پشتیبانی: 09182096785
5 کار تعمیراتی خانه که خودتان می توانید انجام دهید

5 کار تعمیراتی خانه که خودتان می توانید انجام دهید

  • 8 فروردین 1403
  • زمانه جوانمردی

اگر صاحب خانه هستید تعمیرات اجتناب ناپذیر است. خوشبختانه، در حالی که همه برای کارهای دستی مناسب نیستند، بسیاری از تعمیرات رایج خانه وجود دارد که می توانید خودتان انجام دهید. این لیست شامل برخی از متداول ترین تعمیرات خانه است که ممکن است با آنها روبرو شوید که به راحتی می توانند به یک پروژه خانگی صرفه جویی در هزینه تبدیل شوند.
برای انجام تعمیرات و کارهای خانه به ابزارهایی مانند پک دریل شارژی یا پک دریل برقی نیاز خواهید داشت. در پایین به معرفی بهترین دریل برای انجام کارهای خانگی خواهیم پرداخت:

- دریل شارژی 24 ولت دیوالت موتور براشلس مدل Brushless-24V

 

-  دریل شارژی ماکیتا 24 ولت براشلس مدل Makita.Brushless-24V

 

- دریل شارژی 36 ولت دیوالت با پک کامل لوازم مدل Full Pack 36v

 

-  پک دو قلوی دریل و مینی فرز ماکیتا مدل 9555N

 

1- رفع نشتی لوله

لوله‌های نشتی در حمام یا آشپزخانه می‌توانند به طرز شگفت‌انگیزی تعمیر آسانی داشته باشند. اگر نشتی از یک قسمت در معرض لوله است که دسترسی به آن آسان است، باید بیشتر از آن توانایی داشته باشید که خودتان آن را مدیریت کنید.
نشتی را با استفاده از بتونه اپوکسی، فایبرگلاس یا نوار تفلون یا گیره های تعمیری برطرف کنید. کدام مورد استفاده شما بستگی به شرایط دارد:


- بتونه اپوکسی برای نشتی در قسمت های منحنی لوله ها عالی است، زیرا بتونه می تواند به هر شکلی قالب بگیرد.
- نوار تفلون در خطوط کم فشار بهترین عملکرد را دارد.
- گیره ها را می توان در خطوط مستقیم استفاده کرد.

 

چه زمانی باید با یک متخصص تماس بگیرید؟
اگر نشت شما از لوله ای در داخل دیوار یا هر مکان صعب العبور باشد، بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید تا تعمیر را انجام دهد.

 

2- وصله دیوار خشک

برای سوراخ‌های میخ، فرورفتگی‌ها یا سایر سوراخ‌های کوچک، مقدار کمی از کیک را به طور یکنواخت روی ناحیه آسیب‌دیده پخش کنید. صبر کنید تا خشک شود، سپس آن را صاف کنید. کمی رنگ به آن کمک می کند تا به نظر برسد که از ابتدا هیچ آسیبی در آنجا نبوده است. همچنین می توانید با سوراخ کردن یک پیچ دیوار خشک در گل میخ درست بالای سر میخ، سرهای ترک خورده را تعمیر کنید. پس از آن، میخ را به دیوار بکوبید تا با دیوار خشک همسطح شود، و از روش قلاب‌زنی بالا استفاده کنید تا چیزهای جدید خوب شوند.

 

چه زمانی باید با یک متخصص تماس بگیرید؟
اگر سوراخ‌های بزرگی دارید یا نشت‌هایی را تجربه می‌کنید که به دیوار خشک آسیب می‌زند، تماس با یک متخصص برای تعویض دیوار خشک، مطمئن‌تر از تلاش برای رسیدگی به آن است.

 

3- رفع گرفتگی فاضلاب

رفع گرفتگی در دفن زباله می تواند یک کار ساده باشد. هنگام شستن ظرف ها ممکن است مقداری چربی و تکه های ریز غذا داخل ظرفشویی رفته و به مرور جمع شوند و منجر به انسداد لوله شوند. برای رفع این کار کافی است یک محلول لوله بازکن خریداری کرده و بر روی سینک ظرفشویی بریزید. تا 2 ساعت شیر آب را باز نکرده و پس از آن مقدار زیادی آب داخل سینک ظرفشویی خالی کنید. در اکثر موارد می توانید گرفتگی لوله سینک ظرفشویی را با این روش از بین ببرید. البته مخلوط سکه و جوش شیرین نیز می تواند این کار را انجام دهد.

 

چه زمانی باید با یک متخصص تماس بگیرید؟
اگر گرفتگی لوله تان با روش بالا رها نشد بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید. همچنین برای رفع گرفتگی لوله هایی که به دستشویی میرسند نیز باید از یک متخصص کمک بگیرید تا با استفاده از ابزار مخصوص این کار را انجام دهد.

 

4- تمیز کردن ناودان ها

تمیز کردن ناودان ها به طور منظم می تواند از نشتی، آسیب به سایدینگ و مشکلات قالب جلوگیری کند. مطمئن شوید که از نردبانی استفاده کنید که بتوان آن را به خانه‌تان تکیه داد، زیرا نردبان‌های پله‌ای برای انجام ایمن کار خیلی کوتاه هستند. شما همچنین به یک برزنت برای جمع‌آوری بیشتر زباله‌ها و یک شلنگ برای تمیز کردن تکه‌های باقی‌مانده که دور از دسترس هستند نیاز دارید. داشتن یار کمکی برای ثابت نگه داشتن نردبان برای شما و اطمینان از باقی ماندن زباله ها روی برزنت می تواند این پروژه را حتی ساده تر (و به طور قابل توجهی ایمن تر) کند.

 

چه زمانی باید با یک متخصص تماس بگیرید؟
اگر زمین ناهموار یا سقفی دارید که آنقدر بلند است که با نردبان معمولی نمی‌توانید به آن برسید، با یک متخصص تماس بگیرید تا از تمیز کردن ایمن اطمینان حاصل کنید.

 

5- تعویض شیر آب

شیر آب معمولی به راحتی قابل تعویض است، زیرا شلنگ و اتصالات اضافی زیادی ندارد. سر شیر جدید باید همراه با دستورالعمل های سازنده باشد تا فرآیند نصب را ساده کند. برای انجام این کار معمولا فقط به یک لوله باز کن یا آچار فرانسه نیاز خواهید داشت. به یاد داشته باشید که قبل از شروع هر کار تعمیر یا تعویض، منبع اصلی آب خود را خاموش کنید.

 

چه زمانی باید با یک متخصص تماس بگیرید؟
اگر دسترسی به شیرها سخت بوده و ساختار پیچیده ای دارند بهتر است با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید تا کارتان را تمیز تر انجام دهد.

 

برای مشاهده لیست قیمت دریل شارژی های موجود در بانه ناب اینجا کلیک کنید.

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha