پشتیبانی: 09182096785
تراز لیزری 360 درجه - مزایا و معایب

تراز لیزری 360 درجه - مزایا و معایب

  • 6 آذر 1400
  • زمانه جوانمردی

در حال حاضرتراز لیزری 360 درجه به سرعت در حال افزایش محبوبیت هستند. این مدل از تراز لیزری جدیدا وارد بازار شده و توانسته توجه علاقه مندان زیادی را به خود جلب کند. در اصل، چنین علاقه افزایشی کاملاً موجه است، زیرا سطوح لیزری خود تراز 360 درجه در مقایسه با سطوح دو بعدی ساده دو صفحه ای بسیار راحت تر است.
تمام ویژگی چنین سطوح لیزری در طراحی خاص منشوری است که پرتوی از نور لیزر متمرکز را دریافت می کند. به لطف این ساختار منشور و پرتو لیزری که از بالای مخروط می گذرد، یک صفحه لیزر دایره ای با جاروب 360 درجه تشکیل می شود.

جهت خرید انواع تراز لیزری مانند تراز لیزری ایکس کورت ، تراز لیزری دیوالت ، تراز لیزری زوبر و تراز لیزری هیتاچی می توانید به فروشگاه اینترنتی بانه ناب مراجعه کنید.

 

مزایای تراز لیزری 360 درجه

سطوح لیزری با چنین ساختاری در مقایسه با سطوحی که از منشورهای استوانه‌ای با طول پرتو محدود استفاده می‌کنند، مزایای زیادی دارند.


1- البته این یک هواپیمای بسته است که در کل محیط اتاق در حال اجرا است، که به شما امکان می دهد بدون چرخاندن محفظه سطح لیزر، سطح را به سرعت و با دقت در یک دایره علامت گذاری کنید.
2- داشتن دید بالاتر. فقط لازم است دستگاه را روشن کنید و بلافاصله آرایه کارهای آینده مشخص می شود.
3- شاید یکی از جذاب‌ترین مزایای چنین سطوح لیزری این باشد که می‌توان صفحه پیش‌بینی شده را بسیار نزدیک به دیوار، کف یا سقف نصب کرد.
یا به هر چیزی که می توانید انتخاب کنید، به عنوان مثال در سطح لیزر 4 بعدی Huepar S04CG، که در حال حاضر دارای دو صفحه افقی است، یکی تا حد امکان به کف نزدیک می شود، دیگری به سقف.
چنین ویژگی هایی به شما امکان می دهد تعداد زیادی از وظایف نشانه گذاری را بسیار سریعتر و راحت تر حل کنید. گچ بری ها و نصاب های سقف کشسان و همچنین نصاب های پارتیشن، کف و درب به ویژه به این مزیت اشاره کردند.

 

معایب سطوح لیزر 360 درجه

از آنجایی که همه تجهیزات مزایا و معایب خود را دارند، در اینجا معایبی نیز وجود دارد. ما نمی توانیم بگوییم که تعداد زیادی از آنها وجود دارد، اما می توانید یک زوج را برجسته کنید.
1- این البته قیمت است. تمام سطوح لیزری با طرح نوری 3×360 درجه یا 4×360 درجه نسبت به سطوح دو بعدی بسیار گران هستند. اگرچه امروزه می توانید چنین دستگاهی را با پول کاملاً مناسب و با کیفیت خوب خریداری کنید.
2- دومین نقطه ضعف ناهمگونی روشنایی درخشش در یک دایره است. یعنی خط لیزر در اطراف محیط در همه جا به یک اندازه روشن نیست، مناطقی وجود دارد که روشنایی کمی کاهش می یابد.
3- همچنین، منشورهای مخروطی گاهی دارای خط لیزری ضخیم تری هستند. ظاهراً این به دلیل اعمال بی کیفیت لایه آینه بر روی منشور است.

 

انواع سطوح لیزری 360 درجه

در فروشگاه ها می توانید سه نوع از این دستگاه ها را پیدا کنید:

 

ترکیب شده

اینها سطوح لیزری 360 درجه هستند که در آنها علاوه بر منشور مخروطی، از سطوح استوانه ای نیز استفاده می شود.

 

فقط با منشورهای مخروطی

اینها سطوح لیزری سه بعدی و چهار بعدی با برج های محافظ برجسته هستند. امروزه تعداد زیادی از آنها با طرح های مختلف و با دو جبران کننده برای انتخاب وجود دارد: مکانیکی معمولی یا الکترونیکی دقیق تر.

 

فقط با منشورهای استوانه ای

همچنین تعداد زیادی از چنین سطوح لیزری وجود داشت، اما اکنون با اطمینان با سطوح سه بعدی و چهار بعدی جایگزین می شوند.


در این گونه اصلاحات، 3 تا 4 منشور و قطره چکان در امتداد کل محیط نصب می شود تا یک صفحه افقی بسته به دست آید. و به عنوان یک قاعده 2 قطره چکان روی عمودی قرار می گیرد که به همین دلیل صفحه عمودی بسته نمی شود و زیر دستگاه قطع می شود.
بر این اساس، به دلیل وجود چنین تعداد قطره چکان، اندازه و وزن دستگاه ها به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. این نوع از ترازهای لیزری 360 درجه می تواند انواع جبران کننده نیز داشته باشد. هم آونگ های ساده روی دمپرهای مغناطیسی و هم جبران کننده های الکترونیکی پیشرفته تر.


این اساساً تمام تفاوت های بین چنین سطوحی از یکدیگر است. برای سایر مدل های سطوح لیزر 360 درجه، به بررسی های دقیق مراجعه کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha