پشتیبانی: 09182096785
نکاتی در مورد هرس درخت و معرفی بهترین قیچی باغبانی شارژی

نکاتی در مورد هرس درخت و معرفی بهترین قیچی باغبانی شارژی

  • 25 فروردین 1403
  • زمانه جوانمردی

درختان به دلایل متعددی هرس می‌شوند، که همگی منجر به ظاهر بهتر و عملکرد بهتر درخت می‌شوند. اگرچه درختان به طور کاملا طبیعی بدون هرس رشد می کنند، اما این نگهداری معمولی منظره به درختان شما اجازه می دهد تا به پتانسیل کامل خود برسند و عمر طولانی داشته باشند. اما قبل از اینکه بتوانید نحوه هرس کردن درخت را به درستی یاد بگیرید، باید بدانید که چرا باید درخت را کوتاه کنید.
همچنین باید بهترین ابزار برای هرس کردن را بدانید، برای هرس کردن به اره و قیچی نیاز دارید. اگر شاخه ها باریک باشند می توانید از قیچی و اگر بزرگ باشند می توانید از اره استفاده کنید. خوشبختانه جدیدا نوع شارژی این دو وارد بازار شده و به راحتی و بدون نیاز به نیروی زیاد می توانید هرسی مرتب و تمیز داشته باشید. در پایین چند نوع از بهترین قیچی شارژی برای هرس و بهترین اره شارژی برای هرس کردن را به شما معرفی می کنیم.

 

- اره شارژی دیوالت با تیغه 20 سانت

 

-  قیچی شارژی باغبانی ماکیتا

 

-  قیچی باغبانی شارژی دیوالت 36 ولت

 

-  اره شارژی ماکیتا تیغه 20 سانت

 

- قیچی شارژی باغبانی زوبر براشلس


هرس برای سلامت درخت

هرس برای سلامت گیاه بر حذف شاخه‌های مرده، شاخه های در حال خشک شدن، شاخه‌هایی که به هم ساییده می‌شوند و هر شاخه‌ای نبود آن باعث رشد زیباتر درخت می شود تمرکز دارد. باز کردن شاخه های به هم تنیده شده باعث می شود که نور خورشید به تمام قسمت های درخت بتابد و احتمال بیماری را از آن کاهش می دهد. با هرس دقیق و سالم درختی قوی ایجاد می کنید که در نهایت قادر به مقاومت در برابر طوفان های زمستانی و بادهای شدید است.

 

هرس درخت با استفاده از اره شارژی


هرس کردن نه تنها به سلامت درخت کمک می کند بلکه جلوه ای زیباتر نیز به آن می بخشد. با هرس و کوتاه کردن درختان به روش‌های خاص، می‌توانید باردهی و گلدهی را تحریک کنید، درخت ها را به اشکال خاصی درآورید و اندازه آنها را کنترل کنید.

 

هرس برای فضاهای امن تر

درختانی که به خوبی هرس شده اند سالم تر هستند، اما قوی تر نیز هستند. نگرانی های ایمنی اغلب در نظر گرفته نمی شوند، اما قطعا دلیل خوبی برای هرس درختان شما هستند. کوتاه کردن درختان در حیاط شما یک محیط امن برای خانواده و دوستان تان ایجاد می کند. شاخه های مرده، درختان بیمار و اندام های ضعیف همگی خطری برای مردم و اموال آنها هستند.

 

نحوه هرس کردن درخت


اگر داخل شهر هستید هنگام هرس درختان، لحظه ای وقت بگذارید و ارزیابی کنید که آیا شاخه های درخت خیلی به چراغ های ایمنی، خطوط برق نزدیک می شوند یا نماهای ترافیکی را مسدود می کنند. بسته به محل زندگی شما، هرس درختان برای نازک شدن شاخه ها و اندام های مرده قبل از فصل طوفان نیز مهم است. شاخ و برگ زیاد می تواند منجر به سنگین شدن درختان شود و در طوفان راحت تر سقوط کند در حالی که سقوط شاخه ها ممکن است به خانه یا گیاهان زیر آسیب برساند.

 

هرس صحیح اندام درخت

هنگام نازک کردن، کوچک کردن و شکل دادن به شاخه ها و اندام ها به اندازه ای کوچک که با ابزار دستی برش دهید، به خاطر داشته باشید که برش های شما باعث رشد جدید می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، اندام ها را ¼ اینچ بالاتر از جوانه ای که رو به بیرون درخت است ببرید. این مسیر رشد جدید خواهد بود. برش های خود را در زاویه 45 درجه نگه دارید تا از آسیب آب و بیماری جلوگیری کنید.

 

هرس درخت با قیچی شارژی

 

بهترین زمان از سال برای هرس درختان چه زمانی است؟

زمان بدی برای حذف شاخه های مرده، آسیب دیده یا بیمار وجود ندارد. اما بیشتر درختان از هرس در اواسط تا اواخر زمستان سود می برند. هرس در دوران خواب به محض اینکه هوا شروع به گرم شدن کرد، رشد جدید را تشویق می کند. همچنین کمبود برگ پس از پاییز به شما امکان می دهد به راحتی شاخه ها و اندام هایی را که نیاز به حذف دارند شناسایی کنید.
توجه داشته باشید که برخی از درختان هنگام هرس در اواخر زمستان می توانند شیره آن را خونریزی کنند. به عنوان مثال، هرس درختان افرا در زمستان ایده آل است اما می تواند منجر به خونریزی درخت شود. نگران نباشید، به محض اینکه درخت شروع به روییدن برگ کند، شیره از بین می رود. این خطرناک نیست و به درخت شما آسیب نمی رساند.

 

هرس درخت


هرچند که دوست دارم برنامه هرس خود را برای پاییز تنظیم کنم، اما همیشه چند ماه صبر می کنم تا عملا هرس را شروع کنم. هرس درختان در پاییز می تواند باعث بیماری شود. در صورت کاهش دما، حتی می تواند رشد جدیدی را تشویق کند که با کاهش دما آسیب می بیند.


هرس درختان در تابستان یک گزینه محبوب نیست، اما گاهی اوقات اگر با احتیاط انجام شود می تواند مفید باشد. باغبانان با تجربه از هرس تابستانی برای هدایت رشد با کند کردن رشد درخت یا شاخه ها استفاده می کنند. اکنون که مشخص کردیم بهترین زمان سال برای هرس درختان چه زمانی است، بیایید در مورد درختان گلدار صحبت کنیم. آنها دقیقاً قوانین را رعایت نمی کنند.

 

برای مشاهده قیمت و خرید ابزارهای باغبانی مانند اره شارژی و قیچی شارژی در بانه ناب اینجا کلیک کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha