پشتیبانی: 09182096785
6 جایی که هنگام زدن کرم ضد آفتاب از قلم می افتند

6 جایی که هنگام زدن کرم ضد آفتاب از قلم می افتند

  • 13 شهریور 1400
  • زمانه جوانمردی

مهم نیست که کرم ضد افتاب شما چقدر خوب است، اینها نقاطی هستند که کارشناسان می گویند اغلب نادیده گرفته می شوند. قبل از بیرون رفتن ممکن است عادت داشته باشید که کرم را بر صورت، بازوها و پاهایتان بزنید. و این یک شروع است. به گفته انجمن آکادمی پوست آمریکا، اکثر بزرگسالان به 1 اونس (یا 2 قاشق غذاخوری) کرم ضد آفتاب نیاز دارند تا پوستشان را در معرض اشعه افتاب محافظت  کند. اما آنها اضافه می کنند که اکثر افراد فقط بین 25 تا 50 درصد این کار را انجام میدهند.
Michele Green ، MD ، متخصص پوست تایید شده در شهر نیویورک می گوید: (ضد آفتاب باید هر روز بدون در نظر گرفتن آب و هوا مورد استفاده قرار گیرد و هر دو ساعت یکبار استفاده شود). اگر شنا یا عرق می کنید ، پس از آن مجدداً برنامه را انجام دهید.
برخی از نقاط - مانند پوست سر ، لب ، گوش ، گردن و قفسه سینه - نادیده گرفته می شوند ، زیرا استفاده از کرم ضد آفتاب برای آنها ناراحت کننده است یا به نظر می رسد که ناحیه مورد نظر به اندازه کافی آفتاب نمی گیرد تا ضد آفتاب لازم باشد. به گفته کلینیک مایو، بسیاری از این مناطق جزو برترین مناطق ایجاد سرطان پوست هستند.
را بر اساس تحقیق بنیاد سرطان پوست داشتن پنج درصد یا بیشتر آفتاب سوختگی، خطر ابتلا به ملانوم که نوعی بالقوه کشنده از سرطان پوست است دو برابر می کند. اما استفاده بیشترکرم ضد آفتاب  در روز این خطر را تا 50 درصد کاهش می دهد، بنابراین مهم است که کرم ضد آفتاب خود را در هر مکانی که خورشید به آن برخورد می کند بمالید.
آیا به دلیل دیگری برای استفاده از کرم ضدآفتاب نیاز دارید؟ تاثیرات طولانی مدت  ماوراء بنفش بر روی پوست خود را در نظر بگیرید. بنیاد سرطان پوست می گوید: نود درصد از پیری پوست را می توان ناشی از آفتاب دانست، اما یک مطالعه نشان داد افرادی که روزانه از کرم ضد آفتاب استفاده می کردند، 24 درصد کمتر از افراد دیگر پیری پوستشان را نشان می دهد. به طور مداوم از ضد آفتاب استفاده کنید
بنابراین دفعه بعد  این مناطق را که اغلب نادیده گرفته می شوند در نظر داشته باشید.

 

1-    گوش ها

به لطف همه چین خوردگی ها، گوش ها راحت ترین مکان برای اعمال کرم ضد آفتاب نیستند. اما آفتاب زیادی دریافت می کنند، بنابراین آنها را از قلم نیاندازید (حتی اگر موهای بلند دارید). کلینیک کلیولند می گوید گوش ها سومین محل شایع سرطان پوست هستند.
تانیا نینو ، MD ، متخصص پوست و مدیر برنامه ملانوم در Providence St. Joseph در اورنج کانتی ، می گوید: " فقط لوب ها را لوسیون نکنید. چین های پشت گوش ، یک نقطه شایع است که سرطان های پوستی در آن ایجاد می شود."
دکتر نینو توصیه می کند که از کرم ضد آفتاب با طیف گسترده را بیشتر استفاده کنید تا خطر شما به حداقل برسد و مطمئن شوید که تمام نواحی گوش ، جلو و عقب را پوشانده اید. و فراموش نکنید پوشیدن کلاه با لبه وجاهایی که سایه است انجا باشید بهتر است.

 

2-    پوست سر

اگر فکر می کنید موهای شما از پوست سر شما محافظت می کند کاملا اشتباه است. دکتر گرین می گوید: "پوست سر بالاترین نقطه بدن است و بنابراین بیشتر از سایر نواحی می سوزد". برای جلوگیری از سرطان پوست، کرم ضد آفتاب همیشه باید روی پوست سر و خط مو اعمال شود. اگرچه سرطان پوست روی پوست سر شایع نیست2 تا 5 درصد از کل ملانوم های پوستی را شامل می شود ، تحقیقات نشان داده است که شما هنوز باید از ضد آفتاب استفاده کنید. استفاده از کلاه نیز می تواند کمک کننده باشد.
آنقدر هم که تصور می کنید این کار ناراحت و کثیف کننده نیست. "مجموعه ای از کرم های ضد آفتاب موجود است که برای محافظت از پوست سر بدون ایجاد پسماند یا احساس چربی طراحی شده است.پس باید از ضد آفتابهای با مارکهای معتبر استفاده کنید.

 

3-    پلکها

گرین می گوید، پوست اطراف چشم شما نازک است و این امر مستعد ابتلا به سرطان پوست و همچنین علائم پیری مانند چین و چروک و لکه های خورشیدی است. به گزارش Cancer.Net ، وب سایت انجمن بالینی انکولوژی آمریکا سرطان پوست روی پلک ها تا 10 درصد از کل سرطان های پوست را شامل می شود.
 گرین می گوید: "بسیاری از افراد از زدن کرم ضد آفتاب روی پلک ها به دلیل حساسیت ناحیه خودداری می کنند." گرین می گوید ، برای محافظت بدون سوزش، به سراغ کرم ضد آفتاب معدنی بروید که حاوی دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی است.
در نهایت ، آفتابگیرهای خود را فراموش نکنید. گرین خاطرنشان می کند: "برداشتن یک جفت عینک آفتابی با محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش یک سرمایه گذاری بزرگ است و می تواند به محافظت بیشتر از پلک ها در برابر سرطان پوست و علائم پیری که با اشعه خورشید تسریع می شود ، کمک کند."

 

4-لب ها

شما ممکن است لب های خود را به عنوان پوست تصور نکنید، اما هستند و سرطان پوست نیز می تواند در آنجا ایجاد شود. خوشبختانه حفاظت از این منطقه ساده است. طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، تنها چیزی که نیاز دارید یک بالم لب است. گرین می گوید: استفاده از بالم لب برای جلوگیری از ایجاد سرطان پوست و چین و چروک بسیار مفید است.
سخت ترین قسمت به خاطر سپردن استفاده بالم لب در طول روز است. نینو توصیه می کند که هر دو ساعت یکبار از بالم لب استفاده کنید یا بیشتر در صورت شنا استفاده شود.
و اگر بالم لب ندارید ، استرس نداشته باشید: "نینو می گوید:" فقط ضد آفتاب صورت را روی لب های بیرونی بزنید. "

 

5-    گردن و سینه

ممکن است قبل از خروج از خانه از کرم ضد آفتاب روی صورت خود استفاده کنید، اما مطمئن شوید که به گردن خود نیز محبت نشان می دهید. طبق مقاله ای که در اکتبر 2019 منتشر شد حدود 20 درصد از موارد جدید ملانوم در ناحیه سر و گردن یافت می شود. نینو می گوید: گردن و سینه نیز نقاط داغ سرطان پوست هستند و شما باید به این مناطق توجه کنید. او ترجیح می دهد از یک اکسید روی  روی قفسه سینه و گردن استفاده کند و خاطرنشان می کند که ضد آفتاب های رنگی صورت می توانند به لباس نیز سرایت کنند.

 

6-    پا

ممکن است پاهای شما اشعه های زیادی را جذب کند. مگر اینکه یک کفش خوب مانند کفش ورزشی بپوشید. نینو می گوید: قسمت بالای پای ما اغلب در معرض آفتاب است و ما باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم.
طبق گفته کلینیک کلیولند ، کف پای شما به دلیل لایه ضخیمی از سلول های مرده پوست به طور کلی محافظت می شود. اما اگر کف پای شما به نوعی در معرض نور ماوراء بنفش قرار می گیرد برای مثال، اگر پابرهنه در ساحل دراز کشیده اید باید کرم ضد آفتاب را روی این ناحیه بمالید، زیرا نینو خاطرنشان می کند که ملانوم نیز می تواند در آنجا ایجاد شود. بر اساس مقاله ای که در مجله تحقیقات پا و مچ پا منتشر شده است، 3تا 15 درصد از سرطان های ملانوم پوستی روی پا یا مچ پا ایجاد می شود.

اگر به دنبال خرید کرم سفید کننده زیر بغل و سایر اندام ها می گردید می توانید خرید سفید کننده آیچون بیوتی را در اولویت قرار دهید. به وسیله این کرم اندام هایی مانند زیر بغل، قوزک پا، آرنج و اندام های جنسی را روشن تر کنید.

 

نظرات کاربران
اولین کسی باشید که در این مورد نظر می دهد

شما نیز نظر خود را بنویسید

Captcha