پشتیبانی: 09182096785
راهنمای مبتدیان در مورد نحوه استفاده از دریل شارژی

راهنمای مبتدیان در مورد نحوه استفاده از دریل شارژی

  • 6 بهمن 1401
  • سامان موسوی

ابزارهای برقی ممکن است برای تازه کارها ترسناک باشند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید ممکن است مطمئن نباشید که از کجا شروع کنید، نگران استفاده مناسب از ابزار و به خصوص نگران ایمن ماندن هستید! در اینجا یک راهنمای سریع در مورد نحوه استفاده از دریل شارژی و نحوه استفاده صحیح از آنها از جمله اینکه آنها برای چه چیزی مناسب هستند، نحوه عملکرد آنها، به کدام یک نیاز دارید و موارد دیگر وجود دارد!

 

دریل شارژی برای چه کاری مناسب است؟

از این ابزار می توان برای سوراخ کردن فلز، پلاستیک، چوب و سنگ و همچنین پیچ های محرک با پیچ گوشتی برقی استفاده کرد. یک دریل شارژی، مانند سایر تجهیزات برقی بی‌سیم، مزایای کارکردن با باتری را ارائه می‌دهد. هیچ کابلی وجود ندارد که حرکت شما را محدود کند و هنگام کار دست و پاگیر باشد. نداشتن سیم کابل به شما کمک می کند تا راحت تر بر روی نردبان و سقف با آن کار کنید. یکی دیگر از مزایای دریل شارژی این است که دریل شارژی متعادل تر است و کار با یک دست راحت تر است، این مزیت به ویژه برای پیچ ها مفید است. دریل برقی که دارای سیم است اغلب سنگین تر از دریل شارژی بوده و کنترل آن با یک دست دشوارتر است.

 

دریل های شارژی چگونه کار می کنند؟

برای یادگیری نحوه استفاده از دریل شارژی اطلاعات کلی وجود دارد که باید بدانید. سه نظام در مته های شارژی معمولاً 8/3 اینچ (10 میلی متر) یا 2/1اینچ (13 میلی متر) است. دریل های ترکیبی از یک حرکت چکشی استفاده می کنند که سوراخ کردن را در سطوح سخت راحت تر می کند. ولتاژ باتری در دریل های شارژی از 10.8 تا 36 ولت است. برای حفاری سوراخ هایی با قطر بزرگتر، ولتاژ بیشتر برابر است با قدرت و گشتاور بیشتر. از طرف دیگر ولتاژهای بالاتر منجر به داشتن دریل سنگین‌تر می‌شود. تنظیمات گشتاور در مته های شارژی موجود است. هنگام کار بر روی چوب، زمانیکه که یک نیروی پیچشی یا گشتاور از پیش تعیین شده به یک پیچ داده می شود، چاک می لغزد و از فرورفتن بیش از حد پیچ به داخل چوب جلوگیری می کند.

 

خرید دریل شارژی

 

-    دریل شارژی 24 ولت دیوالت موتور براشلس یکی از بهترین دریل های شارژی برای انجام کارهای خانگی و نیمه صنعتی است.

 

دریل های شارژی مانند دریل های برقی ممکن است دارای تنظیمات کم و سرعت بالا باشند. گیربکس سرعت را کنترل می کند و انتخاب یک تنظیم سرعت کمتر، گشتاور بیشتری را برای سوراخ کردن سوراخ هایی با قطر بزرگتر فراهم می کند.  در صورت نیاز به استفاده از مته برای راه اندازی پیچ های TEK (پیچ های خود حفاری برای تثبیت روکش فلزی به فلز یا چوب)، مدلی با حداکثر گشتاور حداقل 55 نیوتن متر انتخاب کنید.

 

بهترین دریل های شارژی برای کارهای خانگی

اگر ابزار خوبی ندارید و انتخاب آن بسیار دشوار است، دانستن نحوه استفاده از دریل شارژی بی معنی است. اگر ابزار خوبی ندارید و انتخاب آن بسیار دشوار است، دانستن نحوه استفاده از دریل شارژی بی معنی است. در ادامه به معرفی بهترین دریل های شارژی برای انجام کارهای خانگی خواهیم پرداخت که برای افراد مبتدی نیز بسیار ایده آل و مناسب هستند.

 

- دریل شارژی 24 ولت ماکیتا موتور براشلس


- دریل شارژی 36 ولت دیوالت با پک کامل وسایل


- دریل شارژی 88 ولت دیوالت با پک وسایل

 

چگونه یک مته شارژی را قفل کنیم

 در زیر یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه انجام آن آورده شده است:


- مته را در سه نظام قرار دهید.
- پس از قرار دادن مته در سه نظام، مته را نگه داشته و سه نظام را بچرخانید تا صدای کلیک را بشنوید.
- پس از آنکه صداهای کلیک تمام شد مته در داخل سه نظام قفل می شود.
- برای در آوردن مته همین کار را انجام دهید، با این تفاوت که سه نظام را به جهت عکس بچرخانید.

 

خرید دریل شارژی

 

چگونه باتری دریل شارژی را برای مدت طولانی تری نگه داریم؟

- به محض اینکه متوجه خالی شدن باتری شدید آن را به شارژر بزنید.
- زمانی که باتری ها به ظرفیت 70 درصدی خود شارژ شوند، بیشترین طول عمر را دارند.
- باتری باید به طور منظم استفاده شود: وقتی از ابزار خود استفاده نمی کنید، عمر باتری کاهش می یابد، بنابراین آنها را در حال استفاده نگه دارید!
- مطمئن شوید که باتری ابزار بی سیم کاملاً شارژ شده است: اکثر شارژرها دارای چراغ نشانگر پر شدن باتری هستند.
- باتری های ابزار شارژی را در محیط خشک و تحت کنترل آب و هوا نگهداری کنید: باتری های ابزار بی سیم اگر در یک منطقه خشک و تحت کنترل آب و هوا نگهداری شوند عمر طولانی تری خواهند داشت. از طرف دیگر، باتری ها نیازی به نگهداری در فریزر ندارند.
- باتری ابزار شارژی خود را با قرار دادن آن در کیف حمل اصلی یا یک کیسه پد دار ایمن نگه دارید. برای جلوگیری از اتصال کوتاه و محافظت از پایانه ها در برابر آسیب یا رطوبت، از پوشش پلاستیکی همراه باتری استفاده کنید.
- یک باتری پشتیبان در دسترس داشته باشید: ایده خوبی است که یک باتری دوم برای ابزار بی سیم خود شارژ شده و آماده کار باشد تا بتوانید در میانه یک پروژه از کار خارج شوید. اکثر دریل های شارژی موجود در بانه ناب دارای باتری یدک هستند.

 

برای مشاهده لیست بهترین دریل های شارژی موجود در بانه ناب بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha