندگی خود دست کم بگیریم. این واقعیت که ما به طور منظم از آنها استفاده می کنیم اهمیت آنها را بیشتر می کند. برای راحتی کارتان باید بهترین ابزار برقی را برای کارهای خانگی تان خریداری کنید. همچنین بهتر است نحوه استفاده و نگهداری ابزارها را بدانید تا طول عمر آنها بیشتر شود. استفاده نادرست از ابزارهای برقی نه تنها منجر به خراب شدن ابزار می شود بلکه احتمال دارد به خودتان نیز آسیب بزنید. به همین جهت اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های درست را دنبال می کنید تا بیشترین بهره را از ابزارهای برقی تان ببرید.

شما می توانید قیمت ابزار آلات برقی و صنعتی را در بانه ناب مشاهده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha