پشتیبانی: 09182096785
همه چیز درباره ابزارهای اندازه گیری لیزری

همه چیز درباره ابزارهای اندازه گیری لیزری

  • 27 تیر 1401
  • سامان موسوی

به وسیله ابزارهای اندازه گیری لیزری مانند متر لیزری می توان به اندازه گیری های دقیق تری به خصوص در فواصل طولانی و در مدت زمان کوتاه تری دست یافت. هر اندازه فاصله اندازه گیری طولانی تر باشد تعیین فاصله دقیق دشوارتر است. استفاده از مترهای عادی برای اندازه گیری ضریب خطا را افزایش می دهد. زیرا ممکن است متری که با آن اندازه میگیرید شل یا سفت باشد و حتی دمای هوا نیز در تعیین دقت اندازه گیری تاثیر گذار است. همچنین استفاده از مترهای سنتی نیازمند حداقل 2 نفر برای این کار است.
اکثر ابزارهای اندازه گیری فاصله لیزری عملکرد آسانی را ارائه می دهند و برخی از مدل های پیشرفته بسته به آنچه می خواهید انجام دهید، ویژگی ها و عملکردهای بیشتری را ارائه می دهند. طراحی مترهای لیزری به گونه ای است که تنها با فشار دادن یک دکمه می توانید از آن استفاده کنید. تنها کافی است دکمه مورد نظر را فشار دهید و پرتو لیزر به جسم مورد نظر بتابد تا بتوانید مقدار فاصله را بر روی صفحه دیجیتال آن مشاهده کنید. در برخی از مدل‌ها می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید طول خود ابزار در اندازه‌گیری گنجانده شود یا خیر، که در مواقعی مفید است. به عنوان مثال، در مواقعی پشت دستگاه در مقابل دیوار یا ستون قرار گیرد.

 

متر لیزری


اکثر مترهای لیزری می توانند محاسبات اساسی مانند جمع، تفریق، مساحت و حجم را مدیریت کنند. آنها همچنین می توانند اندازه گیری های قبلی را، بسته به مدل، در حافظه داخلی ذخیره کنند. برخی از ابزارهای اندازه گیری لیزری حداقل و حداکثر اندازه گیری ها را ردیابی می کنند. شما می توانید به طور خودکار بین واحدهای اندازه گیری مختلف مانند فوت، اینچ، دهم، متر و غیره انتقال دهید. همچنین برخی از لیزرها دارای یک آشکارساز شیب داخلی برای اندازه گیری در یک زاویه، از 0٪ تا 100٪ هستند. یکی دیگر از ویژگی های متر لیزری های پیشرفته قابلیت انتقال اطلاعات به موبایل و رایانه است. از این اطلاعات می توانید در برنامه هایی مانند اکسل و اتوکد استفاده کنید.
یکی دیگر از ویژگی ها یا عملکردهای این ابزارها تابع Pythagorean است که یک ویژگی همه کاره است که در اکثر مدل ها یافت می شود. با این ویژگی می توانید طول یک جسم را با استفاده از 3 نقطه محاسبه کنید. با استفاده از این روش لازم نیست هنگام اندازه گیری در نقطه شروع یا پایان باشید. اگر نقطه هدف ندارید یا اگر می خواهید ارتفاع پنجره ای را که در طبقه دوم است پیدا کنید می توانید از متر لیزری استفاده کنید. همانطور که می دانید دیدن پرتو لیزر در زیر نور خورشید کمی دشوار است، به همین جهت بعضی از دستگاه ها قادر به اندازه گیری فاصله در هوای آفتابی را ندارند. اما مدل های پیشرفته تری در بازار وجود دارند که دارای قابلیت اندازه گیری در هوای آفتابی را دارند. هر چند ایده آل ترین محیط برای کار با متر لیزری و تراز لیزری محیط بسته است.

 

خرید متر لیزری ماکیتا


البته توجه داشته باشید که اگر قصد خرید متر لیزری را دارید مطمئن شوید که ویژگی های مورد نظرتان را دارد زیرا تمام مترهای لیزری دارای همه این ویژگی ها نیستند. بهتر است قبل از خرید در مورد متر مورد نظر تحقیق کرده و دفترچه راهنمای آن را با دقت بخوانید تا پول تان بابت خرید دستگاهی که نیازتان را برآورده نمی کند هدر نرود.

 

از اندازه گیری ایمن تر لذت ببرید

یکی از بزرگترین مزایای ابزارهای اندازه گیری لیزری، مزیت کلی این ابزار برای ایمنی پیمانکاران است. در حالی که برای اندازه‌گیری‌های دستی ممکن است نیاز باشد که مسافت‌های طولانی را پیاده‌روی کنید یا حتی مجبور باشید روی یک طاقچه بنشینید، یک متر لیزری این نیاز را برطرف می‌کند و اندازه‌گیری را به سادگی فشار دادن یک دکمه و نمایش آن بر روی صفحه نمایش انجام می‌دهد. اگر مراقب نباشید، اندازه‌گیری دستی می‌تواند شما را در معرض خطر آسیب قرار دهد، اما دستگاه لیزر راهی آسان برای به حداقل رساندن خطر و در عین حال ساده‌سازی گردش کار شما است.

متر لیزری ماکیتا

پیدا کردن بهترین متر لیزری

یافتن بهترین ابزارهای اندازه گیری لیزری یک اولویت است، اما چند ویژگی مهم وجود دارد که ممکن است بخواهید به آنها توجه کنید، مانند موارد زیر:


-    طراحی جمع و جور و حمل و نقل آسان
-    امکان ذخیره اندازه گیری ها
-    داشتن یک صفحه نمایش روشن که در تاریکی به راحتی قابل خواندن باشد

 

برخی از مزایا یا ویژگی های مطلوب ابزارهای اندازه گیری لیزری عبارتند از:


-    استفاده تک نفره (شما می توانید به راحتی اندازه گیری کنید).
-    اندازه گیری ها را با استفاده از ویژگی حافظه واحد ثبت می کند.
-    دقت بیشتر
-    ایمن تر است زیرا ممکن است برای مترهای معمول در برخی موارد نیازی به پیاده روی روی دیوار یا طاقچه یا نردبان باشد.
-    اندازی گیری فاصله در کسری از ثانیه
-    اندازه گیری فواصل طولانی
-    می تواند فواصل اندازه گیری شده را بر اساس واحدهای اینچ، یارد و متر نمایش دهد.
-    جمع و جور و حجم کمتری نسبت به حمل یک متر نواری اندازه گیری بزرگ دارد.

 

اگر به دنبال خرید بهترین متر لیزری هستید خرید متر لیزری ماکیتا 100 متر و خرید متر لیزری ورکس 70 متر می تواند گزینه ایده آلی برای شما باشد.

 

همچنین می توانید انواع ترازهای لیزری مانند تراز لیزری دیوالت 360 درجه و تراز لیزری ماکیتا 360 درجه 4 بعدی را در سایت بانه ناب خریداری کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha