پشتیبانی: 09182096785
مقایسه ابزار آلات بادی در برابر ابزار آلات برقی

مقایسه ابزار آلات بادی در برابر ابزار آلات برقی

  • 30 شهریور 1400
  • سامان موسوی

مقالات زیادی در مورد ابزار آلات بادی وجود دارد که به معرفی آنها پرداخته است. در گذشته ، نیازهای صنعتی کمی به ابزارهای بادی وجود داشت اما در سال های اخیر  با گسترش استفاده عمومی و افزایش تقاضا، انواع مختلفی از این ابزارها با مارک ها و کیفیت های مختلف وارد بازار شده اند. در این مقاله به معرفی اختصاری ابزآلات برقی پرداخته و به مقایسه آنها با ابزار آلات برقی خواهیم پرداخت تا شما را برای خرید بهترین ابزار مناسب کارتان راهنمایی کنید.
اگر قصد خرید ابزار آلات بادی را دارید می توانید خرید بکس بادی هیوندایی یا خرید بکس بادی دیوالت را در سایت بانه ناب انتخاب کنید.

 

ابزارهای بادی چه هستند؟

ابزارهای بادی (به آنها ابزارهای پنوماتیک نیز می گویند) به آن دسته از ابزارهایی گفته می شود که بیشتر از نیروی مکانیکی توسط هوای فشرده هدایت می شوند. ابزارهای بادی از نظر وظیفه هیچ تفاوتی با ابزارهای برقی ندارند اما در مورد نحوه انجام کار با هم تفاوت دارند.
اکنون این سوال پیش می آید که چرا همه چیز را با ابزارهای برقی به شیوه های قدیمی مانند روزهای گذشته انجام نمی دهید؟
ابزارهای پنوماتیک دارای مزایای بسیاری هستند که استفاده از ابزارهای برقی توسط متخصصان را زیر سوال می برد. اول از همه، آنها به اندازه ابزارهای برقی قوی هستند و وظایف کاملاً یکسانی را انجام می دهند. ثانیاً آنها از یک کمپرسور هوا یا یک موتور پنوماتیک استفاده می کنند که کارکردن ایمن تر و نگهداری آنها آسان تر است. همچنین، استفاده از این ابزارها نه تنها خطر برق گرفتگی را برطرف می کند بلکه خطر اتصال کوتاه را نیز به حداقل می رساند. علاوه بر این، آنها نسبت قدرت به وزن بهتری دارند که آنها را کوچکتر ، سبک تر و ارزان تر می کند. چرا که نه؟!
برای خرید با ابزارهای بادی ، دانستن برخی اصطلاحات و واحدهای اندازه گیری بسیار خوب است که بعداً می تواند کمک خوبی برای خرید بهتر باشد. ابزارهای پنوماتیک با استفاده از معیارهای مختلف رتبه بندی می شوند: سرعت آزاد (RPM) ، فشار هوا (Psi/Bar) ، مصرف هوا (Cfm/scfm یا m3/min) و اسب بخار (hp).
هر ابزار دارای مشخصات خاص خود است که سازگاری آنها را با سیستم های کمپرسور هوا تعیین می کند. جریان هوا ، مربوط به مصرف هوا در ابزارهای پنوماتیک ، نشان دهنده میزان هوای فشرده ای است که در یک واحد زمان از قسمتی عبور می کند.
امروزه تقریباً در همه صنایع اصلی مانند معدن ، ساختمان و بازسازی ، مکانیکی ، راهسازی و بزرگراه ، ذوب ، صنایع چوب ، خطوط مونتاژ مکانیزه و غیره از ابزارهای بادی استفاده می شود. با توجه به این طیف گسترده ای از مشاغل ، هزاران ابزار پنوماتیک در اندازه ها و اشکال مختلف در بازار وجود دارد. متداول ترین ابزارهای بادی انواع مختلفی از آچار بکس بادی ، دریل بادی ، هلتی بادی ، منگنه کوب بادی ، ابزار برش بادی ، سمباده ها و صیقل دهنده های بادی ، چکش بادی و بسیاری دیگر است. همه آنها ابزارهای متفاوتی با یک اصل تبدیل نیروی هوای فشرده به نیروی مکانیکی هستند.
می توانید برای خرید ابزار آلات بادی به سایت بانه ناب مراجعه کنید.
تمام ابزارهای هوا با هوای فشرده تغذیه می شوند بنابراین همه آنها به کمپرسور هوا نیاز دارند. خرید کمپرسور باد با کیفیت بالا ممکن است گران باشد اما از آنجایی که همه دستگاه های بادی را می توان با آن استفاده کرد بیایید آن را یک سرمایه گذاری خوب در نظر بگیریم.
شاید در مورد تعداد زیادی از کاربران که از عمر کوتاه ابزارهای پنوماتیک شکایت کرده اند شنیده باشید  چرا اینطور است؟ پاسخ ساده است ، خرید یک ابزار باکیفیت تنها نیمی از راه داشتن یک ابزار خوب است و نگهداری آن به روش مناسب نیمی دیگر است. همانطور که کارشناسان می گویند همه ابزارهای هوا نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی دارند. رطوبت در هوا همه جا وجود دارد و این همان چیزی است که به موقع ابزار را از بین می برد. رطوبت باعث زنگ زدگی ، پوسیدگی و خوردگی در ابزار و همچنین در کمپرسور هوا می شود.
یکی از بهترین راه ها برای به حداقل رساندن آسیب ابزار در ضد گرد و غبار و ضد آب بودن آنها است. به همین جهت در هنگام خرید ابزار بادی به این نکته توجه داشته باشید که تمام بدنه ها و محرک ها با لاستیک نرم پوشانده شده اند تا از خوردگی ، آسیب و زنگ زدگی جلوگیری شود. راه دیگر این است که به کاربران خود برخی اقدامات احتیاطی را آموزش دهیم. دفترچه راهنمایی که هنگام خرید ابزارآلات بادی است به شما می گوید چگونه از ابزار خود مراقبت کنید. تقریباً همه آنها دارای کلید مخصوص برای باز کردن قطعات خاص و روانکاری اجزای متحرک هستند. روان کننده مخصوصی روی ابزارهایی وجود دارد که می توانید در این مورد استفاده کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha