پشتیبانی: 09182096785
همه چیز در مورد اره عمود بر

همه چیز در مورد اره عمود بر

  • 31 خرداد 1401
  • سامان موسوی

اره عمود بر که به آن اره منبت کاری یا اره مویی می گویند یک دستگاه اره بسیار مفید و قدرتمند است. این دستگاه با تیغه مناسب، قادر به برش های دقیق مختلف در طیف وسیعی از مواد است. اره منبت کاری یا عمودبر شامل یک دسته، یک موتور و یک تیغه مستقیم و باریک است که به سمت بالا و پایین حرکت می کند تا ابزار را قادر به برش های منحنی و پیچیده کند. اگرچه این ابزار در درجه اول یک ابزار برقی نجاری است، اما می توان از آن برای برش مواد دیگر مانند پلاستیک، فلز و کاشی و سرامیک نیز استفاده کرد.


همچنین اگر به دنبال خرید عمود بر هستید می توانید انواع اره های عمود بر مانند عمود بر دیوالت ، عمودبر ورکس ، عمودبر پارکساید  را از سایت بانه ناب خریداری کنید.


سودمندی عمودبر نتیجه انتخاب زیادی از تیغه هایی است که می تواند در خود جای دهد. تیغه های عمود بر برای برش های مختلف و برای استفاده با مواد خاص طراحی شده اند. اره منبت کاری برای مبتدیان ابزار برقی ایده آل است زیرا کمتر تهدیدآمیز است و از آنجایی که می توان آن را با یک دست نگه داشت کار با آن راحت تر از سایر دستگاه های سنگین تر است. بیشتر اره مویی ها با برق کار می کنند، اگرچه برخی از اره های بی سیم نیز وجود دارند که با باتری های لیتیوم یون یا نیکل کادمیوم کار می کنند. ازجمله عمود بر شارژی موجود در بازار می توان به عمود بر شارژی 20 ولت ورکس اشاره کرد.


اره عمودبرعمدتاً برای ایجاد برش های منحنی و پیچیده در چوب استفاده می شود، اما می تواند تعدادی مواد دیگر مانند پلاستیک، ورق فلزی و کاشی و سرامیک را نیز برش دهد. اگرچه این ابزارهای برقی در ایجاد برش های منحنی عالی هستند، اما می توان از آنها برای برش های زاویه دار، برش های مستقیم و برش های اریب استفاده کرد.

 

ویژگی های اره عمود بر

 

برش منحنی

عمودبر ظریف ترین نوع اره برقی است و تیغه های نازک آن ها می توانند در فضاهای تنگ قرار بگیرند و به راحتی یک خط منحنی را دنبال کنند. همچنین این دستگاه علاوه بر شکل تیغه خود، وزن زیادی ندارد، بنابراین به راحتی می توان آنها را در امتداد طرح های شابلون مانور داد و هدایت کرد. به وسیله این اره می توانید دایره هایی در قطرهای مختلف را در سریع ترین زمان برش دهید.

 

برش مستقیم

با نصب یک تیغه کمی عریض تر، اره عمود بر را نیز می توان در امتداد یک راسته هدایت کرد تا برش های مستقیم ایجاد کند. برش های مستقیم می تواند در امتداد یا در سراسر قطعه چوب باشد یا با مواد دیگری مانند ورق های چند لایه ساخته شود.

 

برش عمیق

عمود برها به دلیل روشی که می توانند برش های عمیق ایجاد کنند نسبتاً متمایز هستند. ایجاد یک برش عمیق شامل شروع برش در وسط به جای لبه مواد یا قطعه کار است. این یک تکنیک مفید برای ایجاد سوراخ در چوب یا تخته های چند لایه است تا امکان خروجی های برق و غیره را فراهم کند.

 

برش سطح

اکثر عمود برها دارای یک کفش چرخان هستند که آنها را قادر می سازد تا برش های سطحی در قالب ها و تخته ها ایجاد کنند. کفش را می توان در زوایای تا 45 درجه قرار داد تا اره منبت کاری در یک سطح برش دهد.

 

انواع مختلف تیغه های مورد استفاده در عمودبر

 

تیغه های دندان معکوس

برخلاف اکثر تیغه های عمود بر، دندانه های تیغه های دندانه معکوس به جای رو به بالا به سمت پایین هستند، به طوری که در حرکت به سمت پایین برش می زنند، نه به سمت بالا. این بدان معنی است که آنها می توانند به طور موثر موادی را که مستعد پارگی هستند، مانند صفحات کار لمینت، بدون آسیب رساندن به سطح آنها برش دهند.

 

تیغه های برش عمیق

برخی از تیغه های اره منبت کاری دارای نوک تیز در انتهای خود هستند که به آنها اجازه می دهد تا مواد را در ابتدای برش عمیق سوراخ کنند. این تیغه ها برای استفاده با مواد نرم مانند چوب نرم، گچ تخته و غیره طراحی شده اند.

 

تیغه های اسکرول

این تیغه هایی که برای برش اسکرول طراحی شده اند نسبت به تیغه های استاندارد باریک تر هستند. این به آنها اجازه می دهد تا منحنی های محکم را بدون اتصال یا شکستن برش دهند.

برای مشاهده قیمت عمودبر و پیدا کردن بهترین عمودبر بازار می توانید به سایت بانه ناب مراجعه کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha